Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum ve Deniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 359
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,551
Ynt: Tanzanya'da Safari - Zanzibar'da Kum Ve Deniz

.

IMG 3296 Large

IMG 3273 Large

IMG 3030 Large Large

DSC 3694 Large

Etiketler

Köy gezimizin ardından öğlenden sonra otele dönüyoruz. Hava da tekrar açıyor. Günün geri kalanını denizde ve otelin havuzunda geçiriyoruz. Akşam ise tekrar hediyelik eşya satan dükkanların olduğu yeri geziyoruz. Kardeşim doymadı heykellere.

IMG 1408 Large

DSC 4115 Large

Bir yemek fotosu daha buldum. Görüntü pek bir şeye benzemiyor ama tadı çok güzeldi. Bol baharatlı doğu usulü bir tavuk yemeği ve pilav.Bu yemekle birlikte bir de pizza gelmişti ama onu fotoğraflamamışım.

20130624 203544 Large

Zanzibar'da bir günü daha bitirdik.Yüzümüzde güzel bir gün geçirmenin gülümsemesi, içimizde Türkiye'de kalan kızlarımızın her gün artan hasreti muhteşem gün batımını izliyoruz.

DSC01578 Large

IMG 3531 Large

IMG 3534 Large

DSC 4165 Large

Otelin hemen yanında hediyelik eşya satan onlarca dükkanın olduğu bir yer var. Hep gece gittiğimiz ve direk dükkanlara daldığımız için fotoğraf aklıma gelmemiş. Sadece bir fotoğraf buldum.Afrika'da alışveriş yaparken pazarlık yapmaktan bıkıyorsunuz artık. Satıcının teklif ettiği fiyatın onda birinden pazarlığa başlayın. Pazarlık yeteneğinize göre en kötü ihtimal yarısına alırsınız.Sokakta dolaşırken yanınıza gelip bir resim,heykel vs. satmak isteyenlerden ise akıl almaz derecede ucuza alabilirsiniz. Hoş ahşap oyma eşyalar ve rengarenk resimlerden başka da alacak bir şey bulamazsınız zaten. Biz biraz da tropikal meyve getirdik.Kızlarıma bir şey bulmak için son gün saatlerce gezdim. Büyük kızıma çiçekli bir çanta aldım sonunda. Geldim ki Türkiye'de de aynısından var. Hatta geçen hafta Prag'da da aynısını gördüm. Afrikadan 14 lira civarı almıştım. Türkiye'de 36 lira dediler. Prag'da aynı çanta birden 80 liraya çıkmış. Çin malları yüzünden hiç bir yerde yerel bir ürün kalmadı.

IMG 3167 Large

IMG 3169 Large

DSC 4176 Large

Ertesi sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra akşam sahil kenarındaki bir şirketten satın aldığımız yunus turuna katılmak için otelden ayrılıyoruz.Aracımız otelin önünde hazır bekliyor. Burada bindiğimiz bütün araçlar minübüs. Yunuslarla yüzme turu adanın diğer ucundaki Kızımkazi sahilinde yapılıyor.Yaklaşık iki saat yolumuz var. Adayı bir baştan diğerine katediyoruz.Yol boyu yine makinalar boş durmuyor.

DSC 4223 Large

DSC 4256 Large

DSC 4237 Large

Kızımkazi'ye giderken Jozani Ormanı'nın yanından geçiyoruz. Bu orman dünyada kırmızı colubus maymununun yaşadığı tek yer. Bu bölgede koruma altındalar. Yaklaşık iki saatlik bir tur ile gezilebiliyor. Bizim vaktimiz olmadığı ve safaride hayvana ve özellikle maymuna doyduğumuz için buraya girmeden geçiyoruz. Yol kenarında bir maymun görüyoruz ama kırmızı değil. :smiley:

DSC 4294 Large

IMG 3644 Large

IMG 3689 Large

IMG 3683 Large

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri