ZJ 5.9 Büyüyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan can yalcin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,208

can yalcin

2 liter is a drink size not an engine
Yer
tarsus
herkese selam..
offroad a merakim yaklasik 8-9 senedir var.Kendi aracimin olmamasindan dolayi babamin 4*4 nissan pick-up iyla offroad yapmaktaydim.Benim arabam olmamasindan dolayi cok temkinli kullaniyordum buda biraz beni rahatsiz ediyordu neticede emanet araba ve istedigim gibide arabayi modifiye edemiyordum.yakin arkadaslarimin basta saminin(cj7v8)israrlari üzerine ve kendi istegimle 5 ay önce zj 5.9 aldim.ögrenci oldugum icinde hemen baslayamadim yapmaya.Simdi yeni yeni yapmaya basladim.Baslamamda saminin destegi,yardimi ve fikirlerinin cok büyük yardimi oldu.Aracim simdi maslakta atilla özelin ellerinde ve 4.5'' yükseliyor.Tarkan abiden 15*10 procomp marka jantlari ve bushwacker aldim.piyasada kolay kolay istedigim lastikleri bulamadim ve enson tarkan abinin yardimiyla marshall kl71 modelli 33*12.5 lastikleri buldum.Bu lastigin deseni cok hosuma gitti.Aracin yapim süresini sizlerle paylasmak istiyorum.sizlerinde fikirleriyle güzel bir arac olacagini düsünüyorum.simdilik birkac fotograf gösterecegim.yapim asamasinida hergün sanayi giderek fotograflarini cekip sizlerle paylasacagim.

IMG 0155

IMG 0156

IMG 0157

IMG 0158

IMG 0160

Etiketler
Ynt: ZJ 5.9 Büyüyor

hayırlı olsun lastiklerin cok agrasif duruyor ZJ De güzel duracaklar araca takılı fotolarınıdı bekliyoruz

Can merakla bekliyoruz.Burada işleri halledim hemen gelecem İstanbula :smiley:

semsoylu' Alıntı:
16 jantlardan neden vazgeçtin can
5.9'un fren disk mekanizması 15'e sığıyor mu?
aldigim jantlar lastigi disari cikariyordu ondan üstündekileri degistirdim.ayrica 16 janta lastik bulmasi hem biraz daha zor hemde lastikler biraz daha pahali oluyor. fren disk mekanizmasida sigiyor

öncelikle aracınız hayırlı olsun. iyi seçim. size bir kaç sorum olacak. 4.5" yükseltme işini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? gergi kollarını alt-üst değiştirecekmisiniz?

metehan41' Alıntı:
öncelikle aracınız hayırlı olsun. iyi seçim. size bir kaç sorum olacak. 4.5" yükseltme işini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? gergi kollarını alt-üst değiştirecekmisiniz?
tesekkurler fatih bey bildigim kadariyla alt-üst gergi kollari degisecek bunlarin hepsinide maslakta atiila özel yapiyor bütün ayarlamalarida o hallediyor

o zaman sana bilgi vermesi açısından şu resmi koyayım. senin aracının da geleceği durum buna benzeyecek. 5" yüksetme ve 33" lastik ve dodikler.

8

110620092205 Small

240520092135 Small

metehan41' Alıntı:
o zaman sana bilgi vermesi açısından şu resmi koyayım. senin aracının da geleceği durum buna benzeyecek. 5" yüksetme ve 33" lastik ve dodikler.

biliyorum fatih bey gezenbilir sile konfoyunda arkanizdaki arac bendim

bugün sanayiye gittim.33 lastiklere göre yükseltmenin ayarlanmasi yapildi.lastiklerin sürtmemesi icin kac inc yükselecegine karar verildi ve ona göre yapima baslandi.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

IMG 0161

IMG 0162

IMG 0166

IMG 0167

IMG 0169

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR