Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan webmustang Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,191

webmustang

Yeni Üye
Merhaba

Yaklaşık 3 aydır 4x4 suv bir araç arıyorum, bir çok markaya baktım gerek aracın tipi gerek sağlamlığı vs. sebeblerden dolayı grand vitarada karar kıldım.
40.000 tl civarı bütçem var fakat aklım baya karışık bu yüzden işin üstadlarından yardım almak istedim.

Öncelikle aracı kullanım şeklimden bahsedeyim. Aracı genelde Adana Çukurova merkezde kullanacağım, ara sıra araziye çıkacağım fakat öyle offroad tarzı değil 2006 toyota coralla ile zorlanarak gidebildiğim ve bunun biraz daha fazlası olan yollarda kullanacağım (Ara sıra keyfi çamura falan girebilirim :smiley: ).

Yoğunlaştığım model Grand Vitara 2.0 2006 model benzinli

Kriterlerim

Klima (Dijital olursa daha iyi olur)
5 Kapı
Manuel Vites
4x2, 4x4 geçiş yapılabilmesi (Yoğunlaştığım model sürekli 4x4 malesef :( )
Sorun çıkarmayacak bir motor

Bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz araçlar neler.

Şimdiden teşekkür ederim
Saygılar

Etiketler
Ynt: Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi Lütfen

webmustang' Alıntı:
Yoğunlaştığım model Grand Vitara 2.0 2006 model benzinli
Kriterlerim
Klima (Dijital olursa daha iyi olur)
5 Kapı
Manuel Vites
4x2, 4x4 geçiş yapılabilmesi (Yoğunlaştığım model sürekli 4x4 malesef :( )
Sorun çıkarmayacak bir motor
Bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz araçlar neler.Şimdiden teşekkür ederimSaygılar

Seçtiğiniz Grand Vitara II 2006-2009 arası 2.0 modelidir.Sürekli 4x4 olmayıp isteğinize bağlı olarak 4x2 ya da 4x4 kullanma imkanı sunar.Bu modellerde ESP bulunmaması,klimanın dijital olmaması,Lpg konusunda bazı kullanıcıların yaşadığı motor kapağı sorunları,bagajın çok geniş olmaması ve Grand Vitara I (1998-2005) ile kıyaslandığında monokok gövde yapısı nedeniyle ağır arazi koşullarında off-road yapmak için çok elverişli olmaması aracın dezavantajları olarak sayılabilirse de sizin kriterlerinize uygun durmaktadır.Ben de aynı kasanın 1.9 dizelini kullanmaktayım ve gayet memnunum.Tercihinizin size hayırlı olmasını dilerim.

vata' Alıntı:
Seçtiğiniz Grand Vitara II 2006-2009 arası 2.0 modelidir.Sürekli 4x4 olmayıp isteğinize bağlı olarak 4x2 ya da 4x4 kullanma imkanı sunar.Bu modellerde ESP bulunmaması,klimanın dijital olmaması,Lpg konusunda bazı kullanıcıların yaşadığı motor kapağı sorunları,bagajın çok geniş olmaması ve Grand Vitara I (1998-2005) ile kıyaslandığında monokok gövde yapısı nedeniyle ağır arazi koşullarında off-road yapmak için çok elverişli olmaması aracın dezavantajları olarak sayılabilirse de sizin kriterlerinize uygun durmaktadır.Ben de aynı kasanın 1.9 dizelini kullanmaktayım ve gayet memnunum.Tercihinizin size hayırlı olmasını dilerim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Hocam saydığınız dezavantajlar bakımından sorunu olmayan sizin tavsiye edeceğiniz model hangisi olur; lpg de sorun çıkarmayan, dijital klima,esp olan. Offroad konusunda ağır offroad yapmayacağım için problem olmaz.

Saygılar

webmustang' Alıntı:
Cevabınız için teşekkür ederim. Hocam saydığınız dezavantajlar bakımından sorunu olmayan sizin tavsiye edeceğiniz model hangisi olur; lpg de sorun çıkarmayan, dijital klima,esp olan. Offroad konusunda ağır offroad yapmayacağım için problem olmaz. Saygılar

Grand Vitara II'de 5 kapılı ve manuel olarak 2006-2009 modeller mevcut.2009 ikinci yarıdan itibaren ülkemize ithal edilen makyajlı Grand Vitara II benzinli araçlar genellikle otomatik vitesli olup,17 inç jant, ESP ve dijital klima göstergesi yanında arkada da disk frene sahiptirler.Bagaj hacminde ve motorda bir değişiklik olmadığından bu konulardaki dezavantaj olasılığı aynen devam etmektedir.Makyajlı GV II araçlar genellikle otomatik vitesli olmaları ve güncel fiyatlarının da sizin belirlediğiniz 40.000 TL'nin üzerinde olmaları nedeniyle sizin kriterlerinize uymamaktadırlar.
Burada bilgi mahiyetinde şunu da ekleyeyim;Grand Vitara II 1.9 dizel araçlar ise ülkemize 2007'den beri ithal edilmekte olup hepsi manuel vitesli ve xenon far,deri döşeme,sunroof gibi en üst donanım seviyesindedirler.Bunların temizini bulmak çok zordur,fiyatları genellikle 40.000TL'nin üzerindedir dolayısıyla sizin kriterlerinize uygun değildir.Grand Vitara ile ilgili bildiklerim bu kadar.Umarım seçiminize yararlı olur.

Teşekkürler vata

Başka tavsiyesi olan arkadaşlar varsa onlardan da tavsiye bekliyorum

Merhaba,iki gündür birşeyler yazıp bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Her defasında vazgeçtim ama ben de bu bilginin doğruluğundan şüpheliyim.

En son 2006 model 1.6 üç kapılı olanı kullanmıştım,sürekli dört çekerdi araç.
Eğer yanılıyorsak sayın Vata bize yeni bir şey öğretmiş olursunuz.

ttogan' Alıntı:
Merhaba,iki gündür birşeyler yazıp bunun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.Her defasında vazgeçtim ama ben de bu bilginin doğruluğundan şüpheliyim.En son 2006 model 1.6 üç kapılı olanı kullanmıştım,sürekli dört çekerdi araç.Eğer yanılıyorsak sayın Vata bize yeni bir şey öğretmiş olursunuz.
albeni' Alıntı:
Bu konuda yanılıyor olabilir misiniz?
Sn. TTogan sizin kullanmış olduğunuz 2006-2009 arası,üç kapılı,benzinli ve 1.6 manuel vitesli Grand Vitara II araçlar sürekli dört çeker özelliğe sahiptirler ve onlarda arazi kullanımı için 4h lock ya da 4l lock seçenekleri bulunmaz.
Ancak benim konuyu açan webmustang nickli arkadaşıma hakkında bilgi vermeye çalıştığım araç 2006-2009 arası,beş kapılı Grand Vitara II 2.0 benzinli ve manuel vites araçtır.Herhalde yazılanları dikkatli okumadınız ya da ben bir şeyleri iyi anlatamadım.
Sn. Albeni yanlış anlaşılmasın ben bu işin profesyoneli değilim ben de dört yıldır sizin gibi Suzuki araç kullanıyorum .Eksik varsa düzeltilmesini ben de isterim.
Sizlere kolay gelsin. :smiley:

1.6 motor olan sürekli 4 çeker ve şanzıman dişli oranlarıyla hem araziyle biraz daha barışık olabilsin diye hem de 1.6 motor otobanda arabaya yetebisin diye oynanmış, binek araç gibi değil. Ortadaki transfer kutusu da kilitli mi değil mi bilmiyorum, en azından onu kontrol eden bir düğme vs yok. Bu kadarı bu aleti çok ta ciddi bir arazi aracı yapmaya yetmese de, duruma göre iş görüyor.

2009 model suzuki grand vitara 1.9 ddis kullanıyorum. bu araçlar manuel viteslidir.sürekli 4x4 modundadır ESP vardır istendiğinde kapatılabilir. 4x2 modu yoktur. açık seçik nettir. Adana Çukurovadaki arkadaşım isterse gelip inceleyebilir. ben de Çukurovadayım. bu arada aynı serinin benzinli olup manuel olanı yoktur, tamamı otomatiktir. ve bildiğim kadarıyla onun da 4x2 olma durumu yoktur sürekli 4x4 moddadır. teşekkürler.

Öncelikle yanlış bilgi verdiğim ve konunun uzamasına yol açtığım için özür dileyerek söze gireyim. 2006-2009 arası 5 kapılı,benzinli ve manuel olan Grand Vitara II'ler de diğer Grand Vitara II'ler gibi sürekli 4x4 imiş..Ben o araçlarda manuel olmalarına binaen 4x2 modunun bulunduğunu zannediyordum.Yanılmışım.Dolayısıyla Webmustang Kardeşim 4x2 modunu ayırabileceğiniz beş kapılı ve manuel Suzuki serisi Grand Vitara I serisi ya da XL-7 serisi olmak durumunda kalacak.Size kolay gelsin.

Bence bu 4x2 modunun ayrılıp ayrılmamasının bir önemi yok. Asıl konu o ortadaki transfer kutusu (diferansiyel türü birşey herhalde) büyük bir ihtimal kilitlenmiyor. Sorun olur mu? Benim için olmaz, ama sizi bilemem :D Offroad yarışına katılmak isteyen başka araç düşünsün...

Arkadaşlar bu aracı tavsiye edermisniniz?

Suzuki Grand Vitara 2.0 JLX-AL ESP AT

http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-suzuki-grand-vitara-2-0-jlx-al-esp-at/bayram-sekeriniz-2006-lpg-li-grandvitara/4451659

Suzukinin çekiş sistemi forumda yazıyor. 2006-2009 arası benzinli manuel vites GV ülkemizde yok, olanlarında hepsi otomatik vites öncelikle bu yanlışı da düzeltelim.

İlanda da baktığınız yeni kasa araç sürekli 4 çekerdir.Kronik bir sorunu yoktur. Kasaya göre motor biraz hantal kalıyor atik bir araç değildir. LPG ile tam uyumlu değil o yüzden en geç 60-100 bin kmlerde ( birazda şansa bağlı bu) aracın sübaplarına müdahale gerekiyor ama bu durumda bile LPG kendini benzine göre fazlasıyla amorti ediyor.

35-40 bin TL fiyatlara göre mükemmel bir araç. Eğer sorunu yoksa aracın düşünmeden alabilirsiniz.

Alternatif isterseniz eğer bulunduğunuz bölge de servis sorunu yoksa Subaru Forester alacağınız araca alternatif olabilir, Subaru daha binek daha atiktir, 4x4 sistemiz Vitaradan bir tık aşağıdadır ama sizin yapacağınız gezilerde sorun olmaz.

tenekekutu' Alıntı:
2006-2009 arası benzinli manuel vites GV ülkemizde yok, olanların da hepsi otomatik vites öncelikle bu yanlışı da düzeltelim.

Sn.Tenekekutu,Emin misiniz? :smiley:
İsterseniz cevap yazmadan önce şu ilanları bir gözden geçiriniz;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-memurdan-temiz-suzuki-grand-vitara-lpg-li-160757408/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-2007-model-grand-vitara-178578298/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-saylamlar-dan-2006-suzuki-grand-vitara-2.0-jlx-a-lpg-li-179679636/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri