Suzuki Vitara İçin Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan his name is ares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,142
Ynt: Hadi Vitara Alalım !

cevap yazan herkese teşekkürler,
1.6 için o kadar çok olumlu yorum var ki, artık ciddi olarak 1.6 da düşünüyorum bu kadar övgüden sonra.
aslında belki de satış fiyatlarının aynı olması insanın kafasını karıştırıyor biraz.
bir de temiz v6 bulmak 1.6 bulmaktan daha kolay gibi.
ama sonraki giderleri, parçası falan düşününce 1.6 öne çıkıyor.

ilanlarda 2002 ve 2003 1.6 hiç görmedim şimdiye kadar.
ya herkes çok memnun ya da çok az var bu modellerden.

5 kapı grand vitara'larda 1.6 olan var mı acaba?
bir tane ilan gördüm 2004 model, acaba motor yanlış mı yazılmış diyorum?

antalya'da bi kaç satıcıyla görüştüm, pek güven vermediler.
burdaki araçlar rent a car ve safarilerden çıkma olabilir.
arabadan anlayan biri olsa daha kolay işler ama forumda yardım edebilcek pek antalya'lı yok galiba.

sayın erenatac,
ankara'da değilim ama ankara'lıyım
teklifiniz için teşekkürler.

ilhami bey sizin araç bizim bütçeyi aşıyor.
alım satım, ruhsat, gelme gitme vs herşey dahil en son bütçe 20.000.

ibrahim bey, zonguldağa sevgiler, selamlar.

biraz sabırla güzel bir araç bulana kadar bekleyeceğiz,
kısmetimize 1.6 mı düşer v6 mı düşer bakalım artık.

Etiketler

his name is ares' Alıntı:
.....................

ilhami bey sizin araç bizim bütçeyi aşıyor.
alım satım, ruhsat, gelme gitme vs herşey dahil en son bütçe 20.000.

..........

Soner bey alım-satımı bilmem ama; yaklaşık 20 gündür Antalyada idim henüz döndüm. En azından geliş-gidiş masrafından kurtarırdınız :D

merhabalar 2000 motor alayım sollamada sorun yasamıyım
uzun yolda rahat edıyım dıyorsanız zaten 1600 le 2000 arasında cok bır hız farkı bulamayacaksınız kaldiki zaten iki aracında cıkacagı hızlarda 120 den sonra yok abartmıyım dıyerek hızınızı dusureceksiniz.. ben daha bu haftasonu samsuna gittim geldim 160 kadran var ama 160 mı goruyor biraz daha bassam giderdi herhalde ama cesaret edemedim.. buarada arabada esya ve benım dısımda 2 kişi daha vardı..
1600 den memnun kalacagınız dusunuyorum daha az yakıt daha az vergi.. zaten vitarayla rahat uyumlu gıdecegınız hızları 1600 de yapıyor 2000de yapıyor..
tabi gonul meselesi beni v6 lafı korkuttugu için hic yanasmadım.. :smiley:

günaydın herkese,
ilanlara bakmaya devam...

vitaraların arazi dışı, günlük asfalt kullanımı hakkında yorumlarınız nelerdir?
yakıt ve performans dışındaki detaylardan bahsediyorum.
modifiye edilmemiş standart haliyle kabin sesi ne ölçüde, uzun yolda rahat ettirir mi?
kliması,kaloriferi var mı genel olarak sıkıntınız?

Soner Bey selamlar
Ben 1,6 motordan v6 motora geçmiş bi suzuki kullanıcısıyım. Ve şunu söylemek isterim ki iki aracı birbiriyle kıyaslama yapmam bile (kasa hariç :smiley: ) Yakıt konusunda hiçbi fark yok inanın yeterki arabanın motor aksamı düzgün olsun. Benim aracım otomatik ve lpg de istanbul gibi bi trafikte ( heleki bostancı - beşiktaş köprü trafiği) 0,24 kr yakmakta performans deyince burdaki arkadaşları anlamış değilim kullandıklarına istinadenmi sölüyorlar kıyaslama yapmam bile. 160 - 170 km hızda hiç bi güven sorunu yaşamıyorum çok rahat ve güvenli bi araç. Fiyatlarda heryerde değişebilir mutlaka ( Benim servisimde zincir değişimi komple set 900 TL, abartıldığı gibi 2000 Tl değil ) Benim size tavsiyem iki aracıda kullanın aradaki farkı görün derim diğer bir tavsiyemde 1,6 alacaksanız japon alın derim ispanyoldan uzak durun derim.

Araç yüksek olduğu için diğer modelli araçlara göre asfalt sesi çok daha az geliyor.Klima ve ısıtma (Kendi aracımıza göre söylüyorum.) standart üstü diyebilirim.Her tatile gidişte arka perdeleri çekip klima 1veya2. devirde rahatsız etmeden gideceğimiz yere varıyoruz.Ön göğüs kısmı oturaklı dolgun kendini gösteriyor ben burdayım diyor fakat çok modern değil.Ne lazımsa o var.Arka kısımanfi koltuk olduğu için ayrı bir havası var.Zannedersem normal bir otomobile göre biraz dar.İlk anda insan belki alışamazi ama geriye giderken park hali için falan tekerden dolayı alışıncaya kadar zorluk çekilebilir. Bütün camlar otomatik yan aynalar dahil.Depo kapağı içerden.2 hava yastığı falan.......

Yukarıda dediğim darlık kelimesini yanlış kullandım.Genişine göre cm cinsinden 5 10 cm daha genişiliği azdır.Aksi takdirde iç kısım yüksek olduğu için yukarıdan gelen güneş etkilemiyor ve bu iç kısım yüksekliğinden dolayı ayrı biferahlığı var.

Doğru seçim bir lastikle uzun yolda konfor olarak diğer otomobillerden bir fark yok.Ben genelde 95-100 km hızla gidiyorum ancak.Daha yukarı hız denemesi yapmadım alışkanlık olarak.Tabi araç sollamalrı hariç.4 yıllık bir kullanıcısı olarak bunları söylüyorum.

En alçak noktası yerden 20 cm yükseklikteki diferansiyeli olan bir arazi taşıtıyla 160-170 km hızlarda güven sorunu yaşamamanız ilginç doğrusu.

Ben kendi görüşümü ve tecrübemi söylüyorum.Sayın Erenataç!a katılıyorum.Bazen sollama anında bile 115-120 yi gördüğüm zaman tedirgin oluyorum.

Suzuki Vitara kullanan birisi bence hız yapayım diyorsa almamalı diye düşünüyorum.Hız tabiri için 130-140 km leri kastediyorum.

bilemiyorum herhalde bu kişiye göre değişir. ben aksine o hızlarda araba daha çok güven veriyo bana. v6 farkı diyelim buna bence, bundan önceki aracım 1,6 idi ama dediğiniz doğru o araçta o güveni alamıyodum o hıza çıktığımda araç nerdeyse 5000 devirde içerde motor sesi iki elim sımsıkı direksiyonda korkmuyodum desem yalan

arkadaşlar merhaba,

internetteki ilanlar içinde bulabildiğimiz en temiz arabalardan biri şu araba:

http://www.sahibinden.com/bayan_ogretmenden_otomatik_vitara-02WQQaXQQ16371391WQQpXQQdisplayitem

üzerinde emmegas marka sıralı lpg var, araştırdığım kadarıyla güzel bir marka
araç şu an 137.000'de.
son 5 senedir aynı kişide araba ki bence önemli bir durum bu.
fotolardan görüldüğü kadarıyla gayet temiz bi araç.
bir sıkıntım lpg, araç yaklaşık 50.000'deyken takılmış,
yani araç 50.000 km benzinle, yaklaşık 90.000 km lpg ile kullanılmış.
uzun süre'li lpg kullanımının nasıl bir sıkıntısı, zararı olabilir?
bakımları zamanında ve düzenli yapılmış, 100.000'de kayış falan yenilenmiş.
bir de lpg tankı arka koltuğa paralel yerleştirilmiş, bu da bagajı bayağı küçültmüş demek oluyor.
satıcının dediğine göre dik yerleştirilmiş tanklar muayeneden geçemiyormuş, kapıya belli bir uzaklığı olması gerekiyormuş, o yüzden paralel yerleştirilmiş.
aramızda var mı bagajı böyle olan?

fiyat biraz yüksek, gerçi ötv indirimi bittikten sonra 2. elde fiyatlar yükselme eğiliminde,
nedir bu aracın ederi sizce?

yorumlarınızı bekliyorum.

Araç resimlerden gayet temiz görünüyor.Yazılanların doğru olduğunu farz edersek 18.500 civarına kadar alınabilir bence.

Lpg tankı konusu doğru,kapıdan ve koltuktan belli bir nesafe uzak olması gerekiyor ama bu şartları sağlayan ve sağ tarafa dik koyulabilen küçük depolar var.Benim aracımda 40 lt ve bagajın sağ tarafına dik yerleştirilmiş bir tank vardı.Kapıya sıfır boşluk mesafesinde durduğu için TUV den önce daha küçüğü ile değiştirdik.Yenisi sanırım 32 litre olmalı.Fiyatı 80 - 100 tl arası.Aracı alırsanız bu küçük tanklardan kullanabilirsiniz.

50.000 km de takılan lpg konusunda çok endişelenmeye gerek yok.Motorda başka problem yoksa daha uzun yıllar sorunsuz çalışacağına emin olun.

begendiginiz arac ispanyol, japonüretimleri olanlarından 5-8 beygir gibi fazlası var + olarak ,almadan evvel kanal yada liftte alttan bir bilene baktırın çamurluk içi ve altında çürük varmı diye,lastikten anlaşıldıgı kadar asvalt dışına çıkmamış ,resimlerdede diri ve hoş duruyor ,tüp konusu bendede 40 lık yan duruyordu elimde fazladan bir tüpüm daha vardı 60lt onuda enlemesine taktım sık sık gaz almam daha iyi olur diye düşünmüştüm bagaj ım iyice bitti olmadı 40 lt yi dik takıcam bu sefer ,oda tüv de sorun olursa tüp kolleksiyonum olucak.gidip bi 32 lt alıcaz herhalde ..kilometrede cok uygun vitara lar 250-300 bin km rahat gider
yalnız motor sıcakken bir dip gaz yapın eksozda beyaz duman ve yag kokusuna bakın.alttan incelediginizde yag ve su kacakları varmı birde ona bakın , hadi hayırlısı . :smiley:

bu lpg tankı kolay sökülüp takılan bişey galiba ! (lpg konusunda cahilim biraz ::smiley: )
tankın boyunu ve yerini değiştirmek muayenede sorun olmuyor mu?

şu uygun olan 32 litrelik tankla kaç km yol gidebiliyorsunuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR