Shrink Makinesi Nedir?

 • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RenasMakina Tarih:
 • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
 • Cevaplar 0
 • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,569

RenasMakina

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
“Shrinkleme nedir?” sorusu kafanıza takılıyorsa bu hafta sizin için hazırladığımız blog yazımızı okumalısınız. Shrinkleme makinesi bir ürün ün üzerini ya da ambalajlanmış bir ürünün etrafını plastik filmle çevreleme işlemini yapan makinedir. Shrinkleme de bu işleme verilen isimdir. Bu işlem Shrink Wrapping olarak da bilinmektedir.

Shrink makinesi demirden oluşan bir makinedir. Bu makinenin içinde sünger ve lastik gibi destekleyici malzemeler bulunmaktadır. Shrinkleme makineleri fabrikalarda ve üretim yapan işyerlerinde insan gücüne ortak olan ve işleri kolaylaştıran bir makinedir. Shrink makineleri onlarca ürünü ya da yüzlerce ürünü dakikalar içinde paketleyebilecek güce sahiptir. Shrinkleme makinesi hızlı çalışan bir makinedir. Bu yüzden güvenli çalışma ortamı için shrinkleme makinesi ile sadece uzman kişiler ilgilenmelidir. “Shrink makinesi ne işe yarıyor?” diye soracak olursanız; shrinkleme makinesi ürün paketleme amacıyla kullanılır. Shrink filmi ısı yardımıyla ürün formuna getirir.

Shrink Makinası Nasıl Çalışır?

İşyerlerinde ve fabrikalarda özellikle kullanılan bu makine insan gücü gerektirmeden çalışmaktadır. Üretim aşamasında zaman kazandırır. Shrinkleme makinası iki aşamalı süreç ile çalışan bir makinadır. Birinci aşamada paketlenecek ürünün etrafını sarar ve dikiş kaynağı olarak bilinen plastik film kaynak makinesi yardımıyla dikilir. İkinci aşamada bu pakete ısı uygulanır ve shrink film büzülüp küçülerek ürünün etrafını sarar. Shrink fırını, shrink tüneli ve ısı tüneli gibi isimlerle de anılan bir makinedir.

Shrinkleme Nasıl Yapılır?

Shrinkleme işlemi shrink makinesi aracılığı ile yapılır. Aşağıda yer alan videoda shrinkleme işleminin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.


Shrink Makinesi Neden Kullanılır? Ne Yapabilir?

“Shrink makinesi ne işe yarar?” sorusunu soruyorsanız yazımızın bu kısmını okuyabilirsiniz. Shrink makinesinin yapabildiklerini şu şekilde sıralayabiliriz;
 • İki ya da daha fazla küçük paketi bir arada paketleyebilir.
 • Bir ürünü temiz şekilde tutar.
 • Ambalajlı ürünün satılmadan açılmasını engeller.
 • Ürünün açılmadığına dair bir göstergedir.
 • Ürünü haşerelerden korur.
 • Ürünü rutubet ve su gibi dış etkenlerden korur.
 • Dergi ve kitap gibi ürünlerin yıpranmadan kargolanmasını ya da bir yerden bir yere gönderilmesini sağlar.
 • Ürüne zarar vermeden üzerine adres etiketi ve not yapıştırmayı sağlar.
 • Ürünü daha estetik gösterir.
 • Birden fazla ürünü bir arada tutabilir.
Shrinkleme makinesi ile ilgili hazırladığımız yazının sonuna geldik. Renas Makina güvencesiyle satılan shrinkleme makinalarını incelemek için ilgili linke tıklayabilirsiniz ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

Source: Shrink Makinesi Nedir? - Renas Makina
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,220
Mesajlar
1,515,140
Kayıtlı Üye Sayımız
171,854
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

SON KONULARGeri
Üst