Yük, Kargo Bağlama Rayları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan schweps Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,923
Ynt: Yük, Kargo Bağlama Rayları

Firmanın ürünlerini inceledim de, somun perçinleri (Al ve St) boşuna e-bay'den almışım.
İhtiyaç duyulabilecek epey çeşit var. Teşekkürler paylaştığın için Yavuz hocam.
Bu arada, pop perçin ekipmanı ile küçük somun perçinleri de takabilirsin, biliyorsundur belki de.
Geçen, kamyonetin perçin işleriyle uğraştığını okumuştum.

YavuzÇ.' Alıntı:
bugün bu tür malzemeler satan bir firma vardı oraya gittim. www.gunebakan.com adresi.
Özel taşıma kutuları, kilitler vs üretiyor ve satıyorlar, aynı zamanda ithalatıda var.
Aranan malzeme ellirde numune olarak mevcuttu ancak rayı uzun doy değil noktasal olarak bağlanacak şekildeydi. Orada bulacağıma inancım vardı çok ama malesef mal yok ellerinde.

Etiketler

Derya hocam slm,
Sade bir kanal varsa neden olmasın.
Tabi ray eksenine dik yüklerde damakların ne kadar mukavim olacağını test etmek gerek.

dturan' Alıntı:
Şenol bey selam.

Uzun zaman önce otomasyon işleri yaparken buradan bir kaç parça yataklama rayı almıştım. sizin konuyu okuyunca aklıma bu parçaları birleştirerek bir sabitleme sistemi yapılabileceği geldi. fikir amaçlı resimlerini yüklüyorum. Sitesinde olmayan bir çok ray, kanal vs ellerinde vardır diye tahmin ediyorum.

Bu (veya benzeri) yataklama rayları yere sabitlenebilir.

Ekte gözüken kesiti, ekstrüzyon ile üreten imalatçı firmaya ulaştım.
Ellerinde artan malzeme olmadığı için sipariş üzerine imalat yapabileceklerini ve minimum sipariş miktarının 500kg olduğunu aktardılar. Buna göre de bir teklif hazırlayıp gönderdiler.

Tadilat

Gen

Ekli dosyalar

• profil.jpg
    profil.jpg
    37.3 KB · Görüntüleme: 252

Yukarıdaki mesajımın sonunda gözüken q'straint marka ürünün 1,6m boyu için 30€, 2m boyu için 40€ (kdv dahil) fiyat aldım Türkiye'de bir firmadan. Şu an için en makulü bu gözüküyor. 4 boy 1,6m sipariş verdim. Metresi 53TL civarına geliyor.
Profiller elime geçince, fotoğrafla birlikte firma kontak bilgisini de paylaşırım.
Not: sınırlı stokları olduğunu ve sipariş halinde İngiltere'den getirtebileceklerini belirttiler.

Aranan malzeme buydu zaten fiyatı'da uygun bence. bağlama kancası ayrıca satılıyor değil mi ?

Bağlama kancası burda yok sanırım Yavuz hocam.
Engelli araçları için bağlantı elemanları var daha ziyade.
Ebat olarak küçük olduğu için e-bay'den almak en mantıklısı bence.

YavuzÇ.' Alıntı:
Aranan malzeme buydu zaten fiyatı'da uygun bence. bağlama kancası ayrıca satılıyor değil mi ?

Raylar elime ulaştı.

1,6m 30€ (kdv dahil)
2,0m 40€ (kdv dahil)

Temin için info@hncdanismanlik.com e-posta adresiyle temas kurabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• image1.JPG
    image1.JPG
    71.9 KB · Görüntüleme: 301

Şenol bey emeğinize sağlık... :smiley:

kargosu ne kadar tuttu acaba?

Yerli imalat olduğu belli, temizlik ve eloksal vs neredeyse yok. Hafif bir polisaj ve eloksal kaplatmadan takmazsınız umarım.

İngiltere'den Q'straint firması yönlendirdi beni hnc danışmanlık şirketine, stoklarında bizim ürünü görüyorum diye.
Aracın dışına, iki yana bağlamayı düşündüğüm için zımpara atıp spray boya (araç rengi) yaparım diye düşünüyordum.

harika bende bir süredir bu bağlantı ekipmanlarına bakınıyorum......

yahu bir liste yapsam aracın bütün parçaları kadar ihtiyaç listesi çıkarabilirim kendime :smiley: sürekli aklımdakileri dizginlemek sanırım nirvanaya bu şekilde ereceğiz....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.