Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum ve Deniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 359
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,575
Ynt: Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum Ve Deniz

Biz sahilde dolaşırken ben "Im Artist" diyen iki resim alıp yanımıza geliyordu. Hemen kumların önüne sermeye başlıyorlar.Hepsi de aşağı yukarı aynı şeyi yapmış. Otelin yanında ve arkasınca bolca hediyelik eşya satan dükkanlar var. Her akşam üzeri gidip bol bolaldık. Kız kardeşim ve eşi resim bölümü mezunu olunca onlar çok ilgilendiler. Masklar ve heykeller de aldılar. Evleri tapınak gibi oldu.Benim pek alışverişle işim olmaz. Genelde her ülkeden bir-iki magnet alıp gelirim.Buradan da birkaç hediyelik ve bir iki tablo alıp geldim. Magnet koleksiyonum dolabıma sığmayınca mutfak duvarına tablo yaptım. Bir ara fotoğrafını koyarım.

DSC 3610 Large

IMG 3362 Large

IMG 3240 Large

Etiketler

sıkılmak ne demek.. zevkle takip ediyoruz özellikle fotoğrafları ham haliyle oynamadan kurcalamadan koymanız çok güzel ( kimileri photoshop ile fotoğrafları çok oynayıp maymuna çeviriyorlar )

Bu kadar fotoğrafla oynamaya kalksam hiç içinden çıkamazdım doğrusu.Çektiğimiz makinalar iyi olunca hepsi zaten karpostal gibi çıkıyor. Oynamaya gerek kalmıyor.Kardeşim ve eşi fotoğrafçılık yapıyor. İşi bilince sonuç da güzel oluyor. Bunu bitirebilirsem daha içinden çıkılacak Prag fotoğraflarım var.Hoş onları kendi küçük makinem ile çektim, böyle güzel olmadılar ama umarım onları da beğenirsiniz.

Öğlen yemeği için otele dönüyoruz. Yemek sonrası köy fotoğraflarında görüşmek üzere.

DSC01627 Large

DSC01621 Large

DSC01632 Large

DSC01634 Large

DSC01637 Large

Valla sıkılmadan uzun uzun yanıt vermişsiniz, çok teşekkür ederim. Tur şirketine e-postayı gönderdim bile :smiley: buzdolabı süsü durumu bizde de var, bir buzdolabı dolunca sizin gibi tablo yapmak yerine ikincisini aldık biz :p eşim de ikna oldu gibi, ben planlamalara başladım. Muhtemel rotamız İst-Kilimanjaro, dağa tırmanış, safari, Zanzibar ve sahil, Dar es salam ve dönüş olacak.
Tekrar teşekkür ediyorum. Artık dönünce ben de kalemi elime alırım...

Dağ tırmanışı hariç bizim rota ile aynı.Bizim vaktimiz yetmedi ama dev kaplumbağaların yaşadığı bir ada var. Oraya gidip bir de dalış yaparsanız tam olur. Yarım gününüzü ancak alır. Zanzibar merkeze çok yakın bir ada. Biz de anılarımızı tazeleriz sayenizde.
Ben de şubat tatili ve yaz için yer arayışındayım. Her tür tavsiyeye açığım.

Köy gezimize geçecektim ki denizden bizim topladıklarımızın fotoğrafını almadığımı gördüm. Aşağıdakiler de bizim hasılat. Renkleri muhteşemdi.

IMG 3480 Large

IMG 3479 Large

Öğle yemeğinden sonra otelimizin hemen arkasındaki köyü dolaşmaya çıktık. Köyün girişinde büyükçe bir tabelada "yerel yaşantıya saygı gösterin" yazısı yazılmış , altında mayolu ve bikinili bir kadın - erkek resmin üzerine çarpı işareti konulmuştu. Özellikle kadınlar fotoğraf çektirmekten de hoşlanmadıkları için genelde çocukları çektik. Köyden de birkaç görüntü alabildik.

IMG 3263 Large

Sepet ören bu yaşlı adam burada gördüğümüz nadir yaşlılardandı. Ülkede yaşlı oranı çok düşük.Ortalama insan ömrü çok kısa Afrikada. Ülke nüfusunun %60'ının 16 yaşının altında olduğunu okumuştum. Hakikatende her yer çocuk ve genç dolu.

DSC 3685 Large

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR