RR Classic viscous diff.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mfthk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,290

mfthk

Kamp II
Yer
Ankara
92 model RR Classic model aracımda diğer land rover modellerinden alışık olduğumuz manual orta kilit yerine viscous dif. kilidinden bahsediliyor. yabancı forumlarda biraz incelemeye çalıştım ama istediğim bilgilere ulaşamadım.
bu sistemi bilen arkadaşlar, bana bunu nasıl test edebileceğimi ve sistemin nasıl çalıştığını anlatabilirler mi?
arazi vitesinin fotoğrafı ektedir.
selamlar, fatih

P1010270

Etiketler
Ynt: RR Classic viscous diff.

ilginç, eğer alt kısımdan fotolar çekebilirseniz nasıl bir sistem kullanılıdığı hakkında bilgi bulabilirim, ön diften arka dife kadar olan bölümün fotosu gerekli.

yavuz bey, en kısa zamanda dediğiniz fotoğrafları çekmeye çalışacağım.
selamlar.

LSD arka dif gibi birşey herhalde. Tuv'deki fren testinden zarar görmeden geçiyor mu bu araç?

olasiliksiz' Alıntı:
LSD arka dif gibi birşey herhalde. Tuv'deki fren testinden zarar görmeden geçiyor mu bu araç?

Pek öyle değil, G.Cherokee deki veya freelander daki gibi çalışması gerekir, yada Disco II cic elekronik bir çekiş sistemi (TC) olması gerekir, ama böyle bir sistem o yıllarda hiç kullanılmadı , Ne RRC de nede RR p38 de böyle bir sistem kullanılmadı. 1996 da RRC ve P38 aynı platformu kullandı ama onunda sistemi farklı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.