Uludağ' da Kayak Öğrenmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sifreyiunutmak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,987

sifreyiunutmak

Ana Kamp
selamlar
şubat sonu mart başında uludağda olucam sanırım ve eşimle kayak öğrenmek istiyoruz(10-15 gün kalmayı düşünüyoruz).. İlk sorum o tarihte hala kayılıyo mu genelde?..
Kurs ücretleri hakkında bir bilginiz var mı? Kurs genelde kaç gün sürer? Kimden kurs almalıyız, tavsiye edeceğiniz birisi var mıdır orada?

Bu işin çok yabancısıyız(sorular bu yüzden saçma olabilir), nasıl bi yol izlemek lazım bilmiyoruz

teşekkürler
ali

Etiketler
Ynt: Uludağ' da Kayak Öğrenmek

sifreyiunutmak' Alıntı:
selamlar
şubat sonu mart başında uludağda olucam sanırım ve eşimle kayak öğrenmek istiyoruz(10-15 gün kalmayı düşünüyoruz).. İlk sorum o tarihte hala kayılıyo mu genelde?..
Kurs ücretleri hakkında bir bilginiz var mı? Kurs genelde kaç gün sürer? Kimden kurs almalıyız, tavsiye edeceğiniz birisi var mıdır orada?

Bu işin çok yabancısıyız(sorular bu yüzden saçma olabilir), nasıl bi yol izlemek lazım bilmiyoruz

teşekkürler
ali
Merhaba Ali bey, geçen hafta Uludağdaydım ben de ... 15 Nisan 'a kadar halen kar olduğunu ve kış turizminin devam ettiğini söylediler orada bulunanlar.. Kurs ücretleri saatlik oluyor bir saat içinde öğrenebilirsiniz saati 100 TL, kalacağınız tesis ya da otelin mutlaka vardır kayak hocaları, onlarla irtibat kurarsınız, ama eşinizle birlikte veya grup halinde eğitim alacaksanız fiyatı yarı yarıya düşer... Çok keyifli bir tatil yapacağınıza inanıyorum, kar gözlüğünüzü, özellikle pantolon ve polar almayı unutmayın yanınıza, kayak malzemesi almayacaksanız, orada kiralamanız mümkün, günlük kiralayabiliyorsunuz, kayak veya snowboard kiralamak günlük 20 TL , umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden iyi eğlenceler,iyi tatiller..

Mart sonuna kadar kayak yapılabildiğini biliyorum. Bütçeniz doğrultusunda kayak hocası ve gerekli donanımları bulabileceğiniz yerler mevcut.

İyi eğlenceler

teşekkürler yardım için

fakat saati 100 tl biraz uçuk geldi bana.. .ben en az 1 hafta kurs falan alırız sanıyodum..
bu kayak sporu bizim ülkede mi bu kadar pahalı yoksa bütün dünyada mı böyle?
otellerin fiyatı da 200-250 civarıymış... biz artık ya çadırda kalırız ya da turlarla ucuz bişey bulursak onunla

sifreyiunutmak' Alıntı:
teşekkürler yardım için

fakat saati 100 tl biraz uçuk geldi bana.. .ben en az 1 hafta kurs falan alırız sanıyodum..
bu kayak sporu bizim ülkede mi bu kadar pahalı yoksa bütün dünyada mı böyle?
otellerin fiyatı da 200-250 civarıymış... biz artık ya çadırda kalırız ya da turlarla ucuz bişey bulursak onunla
Biz orada Köy Hizmetleri'nin Tesislerinde kaldık, Eniştemin kurum çalışanı olması nedeniyle günlüğü 60 TL den kaldık ;) dışarıdan katılımlarda mümkün tavsiyem bi görüşün tesisle, internette sayfaları var... bu fiyat üstelik tatilden sonra yarı yarıya düşüyormuş, yemekler çok güzeldi sabah+öğlen ve akşam yemeği içinde fiyatı bu söylediğim :smiley: tavsiyem olur..

Siz bence kurs ücretinin fazlalığıyla bir kaç saat içinde öğrenirsiniz kaymayı :d

Saygılar

sifreyiunutmak' Alıntı:
selamlar

teşekkürler
ali

Belirttiğiniz tarihlerde sezon hafiflemeye başlıyor. O yüzden konaklama ve kurs ücretleri şu zamana göre düşük olacaktır. Ayrıca oteller bölgesinde kamu kuruluşlarının misafirhaneleri, yer olduğu zaman dışarıdan da konaklama kabul ediyorlar. (PTT- Tarım Müdürlüğü-Polis Evi vbz.) Kurs ücretleri 100TL. 2 kişi olduğunuz için pazarlık şansınız var. En az kendinize ait bir pantolonunuz olsun, birde eldiven. Malum düşüldüğü zaman ilk bel altında ki bölge ıslanıyor. Diğer arkadaşların söylediği gibi ilk yarım saat sonrasında hoca nezaretinde iniş yapmaya başlayabilirsiniz. Sonrası sizin çaba ve cesaretinize kalmış.

Uludağ'da kayak hocalığı yapan beden eğitimi bölümü mezunu eski milli sporcu Taner Üstündağ'dan ders alarak snowboarda başladım. Son 3 yılda değişik yaş gruplarından pek çok arkadaşıma ve çocuklarına eğitim verdi. Başarılı bir öğretmen olduğunu düşünüyorum. Kayak Öğretmenleri derneğinin irtibat noktasından kendisine ulaşabilirsiniz.

Muhtemelen ders alıp öğrenmişsinizdir ama,
Kayak maksimum 2 saatlik bir dersle öğrenilebilecek bir spor..

bilen bir arkadaşınızla gidin, o size kar sapanını öğretsin, sabahtan 1 - 2 saat kadar 15-20m kayaklar elinizde yukarı çıkıp kar sapanı yaparak inin, öğlen yemeğinizi yiyin, öğleden sonra dinlenmiş olarak telesiyejle ya da teleski'yle yukarı çıkın inmeye başlayın. sonra da hocaları ve kayanları izleyerek geliştirmeye çalışın. paranız cebinizde kalsın :smiley:

arkadaşlar bende ilk defa snowboard ile kayak yapıcam ancak solağım, videolara baktığımda herkez sağ ayağı önde sol ayağı arkada gelicek şekilde kaymakta ama bende sol ayağım önde olucak şeklinde kaymalıyım sol sol gitmeyelim yani ;D Snowboard 'ın önü arkası var mı onu bile bilmiyorum :D yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SERKANEFE' Alıntı:
arkadaşlar bende ilk defa snowboard ile kayak yapıcam ancak solağım, videolara baktığımda herkez sağ ayağı önde sol ayağı arkada gelicek şekilde kaymakta ama bende sol ayağım önde olucak şeklinde kaymalıyım sol sol gitmeyelim yani ;D Snowboard 'ın önü arkası var mı onu bile bilmiyorum :D yardımcı olabilirseniz sevinirim.

güzel bir soru bende merak ediyorum cevabi...

Serkan bey ben solak değilim ama sol ayak önde kayarım gibime geliyor..
tabi teknik açıdan bir sorun yoksa ;)
kararlıyım bu yıl snowboartı öğrenmem lazım....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri