Yurtdışından Telsiz ve Gps

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trismile Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,471

trismile

Yeni Üye
Selamlar yurtdışından ( abd ) gelecek bir arkadaşımla GPS ve Telsiz getirmek istiyorum . Bu cihazların Türkiye'ye girişinde sorun yaşanır mı ?

Gps için Garmin 60Csx
Telsiz içinse

http://www.amazon.com/Midland-LXT340VP3-Channel-Rechargeable-Batteries/dp/B0015571OW/ref=pd_bbs_sr_6?ie=UTF8&s=sporting-goods&qid=1218729156&sr=8-6

düşünüyorum.

Etiketler
Ynt: Yurtdışından Telsiz ve Gps

Selamlar,
genelde yolcu yaninda gelen cihazlara pek karismiyorlar.. ama,

1) GPS turu alici cihazlarin turkiyeye sokulmasi yasaktir.. Telekomunikisyon kurumundan onay gerekir
2) sitede gosterdiginiz PMR telsizler de ayni sekilde..

sonuc, gumrukten iceri sokarken pek acik etmese arkadasiniz iyi olur.. iyi gunler dilerim, reha

gümrüğe takılmadığı müddetce sorun olmaz. ama gelecek 60 csx cihazında türkiye ile alakalı hiç bir harita yüklü olmayacaktır. har,ta yüklemeniz gerekecektir.

ETREX VİSTA HCX de kanal sayısıın fazla olması dolayısıyla bir arkadaşım öneriyor. 60 csx ile vista hcx kıyaslamasına ne dersiniz. 60 csx de orman, kapalı hava gibi durumlarda uydu yakalamada sorun yaşar mıyım .

Selamlar,
ben 60CSx kullaniyorum.. Daha once kullandigim GPS'lere nazaran (aslinda suana kadar kullandigim en hassas) gayet iyi bence.. orman vb. alanlarda kullaniyorum, ciddi bir sorun yasamadim.. ama HCx'i deneme firsatim olmadi.. iyi gunler dilerim,reha

https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=145&compare=compare&compareProduct=8703&compareProduct=310

+ ETrex Biraz daha hafif
- Ekranı 60 csx den küçük
+ pil ömrü daha fazla

Onun dışında tide tables diye bir açıklama var ne demek istiyor anlamadım .

bence MAP 60CSx öneririm birincisi ekran büyük, ikincisi harici anten takabilme ihtimailin var, üçüncüsü darbelere karşı daha dayanıklıdır.

Merhabalar ebay 'den MAgellan explorist 500 almıştım dün geldi,Bu kondaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için cevap yazıyorum.
GPS,Mapsend WWBAsemap cd,batarya,elkitabı,taşıma kılıfı,USB kablo,Araba ve ev şarj cihazları ile birlikte nakliye dahil 177 USD ödedim ama satıcıya mesaj yolladım herhangi bir extra masraf çıkmasın diye hediye olarak yazabilirmisin ve faturayı eklemeseniz diye,adam hayır dedi bunları şirket kuralları gereği yapamayacağını söyledi.Ben beklemeye başladım,
15 gün geçtikten sonra bir haber çıkmayınca satıcıya yine mail ile durumunu ve tracking number (takip nosunu) istedim ve bu numarayla ptt interaktif bölümünden sorguladım,koli benim postanede gelmiş bekliyor,hemen gittim çalışanlara böyle bir koli beklediğimi söyledim,biraz bekledikten sonra bir arkadaş o koli gümrüklü dedi
ben de eyvah korktuğum başıma geldi gümrükte alıkoymuşlar diye düşünüyorken,görevli arkadaş 56 YTL daha ödemeniz gerekli dedi,ödemeyi yaptım ,paketi aldım, şimdi şu harita yükleme işlemini de yaparsam problem kalmayacak.
bu konuda deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
selamlar.

xnovax' Alıntı:
Merhabalar ebay 'den MAgellan explorist 500 almıştım dün geldi,Bu kondaki tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için cevap yazıyorum.
GPS,Mapsend WWBAsemap cd,batarya,elkitabı,taşıma kılıfı,USB kablo,Araba ve ev şarj cihazları ile birlikte nakliye dahil 177 USD ödedim ama satıcıya mesaj yolladım herhangi bir extra masraf çıkmasın diye hediye olarak yazabilirmisin ve faturayı eklemeseniz diye,adam hayır dedi bunları şirket kuralları gereği yapamayacağını söyledi.Ben beklemeye başladım,
15 gün geçtikten sonra bir haber çıkmayınca satıcıya yine mail ile durumunu ve tracking number (takip nosunu) istedim ve bu numarayla ptt interaktif bölümünden sorguladım,koli benim postanede gelmiş bekliyor,hemen gittim çalışanlara böyle bir koli beklediğimi söyledim,biraz bekledikten sonra bir arkadaş o koli gümrüklü dedi
ben de eyvah korktuğum başıma geldi gümrükte alıkoymuşlar diye düşünüyorken,görevli arkadaş 56 YTL daha ödemeniz gerekli dedi,ödemeyi yaptım ,paketi aldım, şimdi şu harita yükleme işlemini de yaparsam problem kalmayacak.
bu konuda deneyimli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
selamlar.

Vay be, ne güzel İstanbul... ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR