Sizce ne yapmalıyım ? Defender-L200-Skystar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hüseyin- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,472

hüseyin-

Ana Kamp
Yer
istanbul
Herkese merhaba
Yaklaşık 9-10 aydır gezenbiliri takip ediyorum ve sonuç olarak bende bu hastalığa yakalandım.
7 ay önce niva almaya karar verdim ve arayışa başladım ama arkadaşların baskısı yüzünden 96 model raw 4 aldım .
3-4 belgrad denemesinden sonra bu iş için raw 4 ürün yetersiz olduğunu aracın tek parça şasesi olmadığından torpidonun ve kapılarının kasılmaya başladığını gördüm ,artık doğru bir karar verip sizinde tecrübeleriz ve yönlendirmelerinizle doğru bir seçim yapmak istiyorum.

--Yeni alacağım araçtan beklentiler (önem sırasına göre yazıyorum)
offroad kabiliyeti-uzun yol (kamp ,geziler için) -azda olsa şehir içi kabiliyeti - araç içi kullanışlılık
--bütçe 25.000tl civarı
--Araç seçenekleri Defender - L200 - Nissan skystar

Evet biliyorum Defender ve pickup çok farklı segmentler ama ben kesinlikle bu 3 modelden birini seçip alacağım .
Defender tartışmasız arazide çok daha kabiliyetli bir araba ama beni düşündüren nasıl iyi bir defender bulacağım. piyasada satılan defenderların %90 ı asgeriyeden çıkan ve sadece ticari amaçla restore edilerek satılmaya çalışan araçlar ,bende bu araç konusunda çok uzman olmadığım için gerçekten iyimi toplanmış yoksa sadece şişirmemi toplanmış uzun yolda kullanabilirmiyim emin olamıyorum bu durumda beni L200 ün kucağına doğru itiyor ,2004-2005 bir pickup alıp az-çok ne sıkıntı verir ne yapar kafam rahat binerim diye düşünüyorum.

Bir kez daha yanlış seçim yapmamak için Sizce ne yapmalıyım doğru seçim nedir??
(Biliyorum daha önce buna benzer bir çok konuda yorum belirtmişsiniz ama bende sizden destek bekliyorum,Doğru yönlendirmeleriniz için şimdidien teşekkür ederim )

Etiketler

Ynt: Sizce ne yapmalıyım ? Defender-L200-Skystar

Merhaba Hüseyin,

Şimdi: yazdıklarında kullandığın ''Lada Niva alacaktım, arkadaşların ısrarı ile .... aldım'' ve ''bir kez daha yanlış seçim yapmak istemiyorum'' cümleleri, soruna cevap vermek konusunda beni düşündürdü ;D ;D ;D

Bir süredir forumdayım ve Defender takımtım var ;D yakın zamanda bir 2.5 dizel 110 sahibi oldum, hergün kullanıyorum ve çok memnunum. Şahsi fikrim: yapmak istediklerinin tamamını ( günümüz araçlarından edindiğin alışkanlıklarından vaz geçmen şartı ile :D :D :D ) Defender ile yapabilirsin. Malum sitede ve piyasada satılan, kar etmek amaçlı toplanmış ( makyajlanmış ) ve satılan Defender'lardan şüphe duyman çok doğru.

Fakat: Gezenbilir anasayfa'da bulunan ''ilan panosu'' altında ''vasıta'' bölümünde, Gezenbilir üyesi arkadaşlarımızın; nereden ve hangi parçalar kullanarak, hangi usta ile topladıkları belli olan, forum üyeleri tarafından tanınan ve sahipleri tarafından, model yükseltmek amaçlı satılmakta olan Defender'lara bir göz atmanı, ustan ile gidip görmeni, denemeni ( yapıyorsundur eminim ), acizane tavsiye ederim.

Sonuçta, almayı düşündüğün diğer iki model araç hakkında herhangibir tavsiyem veya önerim yoktur.

Umarım hakkında hayırlısı olur,

Saygılar.

Barış

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR