Suzuki Vitara Şase Numarası Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trink Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,314

trink

Kamp I
Yer
Bodrum/Muğla
Web
bodrummarinegroup.com
Merhabalar;
1994 model 1.6cc 5 kapı vitara araç sahibiyim. Suzuki servise gittiğimde veya servise parça sorduğumda her defasında karşılaştığım sıkıntıyı sizlerle paylaşmak istedim. Servis şaşe numarasını 17 haneli olması gerektiğini bu şekilde parçaya ulaşabileceklerini söyleyip, aracın ruhsatında ve sağ ön tekerleğin bulunduğu şasedeki i şase numarası 11 haneli olduğunu görüncede 11 haneli olamaz diyerek parçaya genel olarak ulaşıyorlar. Sizlere sormak istediğim aynı sorunları yaşayan vitara sahibi var mıdır.11 haneli şasi numarası bir hatamıdır yoksa sisteme tanımlı olmadığından mıdır. Servisten bilgi alamadım. Bu konudaki bilgilisi olanlar var ise paylaşmanızı rica ederim.
Saygılarımla.

Etiketler
Ynt: 11 Haneli Şase Numarası

Bende de 1999 model 1.6 5 kapı jlx var serviste aynı sorunu bende yaşadım mevcut şase nosundan birtürlü model tespiti yapamadılar,başka bir aracın nosundan model bilgisine ulaştılar ,vaktim olmadığı için konun üzerine gidemedim inşallah burada sorunu çözeriz.

Ynt: 11 Haneli Şase Numarası

trink' Alıntı:
Merhabalar;
1994 model 1.6cc 5 kapı vitara araç sahibiyim. Suzuki servise gittiğimde veya servise parça sorduğumda her defasında karşılaştığım sıkıntıyı sizlerle paylaşmak istedim. Servis şaşe numarasını 17 haneli olması gerektiğini bu şekilde parçaya ulaşabileceklerini söyleyip, aracın ruhsatında ve sağ ön tekerleğin bulunduğu şasedeki i şase numarası 11 haneli olduğunu görüncede 11 haneli olamaz diyerek parçaya genel olarak ulaşıyorlar. Sizlere sormak istediğim aynı sorunları yaşayan vitara sahibi var mıdır.11 haneli şasi numarası bir hatamıdır yoksa sisteme tanımlı olmadığından mıdır. Servisten bilgi alamadım. Bu konudaki bilgilisi olanlar var ise paylaşmanızı rica ederim.
Saygılarımla.
------------------------------
mrb, 2000 model jlx 5 kapı aracımın şase nosu 17 haneli, servis doğru söylemiş, şase nosu şöyle başlıyor; VSEETW01VNA ---,---,---,---,---,---- şeklinde, ruhsata böyle yazıyor....
hoşçakalın........

Ynt: Suzuki Vitara Şase Numarası Sorunu

Az önce baktım bizimkisinde 17 rakaml bir şasi no su var.

Şimdi kontrol ettim, benimki de 17 haneli.

Az önce saydım 115 adet vitara (suzukiciler kaç kişiyiz'den) kayıt yapmış (g.vitara ve jimmy lerde şase numarası sayısını bilmediğim için ayırdım) 115 vitaradan sadece 2 sinin şase numarası mı? 11 hanelidir merak ettim. Başka 11 haneli yok mu? yada bunun nedeni ni bilen yok mu?
saygılarımla.

1993 model suzuki vitara jlx 5 kapı sahibiyim.Benim aracın da şasi numarası 11 haneli.

1995 altı tüm vitralarda şase nosu 11 haneli üstü modellerde 17 haneli san ırım ve servislerde yeni versiyona göre bilgi işlem yapabiliyorlarsa bu sorun ola bilir benimki bir varsayım bende ki suzukilerin yarın şase numaralarını sayıcam buraya yazarım

97 vitara 3K şase nosu 17 haneli japon üretim

87 samurayı sj 410 şase nosu 10 haneli zaten servislerde eski modellerin şase numaralarından işlem yapamıyorlar bizim sj yede bir kac parca sormuştuk şase nosu eksik diye işlem yamadılar sanırım sisdeki şase numarası eksik sorunu bundan kaynaklanıyor

birde 94 model 5K otomatik vitaramız var oda şehir dışında gelsin onun kinide sayarım

95 model vitara 5K otomatik 11 haneli dedigim gibi 95 ten sonra üretilenlerde 17 haneli yani sizin aracta sorun yok suzukinin yetersiz ve bilgisiz servislerinde sorun var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR