Yeni Çantalarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan the venturer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,182

the venturer

Kamp III
Herkese merhaba. Motosikletime (BMW F650GS) takacağım çantalarım az önce geldi ve ben hemen resimlerini çekip, bu başlık altında sizlerle paylaşmak istedim. Montaj işine bugün başlamayı düşünüyorum. Resimleyip burada sizlerle paylaşacağım.
İşte resimler:

Yan braketleri çok sağlam.

Dikdörtgen demirleri yan braketlere geçiyor.
sdc10002b.jpg

Bu da son resim. Sanırım yeterli.
sdc10007n.jpg

Etiketler
Ynt: Yeni Çantalarım

Hayırlı olsun.. Güle güle kullanın..
İç çantaları varmı ??
Taktıktan sonra fotolarını gönderirseniz çok güzel olur

İç çantaları yok ama iç plastik kaplamaları mevcut. Yarın sabah başlayacağım kısmetse. Bitince fotoları buraya koyacağım.

Bu linkteki resimlere çok benzeyecek.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=44443.0

mrtvural' Alıntı:
Üstad, çantalar gerçekten müthiş, kıskandım. Allah nazardan, kazadan beladan korusun.
Bir işe gireyim bende alacam galiba BMW650, hepten gaza getirdiniz.

Hayırlısı diyelim o zaman. Siz alın buraya da gelin, tozunu attıralım böyle havalarda.:smiley:

sdc10033y.jpg

Bugün işler neredeyse bitti. Yarına bir tek boyası kaldı. Astarı attım ve geldim eve. Dışarısı felaket.

Çantalar...

İşe üst lamaları kesmek ve ayarlamakla başladık.7'şer santim yuvarlatılmış lamalar:

sdc10002c.jpg

Delikleri açılıyor...

sdc10003v.jpg

Kaynak makinası ile brakete lamayı kaynatma ve motosiklete ilk montajı...

sdc10005w.jpg

sdc10004.jpg

Diğer tarafa da aynı işlemi uyguluyoruz ve çantaları şöyle bir tutturup nasıl durduğuna bakıyoruz. Teraziye almalar, çekiçlemeler, çekiştirmeler, aşağı yukarı derken kaç kere hafiften attığımız puntalar koptu yerinden. En sonunda ayarlanıyor tabiki. Ama iki tarafın simetrisini ayarlamak gerçekten zor iş. Görüntü bu:

sdc10012pf.jpg

Ben de bu arada boş durmuyorum, elimde aletlerle keşfe çıkyorum. Topcase altındaki bölümün içindeki çerçeve kırılımış. Hemen onu çıkarıp kaynağa hazır hale getirip, kaynatıyorum ve boyaya hazır hale getiriyorum.

sdc10006v.jpg

Yavaş yavaş ölç-biç, kes, kaynat derken parçalar ortaya çıkıyor...

Burada şunu söylemek isterim. Lama seçmemin sebebi; birincisi içlerinin dolu olması; ikincisi çantaları tutacak braketlerle uyumlu olması. Boruların kaynak ve vida yerlerinde mukavemet ezmeden ve ısıdan dolayı düşüyor. Bu yüzden boru istemedim.

sdc10017xa.jpg

sdc10015q.jpg

Daha sonra da burada gördüğünüz plakalık altı demir ortaya çıktı.

sdc10026z.jpg

Herşey bu resimde...

sdc10028y.jpg

Buradan da görebilirsiniz...

sdc10030a.jpg

Alttan görünüm...

sdc10024c.jpg

sdc10022m.jpg

sdc10021y.jpg

sdc10020d.jpg

Güzel bir taşlama işleminden sonra da astar boyaları atıldı ve yarına kadar kuruyacaklar parçalar...

sdc10032w.jpg

Yarın da boyalı resimlerini koyarım. Şimdilik bu kadar.

Biraz uğraştırmış ama gayet güzel durdu bence. Sağlı sollu egzost çıkışı olması yani iki tarafının da oranlı olması montajda avantaj sağlıyor tabiyki. Ben bu çantaların biraz daha ufağını düşünüyorum. Kamp malzemelerimi ( çadır, uyku tulumu şişme yatak gibi ) alsın yeter, gerisi bagaja.

Size kolay gelsin..

Teşekkür ederim. Çantaları çadır filan taşımak için değil de giysi türü şeyleri taşımak için kullanacağım. Kapak üstlerini de değerlendirebilirim. Kampa malzemelerini sosis çanta da taşır. Ama giysi filan taşımak, gerektiğinde çıkarmak, ve tüm bağları sökmek büyük zaman kaybı.
Size de kolay gelsin.

Hayırlı olsun kendinizmi atölyede yaptınız,herkezin becerebileceği bir iş değil,süper durmuş,fakat arkadan bakıldığında sanki dışa çok açılmış gibi görünüyor,gidonların dışına taşmadığı sürece aralarda giderken sorun olmaz onun ölçüsünü taptınızmı bendede bundan vardı sattım,şimdi transalp 700 XL 2010 bakıyorum,yan bagaj kappa olacak tabiki arka 52 lik,fuarda sipariş vereceğim piyasada yok henüz :-\günle durdu sanki 2 inci el almassam iyidir bu gidişle. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.