Rexton Tavsi̇ye Edi̇li̇r Mi̇ ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şafak vakti Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,773
merhaba,
2006 model Toyota LC prado aldım. araçta ıronman vinç, çeki demiri, yükseltme var, ayrıca lastikler BF/AT yani turnayı gözünden vurdum. yakıt ve fiyatı çok cazip olmasa da içime sindi.

Şafak bey merhaba.aracınızı gördüm sahibinden.com sitesinde.satma sebebiniz nedir acaba?özel değilse bilgilendirebilirmisiniz.memnun değilmisiniz acaba?

Etiketler
Şafak bey merhaba.aracınızı gördüm sahibinden.com sitesinde.satma sebebiniz nedir acaba?özel değilse bilgilendirebilirmisiniz.memnun değilmisiniz acaba?

Merhaba, ilanı gören herkes sakın satma diyor :smiley: gerçekten de hatırı sayılır bir araç fakat ben ev almaya karar verdim..

İyi günler dilerim,
Ben de epey bir araştırma yaptıktan sonra ağır off road yapılmayacaksa kamp işleri için en uygun araçlardan birisinin Rexton olduğuna karar verdim ve kendim için aşağıdaki notları aldım. Fayda sağlarsa diye size de yolluyorum :

Eksileri & Yapilacaklar :
  • ses sistemi vasat..hoparlörler dandik, ilk değişecek aksam olmalı
  • Aracin en buyuk eksisi yol bilgisayari olmamasi, onu da taktirabiliyorsun.
  • Araç beynine bağlanan Obd cihazi taktırıp bluetooth ile navigasyon’a bağlanıp obd’den gelen bilgileri ve benzin sarfiyatı gibi bilgileri kontrol edebilirsin.
  • farlar mercekli halojen, Xenon veya Led uygulanabilir
  • Önde park sensoru yok, arkada kamera yok, aracın 4 kenarını üstten gösteren kamera sistemi takılmalı
  • diff-lock yok...ön ve arkaya sonradan takılabiliyor. bayi koreden getiriyormuş. Diff lock’ta su tahliye delikleri olması su geçişleri sonrası paslanmayı önlemek için önemli
  • karter koruma çok zayıf.1mm sac..şanzımanda koruma yok..
  • Offroad navigasyonu farklidir, buna gore bir cihaz bakmali
  • Vites gec buyuyor, gecislerdeki devir araliklari ve yazilim daha iyi olabilirmis. Bundan dolayi yakit tuketimi bile artiyordur. Tirmanislarda 3-4-3-4 devamli oynuyor. Bunun sebebi muhtemelen sanzimanin kendisi degil, aracin motor turbo yazilimindan kaynaklaniyor olabilir.
  • Motor sogutmasi icin elektrikli fan secilmis. Sessiz calismasinin yaninda zorlandiginda motorda hararete sebep verebilir.
  • arka salıncak 6 noktadan ön gerdirme ile bağlı..kauçuk bağlantı kısımlarını sert kauçuktan yapmışlar..suya çamura girdikten sonra ve ayda bir yağlanmazsa ses yapabilir.
  • Su geçişleri için şnorkel ve wading bra kullanılmalı. Ayrıca ön motor hava deliklerinden su geçirmeyecek şekilde delikleri kapatacak ebatta su geçirmez sağlam kumaştan bir battaniye yaptırmak gerekiyor. Deri de olabilir. Ayrıca tüm elektrik bağlantılarına Q20 spray sıkılmalı
LIFT KIT :
  • Maslak Atatürk Oto Sanayi Gürcan Oto SsangYong Yetkili Servis Rexton W için yükseltme yapıyor.
  • www.dobinsonsprings.com C53-006 for front coil : 252 AUD C53-029 for rear coils : 252 AUD Shock absorbers : GS53-202 & GS57-639S : 700 AUD
DIFF LOCK :
  • Tuzla servisin kilit taktigi soyleniyor
  • Alternatif : dif kilit taktırma imkanı olmayanlar tek frene
  • Actyon Sports’lar için Nafız usta komple dingili değiştirip kilitli diferansiyel takıyordu. Belki sabit akslı Kyron, 2010 öncesi Rexton ve Korando Sports içinde uyumlu olabilir. Eğer bir kilt varsa Nafız usta bilir.
  • Pagina no encontrada.
KARTER, DEPO, ŞANZIMAN (KOMPLE ALT KORUMA) :
  • Maslakta Ali Usta 0532 766 80 91
Gitmeden önce arayıp bilgi verirsen gittiğinde hemen ölçüsünü alır 2 saat içinde yapar. Min. 3 mm’den yaptırt. Üzerinde muhakkak su tahliye delikleri olsun. Galvaniz yaptırabilirsen yaptırt.

KRONİK PROBLEMLER :
  • Arka diferansiyelin kırılması : Arka difransiyel gövde şasesine bağlandığı bağlantı pabucu kaynaktan kırılabiliyor. Çözüm :Arka diferansiyelin, şaseye bağlandığı kafes demirini komple söküp çıkart, daha sonra diferansiyelin kafese bağlantısını sağlayan bağlantı demirini, oto makas ustasına götürerek sağlam bir kaynak yaptırt.
Ben de bu arabaya bakıyorum ve internette aldığım en sağlam bilgiler bunlar oldu. Emeğine sağlık hocam valla. Yan yana olsak elini sıkmak isterdim. Sadece yorum yazmak için kullanıcı adımı girip giriş yaptım. Eski defterlere falan baktım yani şifremi bulmak için. Eline emeğine sağlık :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR