Uyku Tulumu Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mülteci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 135
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,394

Etiketler
Ynt: Uyku Tulumu Seçimi

Merhaba,

Forumda uyku tulumu tavsiyelerine baktım ama direkt yanıt bulamadım;

Yedigöller, Abant, İğneada gibi yerlerde Haziran-Ekim aralığındaki kamplar için aşağıdaki uyku tulumu uygun olur mu?

http://goo.gl/bjKIh

Uyku tulumu için hangi markayı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

selam..

Evolite Himalaya -18ºC Uyku Tulumu eşim ve çocuklarım için

yukarıdaki uyku tulumu sonbahar ve kış aylarında çadırımız husky bigless 5 kişilik 3 mevsim diye geçiyor. zeminine mat, şişme yatak ve polar çarşaf serdikten sonra yedigöller ,aladağlar ,çamkoru,soğuksu milli parkı gibi yerlerde üşümeden işimizi görürmü ? fiyatı 100 tl adet

http://www.adrenalinoutdoor.com/Evolite-Himalaya-18-C-Uyku-Tulumu_18495.html#0

aklıma şu geldi

çift kişilik elyaf yorgan veya kaz tüyü yorgan alsam daha sağlıklı bir uyku tulumu olmazmı.. hem geniş geniş yatılır

Tulumun fermuarlı şekilde kapalı durması, tulumun içinde vücudunuzun ısıttığı havanın kapalı ortamda muhafaza edilerek yine vücudunuzu sıcak tutmasına yarar. Yorgan serbest şekilde üzerinizde yayılı durduğundan sağa sola her dönüşünüzde ısıttığınız sıcak hava kaybolacak. Dış ortam için uygun bir seçim değil.

Bugün Avfoni mağazasından tanesi 100 liradan 3 adet Evolite himalaya -18 uyku tulumu ,2 adet 140cmx190cm şişme yatak ,5 adet 50x190 termal mat aldım.sanırım artık üşümeyiz :smiley: çadır husky bigless 5 kişilik aile ekipman tamamdır.

Kaztüyü yorgan ısı derecesi 6 en iyi ısı derecesi ikeada 120 tl idi.150cmx220cm. Fermuar diktirip 75x220cm uyku tulumu olurdu aslında ama orjinal herzaman iyidir diye evolite aldım

kış ayları haricinde en düşük 10 veya 8 dereceye kadar kullanacağım bir uyku tulumu tavsiyesi olan varmı. Husky Gizmo -5 Uyku Tulumu almayı düşünüyorum ne dersiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR