Uzunkum Ve İtalyan Koylarına Koruma

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Trakya Gezi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,316

Trakya Gezi

Kamp II
Mesajlar
206
Tepkime Puanı
32
Web
www.trakyagezi.com

Etiketler
Kesin koruma kararı verildiyse eyvah, eyvah...

Mutlaka birilerine peşkeş çekilecek, planlar şimdiden hazırdır.

Saroz Havzası, Çanakkale yakasında Adilhan, Evreşe, Kavak, Bolayır ve Güneyli'den Büyük Kemikli burnuna,
Edirne yakasında da, Sazlıdere , Gökçetepe, Erikli, Yayla, Sultaniçe’den devam edip Enez , Meriç deltası ve Gala gölü milli parkına kadar uzanan geniş bir ekosistemi içine almaktadır.

BOTAŞ'ın yapmayı planladığı ve mahkeme sonucu belli olmamasına rağmen hukuksuzca yapımına devam ettiği FSRU Likit gaz limanı ve kara boru petrol hattı bölgenin flora ve faunasına ciddi zararlar vereceği, tüm canlıların yaşamını tehdit eden bir proje olduğu akademisyen bilirkişi heyetleri tarafından belgelenmiştir.

Çok geç olmadan tüm bu canların atık yağ tehdidine maruz kalmadan ilgili mahkemeler tarafından yürütmenin durdurulması gerekmektedir.

Aynı bölgede bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı;
burası Saroz‘un incisi ve buraları şu an sit alanı, imar planı olmayan inşaat yapılması yasak olan bir bölgede bulunan yerlerin başında geliyor.
Ancak burası Kar-Tur isimli bir şirkete kiralandı pardon peşkeş çekildi. Otel ve bazı muhtelif betonarme binalar yükselmeye devam ediyor ve buna hiçbir kimsenin dur demeye gücü yetmiyor. Valisi, kaymakamı,kolluk kuvvetleri bunu görüyor ve hiçbir işlem yapmıyor. Herşey kılıfına göre ilerliiyor, ormanlarımız denizimiz kirlenmesin beton yığını olmasın.
 


Termik santralı inadına yaparlar...

Botaş’ın dış ticaret projesi Saros FSRU Liman ve Boru Hattı projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği ÇED Olumlu kararının iptali için Edirne İdare Mahkemesine açılan davada ikinci bilirkişi ortak raporu, projeye verilen ÇED olumlu kararının eksik ve yetersiz olduğu belirtildi.

70FB80D8 8EF1 4054 88F1 2BDECB19DB72
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,226
Mesajlar
1,515,234
Kayıtlı Üye Sayımız
171,860
Kaydolan Son Üyemiz
art23

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst