DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yardimm!!!! Zj Anlayamadigim Sorunlar Ve Pitman Kolu Kirildi ??

'OFF-ROAD TEKNİK' forumunda mehmetali16 tarafından 9 Şubat 2018 tarihinde açılan konu 276 kişi tarafından okunmuş, 4 cevap yazılmıştır

1. mehmetali16

mehmetali16 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    herkese merhaba,
    97 5,2 zj ye sahibim direksiyonda bosluk var rot ayarlari bozuk sanirim, sag sol direksiyon donuslerde ses yapiyor.arac hafif saga cekiyor zaten. gecenlerde aracimiz get ile yaklasik olarak 6cm kadar yukselttik ancak yolda sert donus yaptigimda yuksek bir ses geldi onden ve anladim ki pitman kolu kirilmis tekerlekler saga donuyor ancak sola donmuyordu daha sonra yenisini alip taktik ancak dun itibariyle aracimi park ederken tekrardan ayni olay oldu ancak bu sefer kol kirilmadi 3-4 tane buyuk civatalar kirildi. neden olur ne yapmam gerekiyor korkmaya basladim yolda giderken boyle bisey basima gelse kotu sonuclar doguracaktir cunku direksiyon donuyor ama tekerlekler sol tarafa donmuyor.cekici ile ordan oraya goturmek zorunda kaliyorum.yardimci olursaniz cok sevinirim. ayrica arka tekerlekler kasiyor gibi hissediyorum. donuslerde sanki biseye takilip atiyor gibi oluyor ve yolda giderken arka tekerlekler sanki surekli tumsekten geciyor gibi oluyor.sarsiyor.simdiden destek olan herkese tesekkur ediyorum kirilan parca ornekleri fotodadir.

IMG-20180208-WA0002.jpeg

IMG-20180205-WA0015.jpg

Etiketler:

2. baduruk

baduruk Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    12
    geçmiş olsun. neredeki civatalar onlar? hangi şehirdesiniz?

3. mehmetali16

mehmetali16 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    bursanin ilcesindeyim direksiyon kutusundaki civatalar sanirim sol tekerlegin oldugu yerdeki 3 tane civata

4. feyz

feyz 06KOC29

Alınan Beğeni:
    45
    merhaba,

direksiyondan ses gelmesi yüksek ihtimalle direksiyon pompasındandır. boşluk ise kutudan veya ön takımdaki 1mmlik ayarsızlıktan bile olabilir.
    6cm sadece get ile yükseltme yaparak, aracın kollarını, yürünü, şaftını ve pitman kolunu zor duruma sokuyorsunuz.
    aracın alt takımında yaşı gereği eskiyen parçalar, askı/gergi diye adlandırdığımız duruma gelip kasıntı yapıyor ve zayıf yerden kırılıyor haliyle.
    tabi ki bütçeye göre get ile yükseltme yapılabilir ama kollar uzatılır, şaft açısı ayarlanır ve en önemlisi pitman kolu açılı olanla değiştirilir.
    iyi ki anayolda 100km/h civarında seyir halindeyken pitman kolunu ortadan yarmamış.
    önerim, buna dua edin ve get'leri çıkartın.. illa yükseltecekseniz bu işi titizlikle yapın, çünkü takoz koymakla bu iş bitmiyor..

geçmiş olsun.

5. feyz

feyz 06KOC29

Alınan Beğeni:
    45
    ayrıca o kopan civata, direksiyon kutusunun araca olan bağlantısıysa, ki çok benzettim, direksiyon aşırı derece zora biniyor. takozlar büyük gelmiş ve ni çevirmelerinizde lastikler takozlara kilitleniyor olabilir.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...