toyota hilux 2011 -revolution begins

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deepfish Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,620

deepfish

Ana Kamp
Yer
izmir cesme
Herkese merhaba , sonunda bu aksam aracimi Ahmet ustaya teslim etmek uzere izmirden antalyaya yola cikiyorum . Yapilacak tadilatlari siralamak gerekirse :
- sahara tip on tampon ve 12000lbs power sentetik halat vinc montaji
-karter ve alt koruma
-arb arka dif. kilit ve kompresor montaji
-tavan sepeti ve sisler ( su an elimde 4 adet hella 500 ff ler var ) arkaya iki adet calisma lambasi
-oldman emu suspansiyon kiti montaji
-285/75/16 cooper stt lastik ve devino 16x8 jantlar
-yan basamaklar muhtemelen cikicak
-arka tampon altinda ceki demiri aciyi bozuyor ona bi care lazim

bunlarin disinda henuz karar veremedim
-arka kasaya bir toolbox ve ya panjur tipi kapama ( fullbox ve ya camli kabin sevmiyorum )
-tente ve cadir
-mat siyah boya

arabanin ilk gunlerden bir fotosu , su an uzerinde 255/70/16 st ler var

IMG_0735.JPG

su tamponlari begendim model olarak

tampon7%7E0.jpg

tampon%7E0.jpg

tampon5%7E0.jpg

tampon6%7E0.jpg

tampon8.jpg

Etiketler
Ynt: toyota hilux 2011 -revolution begins

e hayırlı olsun diyelim ve takip edelim kolay gelsin :smiley:

tavana degilde arka kasaya cadir proje fikirlerine acigim . Katlanir sekilde kilifinda arka kasada durabilir , ihtiyac aninda arka kasa kapak acilarak cadira donusebilir gibi mesela . tavan cadirinin tepede goruntusu pek hos degil bir de cikmasi inmesi bela :smiley:

hayırlı olsun şimdiden iyi usta seçimi ahmet ustanın elinde evrim gecirir inşallah...bende bu hafta sıfır aldım beyaz renk 4x4 ilerleyen zamanlarda bende yapmayı planlıyorum kısmetse lütfen aracınız bitince fotoları paylaşında fikir edinelim saygılar....

hayirli olsun dusunduklerinizin hepsi bu aracta yaptim
[attachment=1]

Billede 036

ahmet bey cadırınızın ustundeki kayıslar yan duracaklar (merdiven boyunca) yanlıs bilmiyorsam..

omergin' Alıntı:
ahmet bey cadırınızın ustundeki kayıslar yan duracaklar (merdiven boyunca) yanlıs bilmiyorsam..
yok dogru cunki cadir merdiveni arac sol tarafina dogru aciliyor bu nedenle ust kilif acilis sekli
bu sekil fermuar acilis ve kilif sag taraf kaliyor bir ara detayli resim yuklerim

bu fotografı baz alarak soylemistim, arb nin katalog fotografi..

ARB101 LARGE Packed

bitmiş hali ile İzmir yollarında karşılaşmak ve belki bir off road yapmak ümidi ile kolay gelsin.

araci emin ve usta ellere teslim ettikten sonra tekrar cesmedeyim , Ahmet usta ile tanismak guzeldi , ama antalya bana gore degil :smiley: biraz sicak . Araca bahsettigim tadilatlar yapilacak , burdan takip edebilirsiniz . Cadir ve branda olmayacak , arka kasayi yakin bir zamanda armadillo panjur sistemi kapakla kapatacagim . kriko , kurek , vs. kasanin icine sabitlenek , tavan sepeti yapmiyoruz onun yerine sade bir isik bari yeterli olacak .

omergin' Alıntı:
bu fotografı baz alarak soylemistim, arb nin katalog fotografi..
bu model ne oldugunu bilmiyorum benimki simpson seri lll arb 3101 olarak geciyor dikkatli bakarsan resimlere arb yazilari yanlarda
benimki ve katalog resimdeki belki bu sekilde bakarsaniz model farki nedeni ile farkli baglama dusunulmustur herhalde Omer bey

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

SON KONULAR

Geri