Şanziman Ötme Sorunu Çok Acİl Yardim Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Rizeli5334 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,620

Rizeli5334

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, 93 model suzuki samurai 1.3 sahibiyim şanzıman ötme problemi yaşıyordum (ayağımı debriyajdan çekince uğultu sesi, debriyaja basınca tamamen kesiliyor) araca yaptıklarımı anlatayım ( baskı balata değişti, bilyesi değişti, şanzımanı indirttim bütün bilyeleri değişti ses ARTTI! Çok sıkıldım daha ne olabilir ki problem lütfen bilgisi olanlar yardım etsin

NKNTR

Kamp I
Merhaba, İstanbul'da nerede yaşıyorsunuz? Yazarsanız en yakın servis için yardımcı olmaya çalışırım. Selamlar, Ömer.

NKNTR

Kamp I
Merhaba, büyük bir olasılıkla Ümraniye Sanayi'de bir ustaya daha önce gittiniz. Dilerseniz önce onun fikrini alın, yok hayır gitmem diyorsanız, Bostancı Sanayide 3 ayrı SUZUKİ Servisi var, hepsi güvenilir Eski Yetkili Servis Ustalarımızdır, birini seçmemi isterseniz ( 4x4 Garaj - Off Road Araçları, Off Road Araç Yapımı, Off road Araç Tamiri ) CEMAFER Ustam'a Matsan Dış Ticaret'ten Ömer Bey beni gönderdi derseniz her türlüğü kolaylığı gösterecektir. Bizim yerimizde ÜMRANİYE'nin Ataşehir tarafında Tem Yan Yoldayız. Selamlar, Ömer.

Rizeli5334

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba, büyük bir olasılıkla Ümraniye Sanayi'de bir ustaya daha önce gittiniz. Dilerseniz önce onun fikrini alın, yok hayır gitmem diyorsanız, Bostancı Sanayide 3 ayrı SUZUKİ Servisi var, hepsi güvenilir Eski Yetkili Servis Ustalarımızdır, birini seçmemi isterseniz ( 4x4 Garaj - Off Road Araçları, Off Road Araç Yapımı, Off road Araç Tamiri ) CEMAFER Ustam'a Matsan Dış Ticaret'ten Ömer Bey beni gönderdi derseniz her türlüğü kolaylığı gösterecektir. Bizim yerimizde ÜMRANİYE'nin Ataşehir tarafında Tem Yan Yoldayız. Selamlar, Ömer.
Teşekkür ederim en kısa zamanda gideceğim. Ümraniyeye asla sokmam aracımı daha..

codename1907

Kamp II
Yer
Erzurum
aynı problem 2011 ford ranger aracımda da var. ford yetkili servis baskı+balata+bilye için 3800 tl fiyat verdi. değiştirmedim uzun yola gidip geldim. ses ara sıra kesiliyor. prizdirek bilyesi arızası olabilir diye düşünüyorum. baskı balata dağılmadan yaptırmayı da düşünmüyorum.

büyük ihtimalle sizin araçtaki sorunda prizdirek bilyesi arızasıdır.

Rizeli5334

Yeni Üye
Yer
İstanbul
aynı problem 2011 ford ranger aracımda da var. ford yetkili servis baskı+balata+bilye için 3800 tl fiyat verdi. değiştirmedim uzun yola gidip geldim. ses ara sıra kesiliyor. prizdirek bilyesi arızası olabilir diye düşünüyorum. baskı balata dağılmadan yaptırmayı da düşünmüyorum.

büyük ihtimalle sizin araçtaki sorunda prizdirek bilyesi arızasıdır.
3.800 tl çok yüksek bir rakam değil mi ? Şanzımanı indirip 6 adet bilyayı değiştirdik ses daha net hale geldi. Piriz direkte değişti kesilmedi yani.. debriyaja basınca gram ses yok motor sesinden başka.. gaz verikçe artıyor ses. İnce viyak viyak bağırıyor şanzımanın oralardan geldiğine eminim

53vitara

Yeni Üye
Aynı sorun bende de var baskı balata fln değiştik ama sorun devam ediyor.sadece 4. Viteste ses yok.
Ustaya gösterdim beraber bindik tecrübe sürüşü yaptı,şanzımanı indirip açmadan ne olduğunu anlayamayız dedi.masrafı belki 500 ₺ belki 2500₺ çıkar bişey diyemem dedi.
Bide dikkatimi çeken,4.viteste ses gelmeyince; “3. Vitese kadar ön vitestir öyle büyütecek bi sorun çıkarmaz” dedi.
Ön vites - arka vites olayını çözemedim.başka da bişey sormadım öyle deyince.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,400
Kayıtlı Üye Sayımız
168,434
Kaydolan Son Üyemiz
Seçkin81
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir