Suzuki Vitara Şnorkel Takılınca Stop Etme Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turkergen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,641

turkergen

Kamp II
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Merhaba Arkadaşlar, 90 model jlx aracıma soldan snorkel taktım. Bantlamama rağmen bir türlü stop etme sorununa çözüm bulamadım. Daha önceki arabamda da başıma gelmişti ve çözmüştük ama şimdi hatırlamıyorum nasıl çözdüğümüzü. Hava filtresine giren taraftaki klape en solda yani direk snorkelden hava alacak durumda. (Elimle snorkel şapkasını çıkarıp deliği tamamen kapatınca araç stop ediyor. Yani olması gerektiği gibi. ) Filtre giriş kısmını bantlayarak en azından şehir içinde stop etme sorununu sıfıra indirdim. Fakat otobanda ,yüksek hızlarda ( bizde en yüksek 120 km zaten :smiley: :smiley: ) debriyaja basınca araç devri direk sıfıra düşüyor.,stop ediyor tabi ki. Hızda olduğum için bir nevi vurdurarak çalıştırmış oluyorum yola devam ediyor, vites geçişlerinde de o kadar uzun süre ayağımız debriyajda kalmadığı için aslında stop etmeden vitesi değiştirmiş oluyorum. Ama snorkel takmadan önce durum bu şekilde değildi.Daha önceki çözümü hatırlamıyorum...filtre giriş tarafında neredeyse çok az bir delik çapı kaldı.
Çözüm nasıldı arkadaşlar?
NOT:Aracı benzinde denemedim. Lpg ile kullanıyorum. Snorkel öncesi herhangi bir sıkıntısı yoktu. Bunu özellikle deneyerek test etmiştim. Daha önce başıma geldiği için

Son düzenleme:

Etiketler
otobandaki sorun havanın azalması diye tahmin ediyorum , fazla bantladıysanız hava alamıyordur. biraz azaltın bantı. pet şişe koyulduğunu okumuştum bi yerlerde belki çözüm olur. yada lpg cide yeniden ayar çekilebilir.

otobandaki sorun havanın azalması diye tahmin ediyorum , fazla bantladıysanız hava alamıyordur. biraz azaltın bantı. pet şişe koyulduğunu okumuştum bi yerlerde belki çözüm olur. yada lpg cide yeniden ayar çekilebilir.

Merhaba freelander99;
Bantı azaltınca bu sefer şehir içinde bile stop eder duruma geliyor. Bu yuzden bantı deneme yanılma ile en azından şehir içinde sıkıntı yapmayacak duruma getirdim. lpg ayarını yapıyoruz. Bilgisayara bağlıyoruz, tamam oldu bu sefer diyoruz. 80-90 km/s hıza çıkınca Hadi yine baştan. :smiley:. En son hatırladığım klapenin altında da bir hava girişi var biz bunu daha önceki araçta sanırım bir hortum vasıtası ile motor bölümüne bağlamıştık.Normalde mevcut pozisyonunda klape o deliği kapatıyor ama bir de onu deneyeceğim. alttaki hava girişine de hortum takıp klapeyi ortaya alacağım..deneme yanılmaya devam. merak ettiğim bir tek benim başımamı geldi bu iki seferdir. Diğer arkadaşların başına gelmedi sanırım.. benim şanssızlığım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR