Tiny House Vs Karavan

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbaros_reis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,148Deprem ülke gerçeğimiz, uyum sağlamak mecburiyetindeyiz.

Deprem öldürmez, cahillik, bilgisizlik, tamahkarlık ve bilimi umursamazlık öldürür.
 
Son düzenleme:

Sizi hiç yormadan yapılacak en iyi şeyi söyleyeyim hemen. Zira diğer alternatiflerin ceşitli nedenlerle fizibel olmadığını düşünüyorum.

Düzgünce bir üreticiden tuvalet ve mutfaklı bir konteyner alıyorsunuz. Konteynerin dış duvarlarını 3mm pembe izolasyon köpüğü ile kaplıyorsunuz. Bunun üzerine isterseniz PVC/Ahşap/Kompozit cephe kaplama yapıyor ya da siva filesi çektikten sonra dış cephe mineral sıvası uyguluyorsunuz.

Çatı için de, konteynerin damına sandviç paneli bir karkas üzerune oturtuyorsunuz. Karkası ön tarafa uzatirsanız çok güzel bir veranda alanı da çıkar.


Istege göre sandviç panelle konteyner arasına ekstra cam yünü vs. Konabilir.


Sonra 6 adet varil alıp konteyneri üstüne yerleştiriyorsunuz. Varillerin içine taş çakıl ve beton koyuyorsunuz. Bunlar toprakla ilişkinizi kesecek ve izolasyona ek olarak imarsız noktalarda da sirununuzu çözecek.

Konteyner varillerin üzerinde dururken alttan ulaşıp tabana aynı 3mm kopükten yapıştırıyorsunuz.

Içeriye küçük bir odun sobası ya da keyfe göre vebasto.

Bitti gitti. Bana dua etmeyi unutmayın.

En ekonomik ve işe yarar çözümdür. Garantilidir.
Çözüm süper de, belediye ce za kesmez mi? Gelip yikmaz mi istese?
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,366
Mesajlar
1,517,098
Kayıtlı Üye Sayımız
172,021
Kaydolan Son Üyemiz
Hulk6171

SON KONULARGeri
Üst