Suzuki Vitara İçin Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan his name is ares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,143
Ynt: Hadi Vitara Alalım !

benim eski 1,6 aracımda 32 litrelik tank vardı, 25-26 litre civarında alıyodu ve ist. trafiğinde 170 km gidiyom. oğuzhan abinin dediği gibi ispanyollar japonlara nazaran daha çabuk çürümeye başlıyo buna dikkat edin derim. iki arkadaşımda da 2001 vitara var bağaj kapağının alt tarafından ve kapı kısımlarından çürümeye başlamış. bilginiz olsun

Etiketler

Soner bey yardımı olur belki
http://www.sahibinden.com/hatasiz-boyasiz-suzuki_vitara_2_0_v6-19WQQaXQQ16030885WQQpXQQdisplayitem
birde suna bakın

arkadaşlar, karar verdik ve v6'dan vazgeçtik 1.6 bakıyoruz.
1.6'ya dönmemizdeki asıl sebep v6'nın giderleri falan değil.
bizim elimizde şu an binek olarak kulladığımız ford connect glx var 2007 model,
biz sıfır almıştık bu aracı ve şimdi satmaya karar verdik.
2007 model sorunsuz ilk sahibi olduğumuz bi aracı satıp 97-98 model 150.000'lerde bi araç almak
biraz düşününce çok mantıklı gelmedi ve içimize sinmedi.
2000 ve üstü az kilometre yapmış bi araç için sabırla bekleyeceğiz.

kerem bey,
bir üstteki mesajım, hem sizin verdiğiniz linke hem de diğer başlıkta yazdıklarınıza
biraz cevap niteliğinde.

Lpg tankı kolay sökülüp takabilen bir parça.Gerçi projede aracın neresine monte edildiği bellidir ama ruhsata işlendikten sonra çok abartmamak kaydıyla yerini değiştirebilirsiniz.Yani bundan kastım bagaj içine paralel takılmış bir tankı daha sonra küçük olanıyla değiştirip dik monte edebilirsiniz.Sadece kapı ve koltuk arasında yeterli mesafe kalsın yeter.(32 lik olan bunu sağlar)

Otomatik 1.6 Vitara 235 lastik ve tavan bagajı takılıyken,32 lik tank ile Ankara trafiğinde 200 km yol yapıyor bilginize.Düz olanları 225 km civarı yapmalı mantıken.

Bu arada alacağınız aracı mümkün mertebede denizli bir şehirden seçmeyin.Paslanma olayı nemli iklimde çok daha çabuk oluyor.Japon veya İspanyol,bunlar ikinci planda..

Ynt: Suzuki Vitara İçin Tavsiyeleriniz

arkadaşlar bu 1.6'ların 2002-2003 modelleri nerde yahu?
10 gündür sürekli bakıyorum ilanlara 1 tane bile görmedim henüz.

bugün ofiste otururken yoldan bi tane geçiyodu, tertemiz bordo renkli,
hemen çıktım balkona plakasını aldım, plakayı sorgulattım ve 2003 model çıktı, sevindim :smiley:
demek ki az da olsa var bunlardan
kısmet bakalım, bize düşer mi acaba ::smiley:

2003 lerin bir çoğu, hatta emin olmamakla birlikde hepsi 1.9 HDİ Peugeot Partner motorlu dizel araçlar. Ha şimdi buda nereden çıktı?. Nedir bu aracın + artısı - eksisi derseniz forumda daha önce tartışılmıştı. İncelemenizi öneririm.

evet dizel olan 2003 modellere rastladım,
ama burdaki bazı arkadaşlar 5 kapı 1.6'nın 2003'e kadar üretildiğini söyledi.
'kasko değer listesi' ne baktığımda da 2003'e kadar 1.6 jlx görüyorum.
ama 2002 ve 2003'ün ithalatı yapılmamış, tek tük yurda girmiş olabilir !?

arkadaşlar aracın japon olup olmadığını nasıl anlayabiliriz...

1.6 jlx 3k ,1.6 jlx 5k vitara için
kaput acıkken akünün yanında bulunan plakette yazar(ön gögüste percin ile cakılı plaket). 97-98 den sonrası ispanyol üretimidir 2003 e kadar.,,1988-1998 arası japon üretimidir.,1998 de nadir olarak japon cıkabiliyor.ispanyola başlama tarihidir.bu aracların alman ve kanada üretimi olanlarıda vardır .
95-98 mod/2.0v6 vitara tamamı japon üretimidir.
98-04 mod/2.0 4cl /1.6 4cl /2.5 v6 grand vitaraların da tamamı japon üretimidir.

Asüna Sunrunner
Chevrolet Tracker
Chevrolet Vitara
Chevrolet Grand Vitara
Geo Tracker
GMC Tracker
Mazda Proceed Levante
Pontiac Sunrunner
Santana 300 / 350
Suzuki Vitara
Suzuki Escudo

bu isimler üretildikleri ve satıldıgı ülkelere göre degişiklik gösterebilir bunların hepsi de suzuki vitara demektir ,nette gezerken ben Geo Tracker gördüm vitaraya cok benziyordu demeyin zaten o vitaradır.. :smiley:

oguz1134' Alıntı:
arkadaşlar aracın japon olup olmadığını nasıl anlayabiliriz...

1.6 jlx 3k ,1.6 jlx 5k vitara için
kaput acıkken akünün yanında bulunan plakette yazar(ön gögüste percin ile cakılı plaket). 97-98 den sonrası ispanyol üretimidir 2003 e kadar.,,1988-1998 arası japon üretimidir.,1998 de nadir olarak japon cıkabiliyor.ispanyola başlama tarihidir.bu aracların alman ve kanada üretimi olanlarıda vardır .
95-98 mod/2.0v6 vitara tamamı japon üretimidir.
98-04 mod/2.0 4cl /1.6 4cl /2.5 v6 grand vitaraların da tamamı japon üretimidir.

Asüna Sunrunner
Chevrolet Tracker
Chevrolet Vitara
Chevrolet Grand Vitara
Geo Tracker
GMC Tracker
Mazda Proceed Levante
Pontiac Sunrunner
Santana 300 / 350
Suzuki Vitara
Suzuki Escudo

bu isimler üretildikleri ve satıldıgı ülkelere göre degişiklik gösterebilir bunların hepsi de suzuki vitara demektir ,nette gezerken ben Geo Tracker gördüm vitaraya cok benziyordu demeyin zaten o vitaradır.. :smiley:

Oğuz bey çok kıymetli bilgiler vermiş teşekkürler.
Küçük bir ekleme yapmak istiyorum,bahsi geçen akünün yanındaki kasaya perçinli plakada "Santana Motors" yazıyorsa o araç İspanyol üretimdir.

4 yıl önce 3 kapı bir vitara ile tanıştım eşim arabayı bunda öğrendi harika bir arabaydı güven veriyordu.acemi bir bayan için kesinlikle ve kesinlikle başka hiçbir araba tavsiye etmiyorum.yakıtı biraz üzdüğü için ufacık bagajına lpg takdırdım çok ekonomik oldu bu sefer bagaj yetmedi port bagaj koydum harika oldu.40000 km.hiç sorun çıkarmadan bindik ve aile kalabalıklaştığı için sattım alan arkadaşta tanıdık hemen hemen 30000 km oldu halen tık yok.büyük araba ararken bir de baktık aynı arabanın abisi yani 5 kapılısını alıverdim.gaz taktırdım 1.6 jlx olduğu için hiç üzmedi geniş arka koltuk tüpten kalan bagaj bize yetti arttı.yüksek, güvenli ve otomatik vitesli olduğu için eşim kullanırken gözüm hiç arkada kalmıyor.sonra eşim fiorino istedi sıfır indirim falan derken sattım otomatik vites taklidi yapan sıfır fiorino aldım.araba sıfır konserve kutusu dizel olduğu için inanılmaz az yakıyor ama direksiyonuna oturduğum andan itibaren arazi aracından vazgeçemeyeceğimi anladım.sonra karavan almaya gittim başoğluna pazarlık yaptım tam alacağım neyle çekeceksiniz dediler fiorinoyu gösterdim bununla çekemezsiniz dediler çekerseniz de 1 ayda motoru elinize alırsınız dediler.sonuç hüsran hemen satış ilanı verdim ve eski dostum vitarayı aramaya başladım.fiorino satıldığı gün istanbula vitara bakmaya gittim.2000 model 1.6 jlx vitara buldum 18000 tlye pazarlık yaptım expertizinde sorun çıktı vazgeçtim.tam döneceğim sırada 2000 v6 118000 km de bir vitara denk geldi expertize soktum sorunsuz ve masrafsız.korkarak pazarlıkla 16500 e malettim tüm masraflar dahil.kontağı çevirdim depoyu fulledim 70 lt benzin ankaraya geldim 140 ortalama süratle deponun dibi göründü geldiğimde.gözüm korktu ama motorun sesi kuvveti ağırlığı bir de arkasına karavanı taktığımda alacağım hazzı düşünerek doğru lpg cinin yolunu tuttum 1500 tl ye ecotech marka sıralı sistem gaz taktırdım.montaj biter bitmez gazı kökledim ve izmire yola çıktım.150 ortalama süratle klima açık lpgnin ışıklarını gözlerken ışıklar birer birer söndü içim ürperir gibi oldu neyse üçüncü ışık sönünce depoyu tekrar fulledim ve bilançoyu çıkardım.sonuç korktuğumun tam aksine 26 kuruş yakıt sarfiyatı çıktı moralim yerine geldi sonra 120 ortalama süratle yola devam ettim sonuç inanılmaz 21 kuruş yakıt sarfiyatı.eski 1.6 jlx 25 kuruş yakıyordu ben buna iyi diyordum üstelik o zaman gaz daha ucuzdu.daha büyük motorla daha az yakıt sarfiyatı ve gaza dokununca koca aracın kafa kaldırmasını üstüste koyunca ne doğru bir kara verdiğimi anladım.

sonuç olarak 4-5 yıl değişik vitaralara binmiş biri olarak tavsiyem vitara düşünenlerin kesinlikle büyük motor alırken korkmamaları.çünkü vitara beton gibi sağlam her yolda kullanılabilecek özellikle eşleri de araba kullanan erkekler için ise gözleri arkada kalmadan eşlerinin binebileceği bir araç.hele bir de benim gibi karavan vs çekmeyi düşünüyorsanız lpg denen yakıt bu benzin içen araçları binek araç seviyesinde yakıt tüketen araçlar haline getiriyor.o halde dün vitara bugün vitara yarın kesinlikle yine vitara ama bu sefer daha büyük motorlu.

sn denizfeneri, paylaşım için teşekkürler.
dün antalya'da bi tane 98 model 130.000 km'de v6 baktık, araç benim hoşuma gitti.
ilk kontak çevrildiğinde biraz sesli gibi geldi, ama sonrasında motor sesi hiç yok, çalıştığını bile anlamadım.
bu ilk ses marş motorundan gelen normal bi ses mi yoksa şu v6'nın meşhur zincirinden mi geliyor acaba?
kontak çevrilirken 1-2 saniyelik bi ses sadece.
bi ustaya mutlaka gösteririz zaten de sizin de fikirlerinizi alayım dedim.

http://www.sahibinden.com/4_4_isteyene_temiz_arac-07WQQaXQQ17103957WQQpXQQdisplayitem

eşim ön konsol konusunda biraz hayal kırıklığı yaşadı.
bizim baktığımız araçla ilgili değil, genel olarak konsolun eski ve demode görüntüsünü beğenmedi.
konsolu güzelleştirmek için bi şeyler yapılabilir mi acaba?

bi de ruhsat değişiminden önce lpg taktırmak, masrafı düşürür mü?

bahsi gecen arac v6 nın en ful olanı bunda abs + airbag de olması lazım .aracta ceki demiride görünüyor ruhsata işli degil ise satış esnasında işletmek uygun olur o arada hallederseniz 400 tl ye mal olur(proje parası) ,lpg yi de o ara hallederseniz 0 sonra halledersenız 400 tl gibi bir rakam tutar ,ses konusuda marş motoru bakımınla hallolur gibi görünüyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR