DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Türkiyede Ilk Defa Karavan Fuarı Şubat 2019 Da...

'ÇEKME KARAVAN' forumunda alperdos tarafından 12 Eylül 2018 tarihinde açılan konu 17919 kişi tarafından okunmuş, 81 cevap yazılmıştır

1. cevizkıran

cevizkıran Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    23
    6.50 mt. yusuf beyin karavanı kaç kg. olur..??

2 ton..??

2.5 ton..??

mimarla da olacağını sanmam.. gerçekten yanılmak isterim ama..

2. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri
    O kilolarda olursa kimseye satamaz, gezme karavanından çıkar o iş, kamp karavanına döner.
    Bi makalede okumuştum AL-KO nun normal şasesi 1700kg, güçlendirilmiş olanı 2000 kg a kadar taşıyor diye, onu koyacak şase bulamaz. Bide karavan ın toplam boyu 6.50 mt, yani karavanın kendisi aslında 5.70 - 580 aralığında olacakmış, öyle söylemişti.
    inşallah ortaya güzel ve mantıklı birşeyler çıkar, beklemedeyiz.

3. cevizkıran

cevizkıran Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    23
    karavanın etiketine 740 kg yazacaklardır.. ama siz buna inanmayın. en az 1500 kg olur. daha hafif olmaz.. bu ağırlıkla gezilmez..

bir de 6.5 metreyle tabii bir de çeken aracın uzunluğu var. yuvarlak hesap 10 metrelik tır kamyonu uzunluğu ile şehir içinde nasıl çirit atacaksınız..? bunu da düşünün..

4. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri
    1400 kg dedi ama işin gerçeği ben sonuç bekliyorum, yani konuşmaya gelince herkes konuşur önemli olan bunu türkiyede avrupa standartlarında yapabilmek. O nedenle şuan için yerli hiçbir markanın karavanını beğenmedim, daha emekleme dönemindeler, ha alırım ama 4 de 1 fiyatına çünkü gözümdeki değeri o kadar. Ocak 2018 deki Euro rakamları şimdi olsaydı şuan kesin bi tane Knaus veya Adria almıştım. Nasip bakalım neler olacak.

5. cevizkıran

cevizkıran Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    23
    yerli karavan üreticileri maalesef daha kundakta bebek emekleme dönemi bile çok uzak şu aralar..

evet fuarı bekleyelim, görelim bakalım.. benim acelem yok, sazan gibi atlamam. zamanım da çok beklerim.. hiç önemli değil, arabada koltukları yatırıp yattığım zamanlarda oldu.. yanlız yaşayan biriyim sorun yok..

alperdos bunu beğendi.

6. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı

Alınan Beğeni:
    379

7. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri
    Çok güzel bi haber fakat %165 vergi hakkaten uçuk bi rakam, sahibinden de baktığımızda 800bin ler seviyesinde yeni motokaravanlar, bu paraya ev alınır, araba alınır üzerine çekme karavan alacak para kalır.

8. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri

9. yugun

yugun YÜCEL GÜNDÜZ

Alınan Beğeni:
    1.061
    Web Sitesi:
    http://www.yucelgunduz.com
    Arkadaşlar.
    Fuar alanında bir karavan park yeri oluşturulabilir mi acaba?
    Fuarı gezmeye karavanla gelecekler için?
    Böyle bir konudan haber var mı?

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BORABORA ve Akdeniz45 bunu beğendi.

10. Akdeniz45

Akdeniz45 Otelde misafir karavanda evimizdeyiz.

Alınan Beğeni:
    2.656
    Camp&Caravan Istabul’un katılımcı profilindeki firmalar [ CNR EXPO ] bana Almanya’daki CIVD’yi hatırlattı. (CIVD - Startseite :: Wohnwagen, Wohnmobile, Campingurlaub). CIVD Almanya’da karavancılığın gelişmesinde çok etkin bir birlik. Istanbul Fuarına katılan firmaların, Türkiye’de karavancılığın gelişmesini çabuklaştırmak için benzer bir birlik kurmaları çok önemli bir adım olur (belki de kurulmuştur). Camp&Caravan Istanbul’a katılan firmalar geliştikçe istihdam artar. Türkiye‘de kamp ve karavancılığın iç ve dış turizmde çok büyük bir potansiyeli var. Konunun bir de sosyal yönü var. Az gelirli, çok çocuklu aileler için kamping ideal bir dinlenme şekli. Yüzölçümü ve nüfusu Türkiye’den daha küçük Fransa’da 10 bin civarında kamping (hemen her köyde) bir o kadar da karavanpark var. Biz de neden olmasın? Bu durumu yetkililere anlatabilecek güçlü bir kuruluşa ihtiyaç var.

Son düzenleme: 21 Ekim 2018
    ugurakay bunu beğendi.

11. Güner yeniay

Güner yeniay eyvallah

Alınan Beğeni:
    9
    Meslek:
    metal işçiliği
    www.survivorromork.com incelemesinin teşekkür ederim şimdiden.

alperdos bunu beğendi.

12. Güner yeniay

Güner yeniay eyvallah

Alınan Beğeni:
    9
    Meslek:
    metal işçiliği
    ugurakay bunu beğendi.

13. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri
    Güner bey merhaba,
    Tavsiyeniz için teşekkürler ama ben biraz daha büyük 4-5 kişilik içerisindeki masayı aynı zamanda notebook umu açıp çalışmak içinde kullanabileceğim, klimalı, uydulu, mikrodalga ve fırın gibi biraz daha fazla seçenekli istiyorum. Tahminimce çeki demiri dahil 7-8 mt civarı olacak, aslında modeli de belirledim gibi ama gidip göreceğim istanbulda.

14. Güner yeniay

Güner yeniay eyvallah

Alınan Beğeni:
    9
    Meslek:
    metal işçiliği
    750 kg yazmışsınız

15. Güner yeniay

Güner yeniay eyvallah

Alınan Beğeni:
    9
    Meslek:
    metal işçiliği
    Benmi karıştırdım

16. alperdos

alperdos Kamp I

Alınan Beğeni:
    77
    Meslek:
    Bilgi Teknolojileri
    Yok ben küçük hiç bakmadım direk 750 üzeri olacak, insan çok yazı okuyunca karıştırabiliyor haliyle.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...