Yeni Offroadcuyum Tavsiyeleriniz Altın Niteliğinde

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Betulakın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,810

Etiketler

Yani anlamadım benim o arazi boşta sürüyorum yani 4X2 demi sürüyorum sürekli bi de araziye çıkarken hangi moda almam lazım
Yada çamura battığımda falan yada kara gömüldüğünde
Bir de diyorlar 4X4 deyken direksiyonu kırma aksları kırarsın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tabi sen şu anda arabanı 4x2 de sürüyosun arkadan çekişli olarak güç gene arazi şanzumanından geçip arkaya aks ediyor
4L konumuna getirdin mi lastiğin ve batma durumuna göre çıkarsın kiiiii.

Aracında arka dif kilidi yok
Ön dif kilidi yok
Bunları göze alarak arazi vitesi de bir yere kadar bunun bilincinde ol

Kilitli difransiyelin olsa evet direksiyonu kırman sakıncalı olabilir.

Kilidin olmadığı için bir nebze nazik hareketler le direksiyonu kırabilirsin.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar bir kaç ay önce samurai long 2000 model sahibi oldum içini biraz geliştirmek göze daha sıcak hitap etmesini istiyorum tavan, taban döşemesi yapmak istiyorum ancak hardtop aşırı terleme yapıyor kaplama yaparsam tavana terleme den dolayı direk ıslanıcak nasıl bir yol izlemeliyim taban için ise paralı döşeme düşünüyorum ancak onun altına farklı bir malzeme kullanmam gerekiyor mu? Son olarak iç konsol torpidonun rengi gitmiş durumda nasıl yenilerim boya mı yoksa kaplama mı daha kullanışlı olur şimdiden tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :smiley:

Merhabalar bir kaç ay önce samurai long 2000 model sahibi oldum içini biraz geliştirmek göze daha sıcak hitap etmesini istiyorum tavan, taban döşemesi yapmak istiyorum ancak hardtop aşırı terleme yapıyor kaplama yaparsam tavana terleme den dolayı direk ıslanıcak nasıl bir yol izlemeliyim taban için ise paralı döşeme düşünüyorum ancak onun altına farklı bir malzeme kullanmam gerekiyor mu? Son olarak iç konsol torpidonun rengi gitmiş durumda nasıl yenilerim boya mı yoksa kaplama mı daha kullanışlı olur şimdiden tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :smiley:

hayırlı olsun torpido ya yapacağınız şey tamamen keyif meselesi kaplamada olur boyada olur sonuçta sökmesi takması zor değil tamamen zevkinize kalmış ben kendi aracımda 0 dan yeni yapıyorum misal.
Daha sonra taban için bir pütür atabilirsin zemine güzel temizleyip daha sonra su tutmayacak bir malzeme ser çünkü su alacak araban tabandaki tahliye deliklerini de aç aksın gitsin ben kendi aracımın zeminine pütür artı kendinden yapışkanlı alüminyum yapmayı düşünüyorum hatta kompile yan arka taban yapacağım.
Benim harttop ta halıfileks kaplı ıslanma yapmadı şu ana kadar terlemeden ötürü

hayırlı olsun torpido ya yapacağınız şey tamamen keyif meselesi kaplamada olur boyada olur sonuçta sökmesi takması zor değil tamamen zevkinize kalmış ben kendi aracımda 0 dan yeni yapıyorum misal.
Daha sonra taban için bir pütür atabilirsin zemine güzel temizleyip daha sonra su tutmayacak bir malzeme ser çünkü su alacak araban tabandaki tahliye deliklerini de aç aksın gitsin ben kendi aracımın zeminine pütür artı kendinden yapışkanlı alüminyum yapmayı düşünüyorum hatta kompile yan arka taban yapacağım.
Benim harttop ta halıfileks kaplı ıslanma yapmadı şu ana kadar terlemeden ötürü

Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler verdiğiniz tavsiyeler benim için çok çok önemli sizin gibi bilgili tecrübeli birinden öğrenmekte ayrıca önemli benim için daha 24 yaşında gencim bulaştım bu zehire benim hardtop elimle sürsem elime su geliyor resmen nemleniyor hep iç zemine pütür atılıyor mu ve o dediğiniz kendinden yapışkanlı alüminyum için link varmı örnek görebileceğim birde şöyle bir sorunum var kaporta sorunum kapılar olsun vb birazda olsa kötü durumda örneğin arabayı yıkadığımda kapının içi su doluyor komple kaporta ve boya ne kadara çıkar bana ortalama en azından kaporta boyadan sonra diğer işlemleri yapsam daha yararlı olur diye düşünüyorum aksi takdirde yaptıklarım zarar görebilir kaporta boyadan sonra tabii sizin tecrübenizi beni aydınlatıcaktır teşekkürler

Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler verdiğiniz tavsiyeler benim için çok çok önemli sizin gibi bilgili tecrübeli birinden öğrenmekte ayrıca önemli benim için daha 24 yaşında gencim bulaştım bu zehire benim hardtop elimle sürsem elime su geliyor resmen nemleniyor hep iç zemine pütür atılıyor mu ve o dediğiniz kendinden yapışkanlı alüminyum için link varmı örnek görebileceğim birde şöyle bir sorunum var kaporta sorunum kapılar olsun vb birazda olsa kötü durumda örneğin arabayı yıkadığımda kapının içi su doluyor komple kaporta ve boya ne kadara çıkar bana ortalama en azından kaporta boyadan sonra diğer işlemleri yapsam daha yararlı olur diye düşünüyorum aksi takdirde yaptıklarım zarar görebilir kaporta boyadan sonra tabii sizin tecrübenizi beni aydınlatıcaktır teşekkürler
Öncelikle nedemek kardeşim nerde oturuyor sun şimdi kaporta boya ustanın görüp fiyat verecegi şeyler.

Pütür konusu istediğin yere yapabilirsin önemli olan zemin temiz olsun.

Senin hardtop da başka bir konu var sanırım çok garip.

Resmi varmı

Hardtop ta izolasyon olmayınca terleme yapması normaldir fiberglas sonuçta. Kendinden yapışkanlı kauçuk benzeri izolasyon malzemesi kullansan sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Hardtop ta izolasyon olmayınca terleme yapması normaldir fiberglas sonuçta. Kendinden yapışkanlı kauçuk benzeri izolasyon malzemesi kullansan sorun kalmaz diye düşünüyorum.
İlker abi bende izolasyon yok ya ama gayet memnunum sadece bir kaç yerinde çatlama kalkma var oralar dan su alıyor

İç kompile halıfilex gibi birşeyle kaplı sadece

İlker abi bende izolasyon yok ya ama gayet memnunum sadece bir kaç yerinde çatlama kalkma var oralar dan su alıyor

İç kompile halıfilex gibi birşeyle kaplı sadece

Ramazan halıfleks de izolasyon görevi yapar ama sadece polyester sen aracın içinde nefes alırken bile şıpır şıpır damlamaya başlar.

Tabi sen şu anda arabanı 4x2 de sürüyosun arkadan çekişli olarak güç gene arazi şanzumanından geçip arkaya aks ediyor
4L konumuna getirdin mi lastiğin ve batma durumuna göre çıkarsın kiiiii.

Aracında arka dif kilidi yok
Ön dif kilidi yok
Bunları göze alarak arazi vitesi de bir yere kadar bunun bilincinde ol

Kilitli difransiyelin olsa evet direksiyonu kırman sakıncalı olabilir.

Kilidin olmadığı için bir nebze nazik hareketler le direksiyonu kırabilirsin.

Mesaj attım ama size

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.