Suzuki Swift 1.3 MT 4x4 Nasıl Bir Araçtır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karsuçamur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,655

karsuçamur

Ana Kamp
Selamlar,
Suzuki swift nasıl bir araçtır kullananlar olmuşmudur aramızda?
4x4 özelligi var araçta ancak ne kadar yeterli akıllı sistem demişler ama nasıl çalışır ?
Ben fiyatlarına biraz baktımda 2000 model bir vitara jlx fiyatına 2008 model 25000-30000 de araçlar var ?
Araziye girmek beklenemez tabi ama yinede güzel araca benziyor.

Saygılar,

Etiketler
Ynt: Suzuki Swift 1.3 MT 4x4 Nasıl Bir Araçtır?

ben 2001 yılından beri değişik modellerde suzuki kullanıcısıyım..
2007 suzuki swift 4x4 sahibiyim..taksitleribitsede satsamdiye bekliyorum
1...2. yılda baskı balata sornu çıktı(yalkaşık 2500 tl harcadım hala sorun devam ediyor)
2...yine 2.yılda elektrik aksamında problemler başladı
3...3.yılda cam otomatiklerinde vs bisürü problem
4...3 yılda sağından solundan ses gelmeye başladı.
5...20 tl lik benzinle şehir dışında 50 km gitmek mucize gibi bişey
6...Aşırı yakıyor
7...ikinci elide yok
8...aracın görüş açısı berbat(özellikle arka cam görüş açısı)
9...aracın yoltutuşunadiyecğim yok
10.motor gücü yetersiz
11.sırf 4x4 diye alıp başımıza bela ettik
12.zaten deretepe gitme gibi bi şansın yok bu araçla
13.idn hintmalı çin malı antartika malı alın daha iyi
14.ayrıca parça fiyatları en pahalı marka sanırım suzuki.(uçmuşlar)
15.bence bulaşma hiç
16.ama illada başıma bela alacam diyosan ben de var bitane sana hemen vereyim :smiley:)))
;D

ikinci aracım olan 2005 fiesta 35000 de komple debriyaj dedi. serviste değişti. :'(bu işler şans işi. eski fiestam 2001 ghia 144bin kmde sattığımda daha motora anahtar değmemiş olup alt takım harici zıpkın gibiydi. alan duacı.

macaristanda üretildiğini biliyorum birde aşırı tükettiğini

güzel araç hiçbir sorun yaratmıyor sizinkı şanssızlık,, yakıtda aşagi yukarı 130 tllık benzınle 400 km falan gidiyor sehir içi,

suzuki swift 4x4 genel olarak en cok sorun şanzumanda cıkartıyor bilgilerinize..
eger şanzuman ıhtıyacınız olursa yarımcı olurum..

Suzuki oto yedek para 02125497003 04

ben aracı satdım gercı ama nasıl sorunlar cıkıyor bilgiendirimısınız.

Olası kullanım durumu açısından bakınca bence yerden yükseklik 4x4'ten önce gelir, araç 4x4 ama yere çok yakın, boşverin başka bir model bakın.

Asında gayet güzel araçlardır. Bizim işyerinde iki arkadaşımızda var bu araçlardan. İkinci el almış olmalarına rağmen şikayet ettiklerini duymadım. 4x4 sayesinde yol tutuşunun çok keyifli olduğunu söylüyorlar

Bende 2007 suzuki swift 1.3 4x4 var ancak sizin yakındığınız hiç bir konuda hemfikir değilim öncelikle tüketim konusunda hiç sıkıntısı yok 1800 km(Diyarbakır-Antalya-İstanbul) ort 300 tl ye geldim amortisörler değiştirdim fazla memnun olmadığım için onun dışında olumuz bir yönü yok benim aracım daha 40.000 km de orası ayrı bir konu fiyat versem 30.000 tl den aşşağı vermeyi düşünmüyorum piyasada daha 60.000 binde araç yok

ben 2001 yılından beri değişik modellerde suzuki kullanıcısıyım..
2007 suzuki swift 4x4 sahibiyim..taksitleribitsede satsamdiye bekliyorum
1...2. yılda baskı balata sornu çıktı(yalkaşık 2500 tl harcadım hala sorun devam ediyor)
2...yine 2.yılda elektrik aksamında problemler başladı
3...3.yılda cam otomatiklerinde vs bisürü problem
4...3 yılda sağından solundan ses gelmeye başladı.
5...20 tl lik benzinle şehir dışında 50 km gitmek mucize gibi bişey
6...Aşırı yakıyor
7...ikinci elide yok
8...aracın görüş açısı berbat(özellikle arka cam görüş açısı)
9...aracın yoltutuşunadiyecğim yok
10.motor gücü yetersiz
11.sırf 4x4 diye alıp başımıza bela ettik
12.zaten deretepe gitme gibi bi şansın yok bu araçla
13.idn hintmalı çin malı antartika malı alın daha iyi
14.ayrıca parça fiyatları en pahalı marka sanırım suzuki.(uçmuşlar)
15.bence bulaşma hiç
16.ama illada başıma bela alacam diyosan ben de var bitane sana hemen vereyim :smiley:)))
;D

Selamlar,

Araç işi biraz şans birazda kullanım diye düşünüyorum, 2009 swift 1,3 mt vardı bende 40 bin kmde aldım 235 binde sattım ve bakım dışında tek kuruş masraf ettiğimi hatırlamıyorum. Ayrıca servisinden 600 binde motor yapılmayanı olduğunu duymuştum.

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Ben 2008 1.3 4x4 araç sahibiyim...araçla ilgili sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz..bu tarz türkiyede az bulunan parçası pahalı araçları herkes kkullanamaz.Bi sürü bahane üretirler yok parça pahalı yok şurasında şu var burasıda bu var. Bu tarz araçların tamirciside parçasını alacağınız yer farklıdır. Eğer parçayı nereden alacağınızı ve hangi ustaya gideceğinizi bilirseniz clio gibi masrafla keyifle binersiniz

Ben 2008 1.3 4x4 araç sahibiyim...araçla ilgili sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz..bu tarz türkiyede az bulunan parçası pahalı araçları herkes kkullanamaz.Bi sürü bahane üretirler yok parça pahalı yok şurasında şu var burasıda bu var. Bu tarz araçların tamirciside parçasını alacağınız yer farklıdır. Eğer parçayı nereden alacağınızı ve hangi ustaya gideceğinizi bilirseniz clio gibi masrafla keyifle binersiniz
Ben de 2007 4×4 buldum bi tane 93000 de sizce bu araç alınır mı? Sorun çıkarır mı? Kullanan arkadaşların fikri nedir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.