DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
 1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

'SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ' forumunda ProntoBasso tarafından 11 Ekim 2010 tarihinde açılan konu 7382 kişi tarafından okunmuş, 12 cevap yazılmıştırBu Sayfayı Paylaş

 1. ProntoBasso

  ProntoBasso L200 Bigfoot 185 Hp

  Mesaj:
  487
  Alınan Beğeni:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Selamlar arkadaşlar,
  Aralık ayı içerisinde LEO (Lions Kulübü) 118T yönetim çevresi olarak Yardıma muhtaç ilköğretim okullarına kırtasiye giyim vb. gibi içeriği olan yardım paketleri hazırlayıp götürmeyi planlıyoruz.
  Ben aynı zamanda Yeni Beşiktaş Leo Kulübü kurucu üyesi ve başkan yardımcısıyım, kulübümüzün amacı çevremizdeki yardıma muhtaç insanların dertlerine bir nebze de olsa ortak olmak,
  bundan önceki senelerde istanbul içinde ve dışında çeşitli yardımlarda bulunmaya çalıştık kendi çabalarımızla.
  İstanbul içindeki bazı semtlerin muhtarlıklarıyla ortak çalışarak Muhtaç ailelere erzak yardımlarında bulunduk, çocuk esirgeme kurumu, huzur evleri gibi yerlerde moral etkinlikleri düzenledik, birkaç çocuğa senelik eğitim bursu sağladık vs.
  Bu sene de öncelik doğu ve güneydoğu illerimizdeki muhtaç ilköğretim okullarına kırtasiye ve giyecek eşyası yardımı yapmak planındayız.
  Sizlerden ricam bu yardımı yapabilmemiz için bize hedef göstermeniz.
  Gezdiğiniz gördüğünüz yada bildiğiniz şuraya da bi el uzatılsa dediğiniz muhtaç ilköğretim okulları varsa eğer, okul tespitinde bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  Birçok farklı koldan okulları tespit etmeye çalışıyoruz yönetim çevresi olarak, ve en çok gezip gören ve duyarlı olduğuna inandığım insanlar bu forumda varlık gösteriyorlar, eminimki hedef gösterecek birkaç ilköğretim okulu çıkartailiriz buradan.
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  Mert Eryüksel.
   
  Etiketler:


 2. pentaks

  pentaks Ana Kamp

  Mesaj:
  55
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  Antalya
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Mert Bey;

  Bilmiyorum bağlı bulunduğunuz topluluğa uyar mı ama illerde bulunan İl Genel Meclisi üyelerinden, İl Özel İdaresi'nden bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Ama yardım için bir protokol yapılmasını isterler mi bilmem ama Antalya'nın ilçelerinde de çok sayıda kötü durumda olan okul var.
   


 3. ProntoBasso

  ProntoBasso L200 Bigfoot 185 Hp

  Mesaj:
  487
  Alınan Beğeni:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Teşekkür ederim ilginize, değerlendireceğiz.
  Forumda Tuncelideki okulun başlığını okudum sanırım oraya da bi yardım düşünebiliriz.
  Başka bilgi verebilecek kimseler yokmu ? ::smiley:
   


 4. SEVAL

  SEVAL www.sevalduban.com; www.gezigunlukleri.com

  Mesaj:
  3.860
  Alınan Beğeni:
  9
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Merhaba,
  Geçen yıl Gezenbilir ekibi olarak Kars projesini yaptık.
  Oradaki 418 tane öğrenciye malzeme görütüp kendimiz teslim ettik.
  Bu aralar aynı projeyi Karadeniz bölgesi için planlıyoruz.
  Şu an okulları belirleme aşamasındayım.
  Okul belirlerken köylerin muhtarlarından ve iletişim içersinde olduğum okul müdürlerinin yardım alıyorum.
  Dilerseniz bilgilerini sizinle de paylaşabilirim.
   


 5. ProntoBasso

  ProntoBasso L200 Bigfoot 185 Hp

  Mesaj:
  487
  Alınan Beğeni:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Seval hanım gerçekten çok memnun olurum, yapmış olduğunuz organizasyonlar çok kutsal gerçekten sosyal sorumluluklar bölümünü okuyorum 1 haftadır ve gerçekten gurur duyuyorum hala ülkemde sizler gibi insanların yaşadığını gördükçe.
  Biz de bu sene içeriği kırtasiye malzemesi ve birde Cumhuriyeti ve Atatürk'ü tanıtan bir kitap olacak olan, yaklaşık 1000 adet yardım kolisi hazırlamak amacındayız.
  Kitabın ne olacağı konusunda henüz bir karar vermedik, ama hitap edeceği yaş grubunu sıkmayacak ve klişe bilgilerden ziyade daha anlaşılır ve faydalı bilgiler içerem bir kitap olması için arayış içindeyiz.
  Siz bu seneki yardımı ne zaman yapmayı planlıyorsunuz.
   


 6. SEVAL

  SEVAL www.sevalduban.com; www.gezigunlukleri.com

  Mesaj:
  3.860
  Alınan Beğeni:
  9
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Çok teşekkür ederim.
  Proje için Kasım ayını hedeflemiştim fakat yetişeceğini sanmıyorum.
  Muhtemelen Aralık sonu veya Ocak başı olacak.
  Netleştiği zaman paylaşırım tarih bilgisini.
   


 7. KARAGÖLLÜ

  KARAGÖLLÜ Ana Kamp

  Mesaj:
  53
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  SAMSUN
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Selam Arkadaşlar,
  Samsun Şehit Selman Özay ilköğretim okulu kütüphanemize hikaye, roman ve asal kitapları istiyoruz. Çok ihtiyacımız var Teşekkürler....
  kemal ilyas sağır
  505 8002020
   


 8. exclusive

  exclusive Ana Kamp

  Mesaj:
  56
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  Diyarbakır
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Selamlar ben Mardin - Ömerli - Vatan İlköğretim Okulunda, Okul Psikolojik Danışmanı olarak görev yapıyorum. Takip edenler sanırım hatırlayacaklardır. 6 Aralıkda yapılan atama ile geldim. Burada görev yaptığım okuldan kısaca bahsetmek istiyorum;

  - Okulumuzun 270 kayıtlı öğrencisi mevcut ve bunların yarısı taşımalı eğitim kapsamında köylerden gelmekte. Okul imkanlar açısından sınırlı imkanlara sahip. Ben de okulum açısından yapılacak olan yardımlara talibim. Bu çocukların gözlerindeki ışığı görmeniz gerekiyor.
  - Ben izninizle okulun ihtiyacı olan malzemeleri yazayım burada ki yardım kampanyasından okulumuza bir pay düşerse inanılmaz mutlu oluruz.


  En acil okul ihtiyaçları;

  - Fotokopi makinamız için toner,
  - fotokopi için A4 kağıdı (bunlar çocuklara yapılacak sınavlarda kullanılacak ancak ödenek yetersizliğinden her öğretmen kendi cebinden bunu karşılamak zorunda kalıyor maalesef.
  - Okulun zemini ve tuvaletlerinin temizlenebilmesi için çamaşır suyu gibi benzeri temizlik malzemeleri (dezenfektan ürünler) ( maalesef okulumuzun tuvaletleri ancak haftada bir kez çamaşır suyu ile yıkanabilmekte)
  - Okulumuzun yakınına trafo kurulması ( varolan 20 bilgisayarımızdan 16 adeti bozuk çünkü voltaj çok düşük) trafo kurulması için gerekli başvurularda iş kolaylaştırıcı olabilecek olan varsa çok memnun oluruz. Bu konuda başvurunun hemen değerlendirilmesini sağlayabilmekten başka yapılabilecek sanırım bir şey yok.


  Bizim okulumuzun ihtiyaçlaro da bunlar. Umarım gezenbilir ailesinden bir destek alırız ve çok da mutlu oluruz. Mardin Ömerliye gelerek desteklerinizi elden teslim etmek isterseniz gelecek olan arkadaşlara her türlü barınma şartları sağlanacaktır. Desteklerinizi bekliyoruz.

  Mardin Ömerli Vatan İlköğretim Okulu
  Okul Psikolojik Danışmanı
  Samet TAŞKIRAN
  531 996 64 86
   


 9. olasiliksiz

  olasiliksiz 98'rav4

  Mesaj:
  1.572
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Dünyanın en pahalı benzinini kullanan bu ülkede devlet o okulların ihtiyacını bile karşılamıyorsa ne yapıyor acaba diye sormak aklınıza geliyordur elbet ama ben yine de yazmadan edemedim.

  Sosyal sorumluluk => sosyal devlet => yani toplanan vergiler o okullara gidecek

  Olması gereken bu.

  Ya da en azından ABD gibi bazı ülkelerde olduğu gibi bu tür bağışların vergiden düşülebilmesi gerekir.

  Wikipedia 16 milyon dolar topladı bu sene. Sizce bu kadar bağış vergiden düşülebiliyor olmasaydı toplayabilir miydi? İnsanlar zaten devlete vermek durumunda oldukları parayı Wikipedia'ya verdiler ve vergiden düştüler.

  Bir diğer olması gereken de bu.

  Yoksa moralinizi bozmak istemem ama boşa kürek çekersiniz sosyal sorumluluk projeleri adı altında.
   


 10. KLL

  KLL Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.

  Mesaj:
  1.970
  Alınan Beğeni:
  142
  Şehir:
  Ankara
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  sosyal sorumluluk bence insanların gelecek korkusunu nispeten az taşıdığı medeni ülkelerde olur. gelişen fakir ülkelerde ise öncelik olabildiğince vergi toplayıp niye alındığı belli olmayan borçları ödemektedir diye düşünüyorum. biz büyüyormuşuz... öyle diyorlar.

  bir devletin sorumluluklarını bir yana bırakırsak, o ülkede yaşayanlar bile bazen
  ağaç dikmezler, hayvan barınağına gitmezler, öksüz çocukları sevindirmek için birşeyler yapmazlar, hasta çocuklar içinde birşeyler yapmazlar. sağlam çocuklar için okul yardımı zaten yapmazlar. böyle ciddileşerek gidiyor liste. herkes günü kurtarmanın, azıcık ta olsa paylaşmamanın normal olduğunu düşünür oldu bizde. paylaşan adamda zaten söylemezki ben böyle yaptım diye. nerden tutsan elinde kalıyor. isyanlardayım.
   


 11. exclusive

  exclusive Ana Kamp

  Mesaj:
  56
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  Diyarbakır
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Tekrar merhabalar;
  Evet aslında haklısınız bizler bir devlet okulunda imkansızlıkları burada tartışarak burada sivil girişimlerle destek bulmak için belki uğraşmamalıyız. Ben okulda psikolojik danışman olarak görev yapıyorum. Benim okulun elektiriği neden düşük, bu tuvaletlere nereden temizlik maddesi buluruz konularıyla haşır neşir olmam gerekiyor. Benim çocukları alıp onlarla bireysel görüşmeler, grup görüşmeleri, terapötik oyunlar, seminerler vs. yoluyla gerekli konulara müdahale etmem gerekiyor. Ama çocuk yemekhanede yemek yerken dışarıda kar varsa ve elektirik yüzünden bu çocuklar ısınamıyorsa bunu halletmeden ikinci basamakta yer alan ihtiyaca cevap hiç veremiyorum. En altta yer alan basamak da benim işim değil şu kurum halletmeli hiç diyemiyorum. Bu çocuklar beni bir öğretmen değil kendilerinden biri olarak görüyor. Birinci sınıflar paçamdan ayrılmıyor, ikinci kademe öğrencileri sohbet etmek için yanıma geliyor. Bu çocuklara "birşeyler" yapmalıyım. Yapmak zorundayım. O nedenle ben bu işi gerekli mercilerin yapmasından elbette tarafım ama yapılmıyorsa da benim işim değil diyemem. Çocuğun ısınmasını sağlamadan, karnını doyurmadan başarı bekleyemiyorum. Bekleyemem de.

  Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde aynen bu durum şöyledir.

  1. Fizyolojik ihtiyaçlar:Yeme,içme,barınma vs.

  2. Güvenlik ihtiyaçları: Kendini güven ve emniyet içinde ve tehlikeden uzak hissetmek

  3. Ait olma ve sevgi ihtiyaçları: Başkaları ile ilişki kurmak,kabul edilmek ve bir yere ait olmak

  4. Değer ihtiyaçları: Prestij,başarı,yeterli olmak ve başkalarınca benimsenip tanınmak

  5. Kendini gerçekleştirme ihtiyaçları : Kişinin amacını gerçekleştirmesi ve potansiyelini ortaya çıkarması,kişisel tatmin,kişisel başarı,bilimsel buluşlar....


  ihtiyaçlar hiyerarşisine baktığımızda başarı 4. basamaktan sonra başlıyor. Benim ilk 3 basamağı halletmem lazım. Bunun için de bunu devlet yapsın diyerek elim kolum bağlı beklemeye niyetim yok. Sizlerden bu konuda destek bekliyorum. Lütfen ufak da olsa yardımcı olmak isteyenler benimle irtibata geçsin.


  Mardin - Ömerli - Vatan İlköğretim Okulu
  Okul Psikolojik Danışmanı
  Samet TAŞKIRAN
  5319966486

  ( Eğer ortada bir yanlış ya da eksik varsa bunun düzelmesinde ufak da olsa bir pay sahibi olmak isteyenler telefon numaramdan istedikleri an bana ulaşabilirler. )
   


 12. hüsnü52

  hüsnü52 Yeni Üye

  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeni:
  0
  Şehir:
  ordu
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  Sayın yardım severler

  Okulumuzun kırsal bölgede olması bizleri ve çocukları olumsuz yönde etkilemektedir. Bölgemizde yaşayan insanların büyük çoğunluğu maddi imkânsızlıklarla mücadele etmekte. Hatta bazı veliler bu sebepten çocuklarını okula göndermemekte. Okula devam eden öğrencilerin çoğunluğunun ihtiyaçlarını yerel imkânlarla karşılamaya çalışmaktayız. Ülkemizin geleceği için gençlerin öneminin sizler tarafından da öncelikle dikkate alındığının farkındayız. Okulumuza sağlayacağınız her türlü imkân yerine ulaşacağından şüpheniz olmasın.Okul mevcudumuz 320 bu yıl 32,bir önceki yıl 40’ın üzerinde kendi imkânlarımızla öğrencilerimizi üniversiteli yaptık. Haftanın yedi günü öğrencilerimizi sınavlara hazırlamak için kurs düzenlemekteyiz. Ancak bu konuda da materyal sıkıntısı çekmekteyiz. Kütüphanemizi yeni kurduk,çok sayıda kitaplara ihtiyacımız var.dolabınızda kullanmadığınız ğiyim elbiseleriniz varsa onlarıda yollayabilirsiniz,arkadaşlarınızda olabilir,ihtiyacı olan çok sayıda öğrencilerimiz var.Sizlerin eğitime verdiği desteği bildiğimizden, bizlere bu konularda yardımcı olmanızı temenni eder, personelim ve öğrencilerim adına teşekkür eder, saygılar sunarım.  Kabataş Lisesi
  Kabataş/ORDU
  HÜSNÜ ÇELİK
  05557171919
  Faks: 04526945209
   


 13. brothers

  brothers NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ...

  Mesaj:
  1.602
  Alınan Beğeni:
  1
  Şehir:
  ANKARA
  Ynt: Yardıma İhtiyacı Olan İlköğretim Okulları ?

  samet bey , hüsnü bey , kemal bey ne mutlu bizlereki ülkemizde sizler gibi duyarlı , mesleğinin gerektirdiği amaçların farkında olup bunları yapabilmek adına didinip çabalayan öğretmenlerimiz var ; bu konuyu ankara sayfasında arkadaşlarıma duyuracağım eminimki en kısa sürede birşeyler yapabiliriz
   


Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Ziyaretçilerin Bu Sayfaya Ulaşmak İçin Kullandıkları Kelime Aramaları

 1. yardıma muhtac köyler

  ,
 2. kemal ilyas sağır

  ,
 3. ankara yardıma muhtaç okullar


Yükleniyor...