Yurt Dışı Haberleri

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,783

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
2,604
Tepkime puanı
3,553
Yer
Almanya
Alman karavanforumda (Wohnmobilforum) bir üyenin imzası dikkatimi çekti.
„Allahla konuşmak istiyorsan dua et. Onunla buluşmak istiyorsan direksiyonda sms yaz.”
 
Son düzenleme:

Etiketler


Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
2,604
Tepkime puanı
3,553
Yer
Almanya
Bizim Köyün Mobil Çobanı
IMG_20201121_153903.jpg


Koyunlar.jpg


Yașadığım șehir nüfusu 6 bin civarında olan küçük bir yer, onun için de köy diyorum.

Eșimle günlük yürüyüșlerimizin bir bölümü köy içinde olduğu için hemen her sokağını ve boș arsasını tanırım.

Burada sık yağmur yağdığı için arsalardaki otlar çabuk büyür ve sahibinin devamlı biçmesi lazım.

Koyunların sahibi bu ișe iyi bir çözüm getirmiș. Çevresini elektrikli tellerle çevirdiği arsaya koyunları bırakıyor. Koyunların içecek suyu ve geceleyecek bir de karavanları var.

Burada ot kalmayınca koyun sahibi koyunlarını karavana koyup baska bir yere götürüyor, arsanın da hem otları biçilmiș hem de gübrelenmiș oluyor.:smiley:
 
Son düzenleme:

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
2,604
Tepkime puanı
3,553
Yer
Almanya
Koronanın etkili olduğu 2020 yılında kamping ve karavan parklar Almanya’da ikinci defa kapandılar. Kapanma 20 Aralığa kadar sürecek, korona sayıları düșmezse bu süre uzatılabilir de.

Bu kapanmalara rağmen karavan sektörü satıșlarda rekor kırıyor.

Bu yılın ilk yarısındaki rakamlar:

3,6 milyar Euro yeni araçların satıșından,

2,1 milyar € kullanılmıș araç satıșından,

0,52 Milyar € ekipman ve aksesuar satıșından elde edilen miktar.

Toplam : 6,2 milyar Euro.


Bu rakamlara kamping ve karavan parklarda 2020 yılındaki konaklamalardan elde edilen gelir de ilave edilecek ama, çok merak ettiğim bu sayılar henüz belli değil. Bu konuda 2019 yılının sayılarına bir göz atabiliriz.

2019 yılına ait konaklama ve günlük gezi sayıları :

Kampinglerde konaklama sayıları (kalınan geceler) :51 milyon

Karavan parklarda kalınan gece sayıları :16,6 milyon

Motokaravancıların yaptıkları günlük gezieler sayısı :17,5 milyon

Devamlı kampinglerde kalan karavancılar (gece sayısı) :52,9 milyon.

Toplam :138 milyon
Motokaravancılarlar, çekme karavancılarlar ve çadırlarıyla tatillerini geçirenler, geçen yıl Almanya’da iç ekonomiye yaklaşık 15 milyar Euro satış/ciro getirdi.

Bu sektörde ana itici güç karavan turizmidir.
dwif ermittelt Wirtschaftsfaktor Caravaning und Camping-Tourismus

Erstmals über 6 Mrd. Euro: Caravaning-Branche erzielt Rekordumsatz im ersten HalbjahrAșağıda yazdıklarımı devamlı tekrarlıyorum. Ümidim, yanlıșlar yetkililer tarafından duyulur ve düzeltilir. Çünkü bu haliyle devletin bu iște kazancı yok kaybı var.

Türkiye’deki kamp ve karavan sektörünün önündeki takozlar:

- % 220 ÖTV,

-Her yıl TÜV

-Yüksek zorunlu trafik sigortası

Ilginç nokta, her üçününde hazineye getirisi çok düșük
 
Son düzenleme:

Doğrucu Davut

Bu ufaklık kişiye değil, yanlışa nişan alır..
Mesajlar
613
Tepkime puanı
791
Etik komisyonu Almanya için aşı sırasını belirledi..
Haberin (ham) tercümesi:

Aşılanacak ilk grup, huzurevleri ve huzurevleri sakinleri, yaşlılar için yatarak ve ayakta hasta bakımında çalışan personel ve 80 yaş üstü kişilerdir. İlk grupta Covid hastaları için doktorlar ve hemşireler gibi yüksek riske maruz kalan hastanelerde, acil serviste ve nakil tıbbında personel de yer alıyor. İlk grupta yaklaşık 8.6 milyon kişi var.

İkinci bir grupta, 75-80 yaşındakilerin yanı sıra tesislerde yaşayan demanslı veya zihinsel engelli kişiler ve burada çalışan personel aşılanacak. Bu ikinci grup 6,7 milyon kişiyi içeriyor.

Üçüncü bir grupta Stiko, 70 ila 75 yaşları arasındaki insanları, diyabet gibi önceden var olan riskli kişileri ve temas kuran kişileri ve hamile kadınlarla teması olan kişileri görüyor. Üçüncü grup ayrıca sığınmacıların ve evsiz sığınma evlerinin sakinlerinin yanı sıra kamu sağlık hizmetleri ve tıbbi tesislerdeki personeli de içerir. Bu grup 5.5 milyondan fazla insanı içermektedir.

Korona'ya karşı kimler ve ne zaman aşı olmalı
Dördüncü grubu, 65-70 yaş arası kişiler, öğretmenler ve eğitimciler ile mevsimlik işçiler ve et endüstrisinde çalışanlar gibi güvencesiz çalışma koşullarına sahip kişiler izlemektedir. Ek olarak, daha önce orta derecede riskli olan hastalar da vardır. Bu grup 6,9 milyon kişiyi içeriyor.

Beşinci grupta, sıra 60 ile 65 yaş arasındaki kişilerin, "eyalet ve federal hükümetlerdeki kilit pozisyonlarda çalışan personelin" yanı sıra polis, itfaiye, çöp imha ve diğer kritik altyapı çalışanlarıdır. Bu grup dokuz milyon kişiden oluşuyor.

Tanınmış bir politikacı “İlk önce 80 yaşın üzerindekileri, bakıma muhtaçları ve özellikle risk altındaki sağlık ve bakım personelini aşılamak doğrudur. Özel muayenehanedeki doktorlara aşıya öncelik verilmemesi gerektiğini savundu: "Özel muayenehanedeki doktorların sırası değil, neyse ki önemli ölçüde artan bir riske sahip değiller." diyor.

Almanya, Avrupa'da ikinci yaşlı ülke !
 
Son düzenleme:


BENZER İÇERİKLER

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
100,599
Mesajlar
1,484,276
Kayıtlı Üye Sayımız
168,807
Kaydolan Son Üyemiz
bilyac

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst