toyota hilux ln-65 teknik uygunluk belgesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erol baş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,449

erol baş

Yeni Üye
öncelikle sitede bulunan tüm arkadaşları saygıyla selamlıyorum. gezenbilir sitesinin yeni üyesiyim. uzun ve zahmetli uğraşlar sonucu ln-65 kasa 1987 model toyota hilux araç sahibi oldum. aracıma römork çeki demiri taktırmak istiyorum. esas sorunlar da burada başladı. çeki demirini takıp projelendirecek olan bir firma ve mühendisi ellerinde bulunan kitaplarında ln-65 ln-85 ve benzeri eski model toyota hiluxların ellerinde teknik bilgilerinin olmadığını, bu yüzden benden trafik teknik uygunluk belgesi getirmemi talep ettiler. Eskişehir toyota yetkili servisi sarar otomative bu isteğimi ilettiğimde ellerinde 5 yıl önceki araçların dahi trafik teknik uygunluk belgelerinin olmadığını toyota müşteri hizmetlerini arayıp istememi söylediler. toyota müşteri hizmetlerini arayıp aynı isteğimi ilettim. benden aracımın plakasını şasi numarasını istediler. birkaç gün sonra müşteri hizmetlerinden aradılar. bana söyledikleri aynen şöyle "bu kasa araçları toyota olarak kendilerinin getirmediklerini, kendilerinin satışını yapmadıkları bir aracında teknik uygunluk belgesini veremeyeceklerini" söylediler. toyota distribütörlük olarak sadece bu araçlar olarak yedek parça ve servis hizmeti vererek yardımcı olabileceklerini söylediler. benim aracımın da toyota olduğunu para kazanmaya geldiğinde parça satış veya servis hizmeti vererek paramı aldıklarını iş hizmete geldiğinde niye biz bu aracı satmadık yardımcı olamayız diyerek isteğimi geri çevirdiklerini beyan ettiğimde yardımcı olamayız diyerek telefonu kapattılar.
siz değerli site üyelerinden isteğim böyle bir durumda ne yapabilirim.
aracıma çeki demiri taktırmak istiyorum ve trafik teknik uygunluk belgesini nereden temin edebilirim. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
saygılar.....

Image

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR