Yeni Katılana Chopper Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BerkukS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,946

BerkukS

Çok istekli, SuperShadow250'li üye :)
Yer
İstanbul
Hepinize merhabalar.

Önümüzdeki ay itibari ile ehliyetimi almış olacağım, ve chopper tarzı motor almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum ve genel yorumların Hyosung 250 ve Kymco Venox 250 etrafında toplandığını gördüm. Geçen hafta birisi aklıma Jinlun 250'yi sokana kadar ikisinden birini almaya niyetliydim ama şu an tamamen kayboldum.
Bütçem 10.000 TL' ye kadar uzanıyor, ilk motorum olacak, 250'den çok büyük birşey düşünmüyorum, uzun yol yapacağım için performans ve rahatlık hızdan daha önemli, ve düşüp parçalayıp tecrübe kazanmaya değil, dikkatli sürüp uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Tecrübeleriniz ve görüşerinize ihtiyacım var.

Bu maddeler ışığında bana bi yardım eder misiniz :smiley:

Etiketler
Hepinize merhabalar.

Önümüzdeki ay itibari ile ehliyetimi almış olacağım, ve chopper tarzı motor almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum ve genel yorumların Hyosung 250 ve Kymco Venox 250 etrafında toplandığını gördüm. Geçen hafta birisi aklıma Jinlun 250'yi sokana kadar ikisinden birini almaya niyetliydim ama şu an tamamen kayboldum.
Bütçem 10.000 TL' ye kadar uzanıyor, ilk motorum olacak, 250'den çok büyük birşey düşünmüyorum, uzun yol yapacağım için performans ve rahatlık hızdan daha önemli, ve düşüp parçalayıp tecrübe kazanmaya değil, dikkatli sürüp uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Tecrübeleriniz ve görüşerinize ihtiyacım var.

Bu maddeler ışığında bana bi yardım eder misiniz :smiley:

Klasik cevap : çin malı alma
Kişisel cevap : chopper sevmem , seveni de sevmem :tonguewink:

Uzun cevap : asla bütçe sınırlarına sokma kendini. Bütçen zayıfsa cbf150 tarzı japon commuter alıcan mis gibi keyfine bakıcan. Haaa ben keyfime biniyorum baba makine istiyorum diyorsan da 3-5 e bakmıycan. Neden ? Çünkü bütçen daha da sarsılır da onda. Şöyle ki 10 milyara eksikleri olan bir motor aldın diyelim 2-3 harcıycan zaten. Bi de bilmediğin pislikleri çıkacak ... Satayım diycen 8e satamıycan. Bi de arıza yapıcak Usta tamirci bilmezsin bilsen de yolunursun paranla rezil olursun. Onun yerine 5- 10 daha kredi al , ödeyeceğin taksit yapacağın masraftan az olur , ana paran cebinde kalır,

İlla ne alicam diyorsan
keyfine ve kullanacağın yere göre
250 cc japon racing gorunumlu motorlardan birini alabilirsin (cbr250 gibi)
250 cc japon enduro motorlardan biri olabilir (klx250 crf250 gibi)
yada en guzel 250 cc supermoto al mt25 duke250 gibi
yukarıdaki motorların 2 yaşını geçmemiş ilk sahibinden yetkili setvis bakımlı trameri boş (hasar kayıtsız) olanını al pişman olmayacağını garanti ederim. Yada herhangi bir chopperdan sonra (harley de dahil) yukarıdaki motorlardan birine binince kendini kuş gibi hissedeceğini garanti ederim.

Merhabalar Yamaha virago 535 inden Honda shadow,Dragstar Harleyine kadar Cruiser chopper motosiklet kullanmış akabinde yolun bittiği yerde Enduroya geçen biri olarak söylüyorum Yol motoru alacaksanız paranızda ve bütcenizde anladığım kadarı ile 10 bin TL ise 2. El bir japon alın yola yol zevke zevk demeyin

İmzamdaki linke tıklayarakta gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim öncelikle:smiley:
1 ay kadar süren arama tarama fikir alma ve çabalamanın ardından Keeway SS250 chopperda karar kıldım ve aldım. İlk makine olarak hem Çin hem ucuz hem de yeterince sağlam olan bu makinede motoru tam öğrenene kadar (bir sene kadar) herşeyi yapıp söküp takıp Shadow serisinden 650 vs almak da gelecek planım olacak :smiley:

Honda shadowun 600 cc olan VT limited edition modelinden bahswdiyorsanız sakınnn!!!
750 shadowlar çok iyidir
Birde bakın motosiklet işi bildiğiniz gibi ekonomik değildir
Neden japon az bpzulır sık sık bozulan yolda vibrasyondan vidaları dökülen motorları ustalardan alamazsınız Servis 3 gün der 5 hafta olur!!!o yüzden iyi bir 2 el makina alın

Ümzamdaki blogtan da yararlanabilirsiniz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR