Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan meseregan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,392

meseregan

Silence is a Heavy Stone
Yer
Trabzon
Web
www.meseregan.com
Geçtiğimiz Hafta sonu Yahyalı, Kapuz başı şelalelerin deydim. Gördüğüm en güzel şelalelerin arasına giren bu yeri sizinle paylaşmak istiyorum.

Hafta sonu gidecek olanlar için uyarmak istiyorum. Bölge çok kalabalık, ortalık piknikçi dolu, mangal dumanından göz gözü görmüyor :smiley:

Ama bu kadar kalabalık olmasına rağmen gördüğüm bir çok yerden daha temizdi çevre.

1

2

DSC 2203

Etiketler

Ynt: Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri

Gör(e)mediğim yerler arasında ayrı bir yeri var buranın; umarım bir gün gitmeyi gerçekleştiririm...

Bu çok güzel ve kışkırtıcı(!) fotoğraflar, sabah sabah gözümün, gönlümün açılmasına da neden oldu; çok teşekkür. :smiley:

Cavid Sezen

2007 yılında aladağlar transı sonrası bir gece orada kalmıştım gerçekten çok güzel bir yer, belki hafta içi gittiğim için kalabalık ve piknikciler yoktu. sakin ve akan suyun sesi ile huzur içinde dinlenilecek bir yerdi.yemek fiyatlarıda çok ucuz ve lezzetli idi.en kısa sürede yine gitmek planlarım var uyarınızı dikkate alıp hafta içine denk getirmek gerekiyor sanırım. ;)

Ne mutlu bana o zaman hocam. İnşallah en kısa sürede bir gezi ayarlayıp gidersiniz. Çidden çok şey kaybediyorsunuz :smiley::smiley:

Yol biraz sıkıntılı, baya bir uzun ve virajlı. Ayrıca bölge etrafına göre daha sıcak. Ama y,ne de heryere değdi diyorsunuz görünce. :smiley:

Evet hafta sonu gitmekte fayda var.Cİvar illerden gelenler le çok kalabalık oluyor. Doğru dürüst fotoğraf bile çekilemiyor malesef.

Ama yinede bu olağan üstü doğa insanı büyülüyor.

:smiley:

meseregan' Alıntı:
Ne mutlu bana o zaman hocam. İnşallah en kısa sürede bir gezi ayarlayıp gidersiniz. Çidden çok şey kaybediyorsunuz :smiley::smiley:

Yol biraz sıkıntılı, baya bir uzun ve virajlı. Ayrıca bölge etrafına göre daha sıcak. Ama y,ne de heryere değdi diyorsunuz görünce. :smiley:

Evet hafta sonu gitmekte fayda var.Cİvar illerden gelenler le çok kalabalık oluyor. Doğru dürüst fotoğraf bile çekilemiyor malesef.

Ama yinede bu olağan üstü doğa insanı büyülüyor.

:smiley:

Evet evet ne mutlu size; fotoğraflar amacına ulaştı. ;D Bir doğa başyapıtı olan bu yerle ilgili kuramsal bilgim epeyce var ama görmek ve onu yaşamak başka birşey... ;) :smiley:

Büyük olasılıkla, bir aylık kapsamlı Kapadokya gezisi sırasında uğrarız ya da benzeri bir geçekte...

Esen kalın.
Cavid Sezen

fotoğraflarınız çok güzel çıkmış... ben yahyalı da yaşıyorum. şelalemiz çok güzeldir ve dünyaca ünlüdür... buralara gelmek isteyenlere tavsiye ederim. arazi taşıtınız var ise devamındaki hacer ormanları mükemmel yerlerdir... yakın zamanda gezi düzenleyeceğiz.. fotoları yüklerim arkadaşlar...bu hafta cumartesi günü aladağlar kar gediği bölgesine gidecem bakalım...

Hacer ormanları dediğiniz yer, sanıyorum Aladağlara doğru giden yol üzerinde değil mi ? Yürüme mesafesi nedir oranın ?

En kısa sürede fotoğrafları bekleriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR