Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,615
Ynt: Yapmadan Dönme

Kocaeli'ye gidipde yapılacak o kadar çok şey var ki hepimiz yazıyoruz ama bitmiyor işte :smiley:
gölcük mutlaka ziyaret edilmeli saraylı & örcün köyleri mutlaka görülmeli asırlık çınar ağacı kahvehanesi ve sultan baba türbesi görülmeye değer ;) ihsaniye'ye çıkmamak olmaz tabii ki bide ..! yuvacıkta merkez camii nin arkasındaki rize'li abimizden kuru fasülye yemeden dönmek olmaz ;) vs...

Etiketler

Kahvaltini eskihisarda,ogle yemegini korfez agadere caddesinde koprunun sagindaki kucuk koftecide, cayini izmit marinada,aksam yemegide kerpede. Mumkunse yerles kerpeye donme.

Merhabalar,
İzmit'e hiç gitmeyin derim, ayrılması zor gelir zor.Biraz sonra kiraz çıkacak ardından diğerleri ya bunlar bırakılıp dönülürmü be.
Ben kiraz zamanı çok kaldım İzmit'in köylerinde arabam (o zamanki 1+1 idi) bana yetiyordu.
Yolum ise Şile, Ağva o güzergahtan olurdu, TEM'i pek kullanmazdım güzel günlerdi.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Kısacası, hele bir gel de... Buradaki anlarınızı, anılarınıza dönüştüreceğinizden hiç kuşkum yok.

yunus bager' Alıntı:
Yuvacık barajını görmeden yuvacık çarçara şelalesini görmeden samanlı daglarında gezmeden dönmeyin

yuvacık a cok gıtmıslıgım vardır ama ılk defa duydum carcara selalesını.google da arattım ama hıc bılgı yok.kordınatları bılıyorsanız yazarsanız veya tarıf edersenız sevınırım..hele bırde resım ekleyebılırsenız dadından yenmez..:smiley:

::smiley: Ağva'ya gitmeden, çift kişilik bisiklet kiralamadan, Göksu nehrinde kano ile dolaşıp, Yeşilçay'da taka ile gezmeden
::smiley: Derbent - Balaban'da trakking - offroad yapmadan,
::smiley: Maşukiye - Balaban hattında alabalık yemeden, Kuzu Yaylası'nda doğayı dinlemeden
::smiley: Yine aynı hattaki bahçelerde göz hakkıdır diyip dalından kiraz, armut, elma aşırmadan, böğütlen toplamadan, yaban çileklerini kamışlara dizmeden
::smiley: Bisikletinle vapura binip Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı, Karamürsel'i gezmeden
::smiley: Hemen karşınızda Hereke'ye kadar inci gibi dizilen kıyıya yüzmeyi düşünmeden
::smiley: Outlet'e gidip 5 TL ye orjinal Mavi Jean, 10 TL ye adidas bulup almadan, 70-80 TL ye orjinal markalı sezonluk bir kreasyon oluşturmadan
::smiley: Evin Restoranda gün batımıyla açık büfe yemek yemeden,
::smiley: Sapanca Gölü'nde piknik yapmadan, gölün etrafını dolaşmadan
::smiley: Snoppy de pizza, Hoşgör'de şöbiyet, Çinili fırında acıbadem tadına bakmadan
::smiley: Amip gibi bölünerek çoğalan ve çoğalırken renk değiştiren Mavi, Kırmızı, Yeşil gazetelerini okumadan
::smiley: Pekmeze bandırılarak yapılan Simidinden yemeden
::smiley: Çenesuyu'na ağzını dayayıp kana kana içmeden
::smiley: Bağçeşme'ye çıkıp Şehitler Korusu'ndan izmit'i izlemeden
::smiley: Ve Kocaeli Kültür Derneği'ne uğrayıp bir çaylarını içmeden

izmit'e gitmiş sayılmazsınız.

Bunları yaptıktan sonra Umuttepe'de Kocaeli Kent Ormanı, Yeniköy'de Yazlık Ilıcası gibi Karadeniz kıyısından İznik Gölü'ne, Körfez'inden Sapanca gölüne bilimum mesire yerleri de sizi yoldan çıkarabilir.

Bütün bunlardan sıyrılıp dönüş yolunda sanayi şehri olarak bilinen ve hiçbir turizm tanıtımı yapılmayan, kamp alanı, çadır, karavan nedir bilmeyen bir beldeden çıktığınızı anımsayıp yüzünüzde oluşacak o küçük tebessüm anını da yakalamalısınız.

İşte o an, siz gerçek bir İzmit'lisiniz.....

Kartepe de kışın karlar arasında mangal yakıp sucuk ekmek yemeden olmaz.
sekapark ta çimenlere yayılıp sofra kurup akşam yemeği yemek..
sahildeki teknelerde felekten bir gece çalmadan olmaz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.