Yeni Aracımla Uçansu Şelalesi Gebiz Antalya Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 07gokhanlc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,160

07gokhanlc

Defender100" TYT LC 80+406 Ünimog+Nissan PatrolY60
Yer
ANTALYA
herkese merhaba,

Hafta sonu ailecek yaptığımız geziyi bazı karelerle birlikte size de anlatmak ve aldığım keyfi sizinlede paylaşmak istiyorum.

Gebiz nahiyesi antalyaya yaklaşık 35 km uzaklıkta..saat 11.00 gibi evden çıkıp önce gebiz in yaklaşok 40 km yukarısındaki torosların eteğinde yaklaşık 900 m yükseklikteki Pınargözü köyüne gidip ailece zeytinyağında kızartılmış Alabalık ziyafeti çektik kendimize,manzara mükemmmel karşımızda ormanlık ve bulutlarla kaplanmış bozburun dağında hala erimemiş karları çıplak gözle görmek mümkün,oturduğumuz köşk ün yanındaki harnup ağacının gölgesinde uyumamak için zor tuttum kendimi....Ama asıl amacım eşim ve çocuklarıma çocukluğum eşekle ve gençliğimde :p traktör ile gittiğimiz ve şimdi turistlerin seyrine açılmış olan Uçansu şelalesini göstermek idi.
Akçapınar köyü gebiz e yaklaşık 25 km mesafede şirin ve eski bir köydür.Akçapınar köyünü geçtikten sonra uçansu şelalesine gidebilmek için mükemmel su geçişlerinin olduğu dere yatağından yaklaşık bir 6-7 km ilerlemek gerekiyor(yaz aylarında su minimumda).Daha sonra uçansu şelale mevkiine geliyorsunuz.Ben daha önceden yani çocukken geldiğimde yukarıda bir şelalenin daha olduğunu duymuştum ama hiç gitmemiştim,geçen yıl buraya bir ham yol açmış olduklarını köydeki akrabalarımdan duymuş ve tarifini almıştım 2. şelale ye ulaşmak için aracımısürdüm oldukça bozuk bir yola.... Yaklaşık 20-25 dakikalık bir tırmanma birkaç yerde yola dolgu filan yaparak bu gizli cennete ulaştım :smiley:
herkese tavsiyem gidip görmeleri ,orada geçirilecek 30 dakika insanın ömrünü 1 hafta uzatır bence .....makinamın çektiği oranda resimlerimi sizinlede paylaşmak istiyorum
selamlar

Etiketler
Ynt: Yeni Aracımla Uçansu Şelalesi Gebiz Antalya Gezisi

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PIC 1224

PIC 1225

PIC 1226

PIC 1227

PIC 1228

Giderken yaptığım küçük ofroad atraksiyonlarını remetmemek olmazdı :D

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=4]
[attachment=5]
[attachment=4]

PIC 1229

PIC 1230

PIC 1231

PIC 1232

PIC 1233

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PIC 1232

PIC 1232

PIC 1233

PIC 1234

PIC 1235

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PIC 1236

PIC 1237

PIC 1238

PIC 1239

PIC 1240

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

PIC 1247

PIC 1249

PIC 1253

PIC 1254

PIC 1255

mükemmellllll !!!!!!!!!!!!!!!
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

PIC 1260

PIC 1261

PIC 1262

PIC 1269

bizim küçük ofroad cı araçla poz verirken...
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

PIC 1281

PIC 1282

PIC 1283

PIC 1284

ve son iki foto...
[attachment=1]
[attachment=2]

PIC 1286

PIC 1289

bu güzel gezi ve fotograflar için kendi adıma tesekkür ederim...öğrenmiş olmam benim için iyi oldu.ailecek gidilebilecek güzel bi yer...ayrıca arac da bu güzel geziye ayrı bi güzellik katmış ;)....

teşekkürler Aybars... tavsiye ederim bir pazarınızı ayırın..

paylaşım için teşekkürler, valla bizde sizinle gezmiş gibi olduk, bu arada yeni aracınız hayırlı olsun

Gökhan bey, güzel gezi olmuş.
Küçük off road cunun da maşallahı var :D

Böyle konular açtığınızda 2. kanaldan haber verin ki kaçırmayalım bu güzellikleri.

berkkamu' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler, valla bizde sizinle gezmiş gibi olduk, bu arada yeni aracınız hayırlı olsun

Teşekkürler murat kardeş...

hsbasar' Alıntı:
Gökhan bey, güzel gezi olmuş.
Küçük off road cunun da maşallahı var :D

Böyle konular açtığınızda 2. kanaldan haber verin ki kaçırmayalım bu güzellikleri.

Sedat bey aslında düşümdüm biraz acaba muhabbetler kısmına mı koyayım diye ama yeni bir başlık altında ofroad gezilerine koymak daha mantıklı geldi ... 2.kanalı anlayamadım .. ???
selamlar

gokhanlro' Alıntı:
Sedat bey aslında düşümdüm biraz acaba muhabbetler kısmına mı koyayım diye ama yeni bir başlık altında ofroad gezilerine koymak daha mantıklı geldi ... 2.kanalı anlayamadım .. ???
selamlar

Gökhan bey yeni başlık açmanız daha güzel olmuş, muhabbet başlıkları çok hızlı ilerlediği için arada kabolur giderdi.

2. kanaldan kastım muhabbet başlıkları idi ;D yeni konu açınca oraya link verirseniz konuyu baştan itibaren takip etme imkanımız olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri