Yabancı Dil Ne Kadar Önemli?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mavi_superisi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,296

mavi_superisi

Yeni Üye
Ben karınca kararınca yurt içi her fırsatta gezmeye çalısıyorum. Yurtdışına hiç çıkmadım bu güne kadar. Mevzu dil. İngilizcem yok denecek kadar az. Yurtdışına çıkacaklar için dil muazzam derecede önemli midir? Yoksa amaaan tarzanca olsun da her şey hallolur mu? Dilim olmasa da çok fazla araştırmacı ruhlu biriyim. Artık offline sözlükler de var. Siz ne dersiniz?? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: Yabancı Dil Ne Kadar Önemli?

25 ulke gezmis biri olarak soyliyeyim.yabancilar nasil gelip buraya tarzanca turkce konusuyo ama biz yadirgamiyoruz komik ve sempatik geliyo bize yardimci olmaya calisiyoruz.orda da durum degismiyor.belki ogrenmenize yardimci bile olur.ingilizce rusca kazakca uygurca ozbekce azericr konusabiliyorum.tek kelime bilmeden bi kac ay kalarak ogrendim.ilk gittigimde marketten yumurta isteyemezdim tavuk taklidi yapardim :smiley: zamanla ogreniliyor cok dert etme gidicegin yerlerin detayli haritalarini al yeter (metro otobus tren vb )

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 yil sonra burayi guncelliyorum. Gercekten tarzanca İngilizcemle portekiz cek cumhuriyeti ve almanyayi karis karis gezdim. Gidis donus ucak biletlerimi ayarladiktan sonra gezecegim yerlerin haritalarıni cikti aldim gezmek istedigim yerleri isaretledim.

Booking comdan otellerimi ayarladim. Sehirlerarasi ulasim icin goeuro programindan gunu saati ayarlayip garajlardan biletlerimi aldim. Offline sekilde google translate indirdim. Yanima bir de seyahat sozlugu aldim. Her yerde de turkle karsilastim bir kez bile kaybolmadim. Darisi gelecek gezilere inşallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR