Solo Likya Yolu Yürüyüşü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ecemete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,068

ecemete

Sea Wolf
Yer
Balıkesir
Web
dogayakacis.com
Merhaba Arkadaşlar,

14 Mart -01 Nisan 2013 Tarihleri Arasında, 18 Gün Boyunca Likya Yolunu Tek Başıma Yürüdüm. Yürüyüş Esnasında Tuttuğum Günlükleri //sololikyayolu.blogspot.com/ Adresinde Peyder Pey Yayınlamaya Başladım. Doğa Sporu Meraklılarına Duyurulur.

yorumlarınızı Bekliyorum

Etiketler
Ynt: Solo Likya Yolu Yürüyüşü

Merhaba,

"tam Otobüs Kalkmak Üzere Yazıhanede Ki Çocuklar Koşarak Geldiler. ‘’abi Şöför De, Muavin De İlk Kez Bu Hatta Geliyorlarmış.
bandırma’yı Bilmiyorlar. Otogara Kadar Yolu Tarif Eder Misin?’’ Dediler."

ben Bunu Anlamıyorum Yani Hakikaten Anlamıyorum Bilen Biri İzah Ederse Çok Sevinirim Çünkü Ben De Birkaç Kez Denk Gelmiştim.
şoför De Muavin De Yolu Bilmiyorsa Nasıl O Kadar Yolcuyu Arkalarına Alarak Gidiyorlar Yolda? Şanslarına Siz Denk Gelmişsiniz
fakat Yolculardan Da Hadi Diyelim Bilen Yok, Onlar Da Şoföre Güvenerek Yolculuk Ediyorlar, O Zaman Ne Olacak? :smiley:

bu Arada Kullandığınız Vasıtaların Fiyatlarınıda Yazsaydınız Keşke Diye İçimden Geçirdim.

matrix Abi Maceraları Güzelmiş.

"su Almaya Giderken Çadır Fenerini, Pilleri Ziyan Olmasın Diye Kapatmıştım. Şu An Yanıyor Olsa Kilometrelerce Uzaktan
görmek Mümkün Olacak. Kendime Kızdım. Kafa Lambamın Işığıda Tamamen Gitti. Artık Mutlak Karanlık."

pili Bitebilen Ürünler İçin Küçük Bir Bel Çantasında Acil Olabilecek Diğer Eşyalarımla Birlikte Yedek Pil Taşımayı Düşünüyorum :smiley:

"...her Üç Yolda Kırmızı Beyaz Likya Yolu İşaretleri İle İşaretlenmiş. Aynı Zamanda Üçünün De Girişinde ‘’girmeyin,
yanlış Yol’’ Anlamına Gelen Kırmızı ‘’x’’ İşareti Var. Belli Ki Bir Muzipin İşi." ... "ortadaki Küçük Patikaya Girdim.
2-3 İşaret Sonra İşaretler Bitti Ve Biraz Sonrada Bir Tarafı Epey Yüksek, İlerisi Olmayan Bir Noktaya Geldim.
‘’yanlış Yol’’. Döndüm Gene Üç Yol Ağzına, Bu Sefer Sağdaki Yola Girdim. 1-2 İşaret Sonra İşaretler Gene Bitti.
dön Gene Geri. Murphy’nin Kanunları İşliyor. Son Seçenek Doğru Seçenek. Soldaki Orman Yolundan Devam Ettim.
işaretler Düzenli, Doğru Yoldayım."

bu Metine Daha Açıklayıcı Olması Bakımından Fotoğraf Koysanız Daha İyi Olurdu.

günceniz Açıklayıcı Ve Okuması Keyifli Olmuş. Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederim.

dipnot: İletiyi Yazdıktan Sonra Bütün Baş Harfleri Büyüterek Gönderdi, Kusura Bakmayınız.

Günceleri Bu Kadar Dikkatle Okumanıza Sevindim.

bölgeyi Biliyormusunuz Bilmiyorum. Gönen-bandırma-biga İlçeleri Bir Üçgenin 3 Köşesi Gibi.
çanakkale-muğla Arabası, Gönen'e Sadece Yolcu Olduğu Zaman Giriyor. Aksi Iakdirde Biga'dan Bandırma'ya Geçiyor. Çünkü 20 Km. Daha Kısa. Sanırım Çoğu Zamanda Yolcu Olmuyor. Şöför De Sadece Gönen-bandırma Güzergahını Bilmiyordu..

fotoğraf Konusuna Gelince Çok Haklısınız. Gezi Dönüşü Fotoğrafa İlgimin Olmamasının Bir Eksiklik Olduğunu Farkettim.

haziran Ayında Da Karia Yolunu Yürümeyi Düşünüyorum. O Tarihe Kadar Sıkı Bir Çalışma Yapmayı Ve Yeni Bir Makine Almayı Planlıyorum.

yorumlarınız İçin Teşekkürler. Umarım Sizde Hayallerinizi Gerçekleştirirsiniz.

ecemete' Alıntı:
günceleri Bu Kadar Dikkatle Okumanıza Sevindim.

bölgeyi Biliyormusunuz Bilmiyorum. Gönen-bandırma-biga İlçeleri Bir Üçgenin 3 Köşesi Gibi.
çanakkale-muğla Arabası, Gönen'e Sadece Yolcu Olduğu Zaman Giriyor. Aksi Iakdirde Biga'dan Bandırma'ya Geçiyor. Çünkü 20 Km. Daha Kısa. Sanırım Çoğu Zamanda Yolcu Olmuyor. Şöför De Sadece Gönen-bandırma Güzergahını Bilmiyordu..

fotoğraf Konusuna Gelince Çok Haklısınız. Gezi Dönüşü Fotoğrafa İlgimin Olmamasının Bir Eksiklik Olduğunu Farkettim.

haziran Ayında Da Karia Yolunu Yürümeyi Düşünüyorum. O Tarihe Kadar Sıkı Bir Çalışma Yapmayı Ve Yeni Bir Makine Almayı Planlıyorum.

yorumlarınız İçin Teşekkürler. Umarım Sizde Hayallerinizi Gerçekleştirirsiniz.

güzel Dilekleriniz İçin Çok Teşekkür Ederim. Kolay Gelsin, Keyifli Yolculuklar Dilerim Şimdiden :smiley:

Merhabalar,

Blogunuzu inceledim gerçekten çok hoşuma gitti ileride bende tek başıma baştan sona bu parkuru bitirme hayali kuruyorum. Köpeklerden normalde korkmam ama hatırlıyorum da yürüyüş esnasında uzaklardan gelen havlama sesleri gece bana sıkıntı yaratır mı acaba? Şu an beni korkutan tek şey bu.

Teşekkürler,

Köpeklerden korkmanızı gerektirecek pek bir durum yok. Ben sadece bir kez yaşadım, o da çok önemli değildi. Yanınıza bir köpek kovucu (Dazer) alırsanız, kendinizi daha rahat hissedersiniz. Doğa yürüyüşü ve kampçılık konusunda biraz deneyiminiz varsa korkulacak bir şey yok. Umarım hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

Mete

Mayıs 2013 Likya yolu 2.etap yürüyüşümüzü tamamladık..Geçen yıl Fethiye'de başlayan yolculuğumuza bu yıl kaldığımız yerden Kaş'tam başladık ve Finike 'de sonlandırdık..parkurlar hakkında genel bilgiler , hazırladıgımız günce fotograflar ve videoları paylaşacagız..işte ilk fotoğraflar..

DSC 0086

DSC 0093

DSC 0111

DSC 0118

DSC 0160

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.