Sıfırdan Çekme Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Maxi350 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,541
Tabana laminat parke döşedik...
20220422 230313

20220423 125953

20220423 133734

20220423 191009

ellerinize sağlık ilgiyle takip ediyorum çalışmalarınızı. şuan bende 3.50 uzunluğunda bir karavan yapım aşamasındayım. sizden edindiğim bilgi ve görsellikle eksik kaldığım noktaları tamamlıyorum :smiley:

ellerinize sağlık ilgiyle takip ediyorum çalışmalarınızı. şuan bende 3.50 uzunluğunda bir karavan yapım aşamasındayım. sizden edindiğim bilgi ve görsellikle eksik kaldığım noktaları tamamlıyorum :smiley:
Merhaba. Takip etmenize sevindim. Boy 3,6 m yapmanızı tavsiye ederim. 10 cm nin bile çok önemi var. 2m en, 2m yükseklik ideal. Ben işi bitirdikten sonra anladım.

Merhaba. Takip etmenize sevindim. Boy 3,6 m yapmanızı tavsiye ederim. 10 cm nin bile çok önemi var. 2m en, 2m yükseklik ideal. Ben işi bitirdikten sonra anladım.
dış kaplama ve iç izolasyon işlemini bitirdim maalesef. birde aldığım hazır şase üst yapı olarak 200x350 ölçülerine müsaade ediyor teknik açıdan o yüzden limitleri zorlamak istemedim ayrıca genişlik olarak 2 metre bir karavan araçtan oldukça çıkıntılı olacaktı 190 cm olarak yaptım zira kullandığım çekici aracımın genişliği 180 cm civarında.

Bunların dışında yapınızda iç kaplamayı pvc tercih etmişsiniz özel sebebi var mı ben 4 mm kavak kontra ile pvc arasında kaldım çünkü fiyat olarak 2 katı fark var pvc daha ucuz ama kavak kontrada daha sağlam. Veya tavsiye edebileceğiniz alternatif kaplama türü?

dış kaplama ve iç izolasyon işlemini bitirdim maalesef. birde aldığım hazır şase üst yapı olarak 200x350 ölçülerine müsaade ediyor teknik açıdan o yüzden limitleri zorlamak istemedim ayrıca genişlik olarak 2 metre bir karavan araçtan oldukça çıkıntılı olacaktı 190 cm olarak yaptım zira kullandığım çekici aracımın genişliği 180 cm civarında.

Bunların dışında yapınızda iç kaplamayı pvc tercih etmişsiniz özel sebebi var mı ben 4 mm kavak kontra ile pvc arasında kaldım çünkü fiyat olarak 2 katı fark var pvc daha ucuz ama kavak kontrada daha sağlam. Veya tavsiye edebileceğiniz alternatif kaplama türü?
bunun cevabını bende merak ediyorum fakat nem ile ilgili olabilir diye düşünüyorum. nem ile ilgili düşünce ve tavsiyelerinizi de buradan paylaşırsanız takipçiler için çok faydalı olacaktır, kolay gelsin selamlar

PVC yi temizlik, ucuz, görsellik, uzun ömür ve hafif olması nedeniyle tercih ettim. Tabi bu zevk ve tercih meselesi. Kolay gelsin. Yapım aşamasındaki fotolarinizi bekliyoruz.

Son düzenleme:

PVC içinde hava odacıkları olduğu için yalıtıma da katkı sağlar.
Evet bu açıdan hiç düşünmemiştim açıkcası şimdi dahada mantıklı gelemeye başladı :D hem ucuz hem boya zahmeti yok hem görsel olarak fena değil hemde bir miktarda olsun yalıtım katkısı
PVC yi temizlik, ucuz, görsellik, uzun ömür ve hafif olması nedeniyle tercih ettim. Tabi bu zevk ve tercih meselesi. Kolay gelsin. Yapım aşamasındaki fotolarinizi bekliyoruz.
Aynı düşüncelerim var benimde bende sanırım pvc olarak kaplayacağım. Yapım aşamasında çok detaylı fotoğraf çekme şansım olmadı biraz toparladıktan sonra bir konu açıp paylaşmak istiyorum.

Aralığı kapatmak için köşelerde kendinden yapışkanlı kauçuk araç fitili kullandım.
Adresi: Eğimli D Fitil - Bantlı D Fitil - Eğimli D Sünger - Araç Fitil Fiyatları ve Özellikleri

bu gibi bir ürün olabilir mi acaba? veya buna benzer yapıda, veya l esnek köşe fitilleri

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR