Simbonun Karavanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdeman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 133
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,719
resimleri yükleyemedim galiba görünmüyor ama umarım sizlerde görünüyordur yoksa pazartesi bilgisayardan yükleyeceğim

sitedemi sorun var benim internetim mi yavaş anlamadım resimler bi açılıyor bi açılmıyor.
bugün direklerin içlerini taşyünü ile doldurdum kalan açık kısımları raf veya dolaba ek alan olur diye boş bıraktım, boş kalan kısımlarıda yine ses yalıtım süngeri ile kaplayacağım onun resimlerinide koyacağım yaptıktan sonra.
ses yalıtım süngeri ile kaplamamın sebebi hem sacta güneşten dolayı oluşan ısıyı azaltsın hemde üzerine monte edilen dolap kaplama vb şeylerin arasında conta görevi yapsın.
tente konusunda biraz büyük oldu diyenler var ama bence iyi oldu arkadan öne komple kapatmış oluyor, amacım daha çok yağmurdan korunmak. geçtiğimiz yaz sürekli yağmura maruz kalmıştık.
yatak camlarının arasında kalan kırmızı kısımlara ay yıldız ve Gazi Mustafa Kemal imzası yaptırdım bugün onları yapıştıracağım ama kalın kırmızı çizgi ile mutfak ve oturma camlarının arasında kalan kısımlara ne yaptıracağımı haala düşünüyorum fikirlere açığım şimdilik bu kadar teşekkür ederim.

IMG 0771

IMG 0772

IMG 0773

IMG 0774

IMG 0775

Etiketler

220V ile karavan tasarlamak farklı bir deneyim oluşturacak.
Karşılaşacağınız sorun, 12V'a göre daha fazla enerji harcamanız olacaktır.
Bunun yanı sıra gerilim düşümü yaşama, 12V cihaz arama gibi sorunlarınız olmayacak.
İnvertörünüzü 2 adet alıp birini yedek yapmanızı öneririm. Herşeyiniz 220V olduğu için, olası bir arızada gezinin tadı kaçmasın.

220V ile karavan tasarlamak farklı bir deneyim oluşturacak.
Karşılaşacağınız sorun, 12V'a göre daha fazla enerji harcamanız olacaktır.
Bunun yanı sıra gerilim düşümü yaşama, 12V cihaz arama gibi sorunlarınız olmayacak.
İnvertörünüzü 2 adet alıp birini yedek yapmanızı öneririm. Herşeyiniz 220V olduğu için, olası bir arızada gezinin tadı kaçmasın.
arıza durumunda eğer sistem 12 volt olsaydı çaresi varmıydı peki yoksa yine invertöremi ihtiyaç vardı, yada anlatmak istediğiniz 220 nin arıza yapmaya daha müsait olduğumu

arıza durumunda eğer sistem 12 volt olsaydı çaresi varmıydı peki yoksa yine invertöremi ihtiyaç vardı, yada anlatmak istediğiniz 220 nin arıza yapmaya daha müsait olduğumu
Araç sistem olarak zaten 12V olduğundan arıza olasılığı düşük. Yaşam akümüz de var araç aküsü de. Alternatörden enerji alamasanız panelden kullanırsınız. Araçla ilgili arızaları her yerde tamir ettirebilirsiniz. İnvertörün bozulma ihtimali her zaman vardır. İnvertörünüz bozulursa onu her yerde bulamayabilirsiniz, ya da bulduğunuzla idare etmek zorunda kalırsınız.

Son düzenleme:

Kapının daha detaylı fotoları var mı acaba, benimde yaptırmayı düşündüğüm karavan için güzel bir fikir oldu, sonuçta bu bir yaşam alanıysa adam gibi bir kapısı olmalı, kolaylıklar...

erdeman bey merhaba;
uzun zamandır hep kafamda projeler çiziyorum Allah bağışlasın sizin de iki çocuğunuz var benim burada en çok merak ettiğim konu şudur ben yapacağımı düşündüğüm araçla yurt içi ve yurt dışı kullanımlarda kullanmak istiyorum fakat alacağım araç ya 1+1 yada 2+1 olacak bunu yasal olarak 4+1 veya 5+1 olması için ne yapabiliriz sizin ruhsatınız da koltuk sayısı ne geçmekte, okuduklarım kadarıyla yol kontrollerinde araç içerisinde bulunanların koltuk sayısı kadar olması gibi yazılar var hatırladığım kadarıyla gümrük kapısında görevli tarafından indirilen bile olduğunu okudum bu konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
saygılarımla

erdeman bey merhaba;
uzun zamandır hep kafamda projeler çiziyorum Allah bağışlasın sizin de iki çocuğunuz var benim burada en çok merak ettiğim konu şudur ben yapacağımı düşündüğüm araçla yurt içi ve yurt dışı kullanımlarda kullanmak istiyorum fakat alacağım araç ya 1+1 yada 2+1 olacak bunu yasal olarak 4+1 veya 5+1 olması için ne yapabiliriz sizin ruhsatınız da koltuk sayısı ne geçmekte, okuduklarım kadarıyla yol kontrollerinde araç içerisinde bulunanların koltuk sayısı kadar olması gibi yazılar var hatırladığım kadarıyla gümrük kapısında görevli tarafından indirilen bile olduğunu okudum bu konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
saygılarımla
Konu benim beklediğim yere geldi bu güzel projede çocuklar güvenli, emniyet kemerli ve standardı olan koltuklarda oturabilecek mi? Bu çözülmediğinde her şey boşa,gitmiş olacak.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dün tavandan iç döşemeleri yapmaya başladık. havalandırmanın iç kısmını takarken biraz zorlandık ve şansımıza yağmur olduğu için sızdırmaya başladığını farkettik.
aracı hemen yapım aşamasında kullanmak için kiraladığım dükkana koydum ve bugün sabah ilk iş olarak dış izolasyon ile uğraştım hava biraz rüzgarlı ama güneşte yüzünü gösteriyor 2-3 saate kurur inşallah.
tavan işi çok sıkınıtlıymış, her iniş çıkışta sorun olacak diye çok korkuyordum ve 2-3 kez korktuğum başıma geldi ama allahtan hep tam tespit edilebilecek yerlerdi ve tadilatını yaptım.
tavanda bir işim kalmadı anteni tenteyide yaptırdım şükür.
son sızdırmayıda bugün hallettim.
artık tamamiyle iç kısma geçiyorum yaptıkça resimliyorum burayada yükleyeceğim.

IMG 0805

IMG 0806

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri