Seyyah Yaşam Tarzı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TimeTraveler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,375
Ynt: Seyyah Yaşam Tarzı

:smiley:. Ya böyle tekne turları oluyor ya hani koylara flan götürüyor, öylede yapabilirim bodrumda, en güzel yerine götürüyolar direk çünkü. Kaş da süper ekledim. İş konusunda sıkıntı yaşamam gibi geliyo özellikle sezon içinde akdenizde olursam. Gerçi herkes beni beklemiyor gelde işe alalım diye :D ha diyince bulunmaz ama daha önce cruise gemisinde barmenlik yaptım. Yaşım genç olmasına rağmen iş tecrübem fazladır. Denizciyim aynı zamanda :smiley:.

Etiketler

TimeTraveler' Alıntı:
:smiley:. Ya böyle tekne turları oluyor ya hani koylara flan götürüyor, öylede yapabilirim bodrumda, en güzel yerine götürüyolar direk çünkü. Kaş da süper ekledim. İş konusunda sıkıntı yaşamam gibi geliyo özellikle sezon içinde akdenizde olursam. Gerçi herkes beni beklemiyor gelde işe alalım diye :D ha diyince bulunmaz ama daha önce cruise gemisinde barmenlik yaptım. Yaşım genç olmasına rağmen iş tecrübem fazladır. Denizciyim aynı zamanda :smiley:.

O zaman Bodrum'da çok rahat iş bulursun. Bodrumda belli bir süre çalış ve iyice gez o yarım adayı sen bence:smiley:Turlar var evet.Turları da değerlendirirsin.Marmarise gidersen haber ver bana:smiley:Orada arkadaşım var.İş olarak yardımcı olur sana...

hndnz' Alıntı:
O zaman Bodrum'da çok rahat iş bulursun. Bodrumda belli bir süre çalış ve iyice gez o yarım adayı sen bence:smiley:Turlar var evet.Turları da değerlendirirsin.Marmarise gidersen haber ver bana:smiley:Orada arkadaşım var.İş olarak yardımcı olur sana...

yeehuuuuuuuuuu süpersin teşekkürler :D. Marmarise kesinlikle gidicem. İnce kumu görmem lazım. bu arada kişisel ileti gönderilmiyor yeni üye olduğum için mi acaba sen mesaj atabiliyor musun?

Rica ederim benimde çıkmam lazım acilen arkadaşım beni bekliyor ağaç oldu hatta.Görüşürüz.

TimeTraveler' Alıntı:
. Fotoğraf makinesine gelince aslında bu geziyi yapmayı kanıtlar nitelikte belgelemek istemiyordum, sadece yaşadıklarımın bana kalmasını istiyordum ama düşünüyorum bilmiyorum belki götürürüm :-\.

Fotoğraf makinesi zaten senin için değil. Yedigini ictigini tanistigini yasadigini paylasmadiktan sonra ne anlami var ki? Yemek yemek 10dk sindirmesi 3 saat unutma...

Ben bu bölüme açılan konuları takip eder, sadece samimi bulduklarıma cevap veririm.
Senin konu başlığını ve mesajını okurken ilk baktığım şey yaşındı...

Yaşını ve mesaj içeriğini gördükten sonra tam pencereyi çarpılayacakken, son satırların gözüme ilişti ve okumaya devam ettim...
Mesajının son bölümlerinde kendimden parçalar bulduğum için bir kaç abi tavsiyesinde bulunacağım...

Cebinde 1000 TL ile yollara çıkma...
Yollarda, kendi kültür seviyende olmayanlarla yakınlaşma...(sadece yollarda değil, tüm hayatında)
Günübirlik işlerde çalışıp Türkiye turu yaparım hayallerine girme...

Eğer girersen, turun zehir olmakla kalmaz, daha 21 yaşında bazı kapitalist, materyalist dünya düzenini fark etmiş akıllı bir çocuğun "yok ya, doğrusu bu çoğunluk dünya düzeninin yaşadığı şeylermiş" diye fikir değiştiriverirsin...

Doğruya ulaşmak için doğru yoldan gitmek gerekir...

Ben sana 1 yıllık bir tur değilde, hayat boyu yapacağın bir tur önereyim;
Devir insanlardan uzaklaşıp, hayvanlarla yaşama devri... Arıcılık yapmayı öğren, çok masrafsızca başlanabilen bir iştir...

Bu işi yapmayı öğrenmek sana ne getirir? Bahsettiğin 1 yıllık turu hayatın boyunca yaşarsın, nerde yayla, nerde orman, nerde çiçek açtı, tüm Türkiye'yi dolaşıp durursun, ayrıca para kazanıp insanlara şifa dağıtan bir kişi olursun...

Ben kıvılcımı attım, top sende...

-Sayın mrdnz henüz 2 ay var, fotoğraf makinesi işini bu açıdan hiç düşünmemiştim :S Pek yakınım yok hiç denecek kadar az aslında bu yüzden kimsenin ne yaptığımla ilgileneceğini düşünmedim.

-:smiley: kahverengi, eyvallah yanlış konuşmuyorsun haklısın bir açıdan ama yine kendi düşüncelerim yankılanıyor beynimde.. 2000-3000 tl paraylada çıkarım yola ancak o zaman tatil yapmaktan ne farkı kalır yaptığım bu şeyin. Biraz akışına bırakıyorum çünkü korku çok fazla hesap yapmaktan kaynaklanıyor. Yolculuğum zehir olur diye düşünmeye başladığım zaman iki duvar arasında küçük bi ekrana bakarak ya da soğuk taştan binaların arasında tüketilerek geçecek bir ömürü hakediyorum demektir. Bence Yaşamak insanın doğasında dönüp sürekli yeni şeyler deneyimleyerek, zorlukları aşarak limitlerini zorlamasıdır. Günü birlik işlere tamamen bel bağlamak tabiki ahmaklık olur ama o zaman gelince düşünücem bunu, belkide dediğin gibi dünyanın kaç bucak olacağını görücem bilmiyorum sadece sonu iyi mi veya kötü mü olacak diye düşünmeden geçmişten, baskıdan sıkıcı zorunluluklardan beni var olma gerçeğinden uzaklaştıran her şeyden kaçarak Olabildiğince tek başıma yetebilmem gerekiyor. Doğruya ulaşmak için doğru yoldan gitmek gerekir demişsin ama hangi doğru? hangi yol? Toprakla ilgilenebileceğim bir meslek edinmeyi düşündüm ama sonrasında okulu terketmiştim. Çünkü hayatım boyunca sevmediğim bir işte çalışmak istemedim. Bal işine gelince amcamın aktar dükkanında uzun süre çalıştım. Besin değeri yüksek Özel siirt pervari karakovan balından düşük rakımda yetişen çam ve kırçiçek balına kadar bir sürü şifalı bitkiyle birlikte şifa dağıttığımı düşünüyorum. 1 değil 2 değil 3 değil tam 5 kavanoz balderesi balı sadece 100t fsaafasfsaffas bir an kaybettim kendimi gaza geldim bak neler oluyor bal ile uğraşınca :smiley: şaka bir yana içinden gelip yazdığın için cidden teşekkür ederim kaç kişi giriyor konuya yazmıyorlar birşey.

TimeTraveler' Alıntı:
-Sayın mrdnz henüz 2 ay var, fotoğraf makinesi işini bu açıdan hiç düşünmemiştim :S Pek yakınım yok hiç denecek kadar az aslında bu yüzden kimsenin ne yaptığımla ilgileneceğini düşünmedim.

-:smiley: kahverengi, eyvallah yanlış konuşmuyorsun haklısın bir açıdan ama yine kendi düşüncelerim yankılanıyor beynimde.. 2000-3000 tl paraylada çıkarım yola ancak o zaman tatil yapmaktan ne farkı kalır yaptığım bu şeyin. Biraz akışına bırakıyorum çünkü korku çok fazla hesap yapmaktan kaynaklanıyor. Yolculuğum zehir olur diye düşünmeye başladığım zaman iki duvar arasında küçük bi ekrana bakarak ya da soğuk taştan binaların arasında tüketilerek geçecek bir ömürü hakediyorum demektir. Bence Yaşamak insanın doğasında dönüp sürekli yeni şeyler deneyimleyerek, zorlukları aşarak limitlerini zorlamasıdır. Günü birlik işlere tamamen bel bağlamak tabiki ahmaklık olur ama o zaman gelince düşünücem bunu, belkide dediğin gibi dünyanın kaç bucak olacağını görücem bilmiyorum sadece sonu iyi mi veya kötü mü olacak diye düşünmeden geçmişten, baskıdan sıkıcı zorunluluklardan beni var olma gerçeğinden uzaklaştıran her şeyden kaçarak Olabildiğince tek başıma yetebilmem gerekiyor. Doğruya ulaşmak için doğru yoldan gitmek gerekir demişsin ama hangi doğru? hangi yol? Toprakla ilgilenebileceğim bir meslek edinmeyi düşündüm ama sonrasında okulu terketmiştim. Çünkü hayatım boyunca sevmediğim bir işte çalışmak istemedim. Bal işine gelince amcamın aktar dükkanında uzun süre çalıştım. Besin değeri yüksek Özel siirt pervari karakovan balından düşük rakımda yetişen çam ve kırçiçek balına kadar bir sürü şifalı bitkiyle birlikte şifa dağıttığımı düşünüyorum. 1 değil 2 değil 3 değil tam 5 kavanoz balderesi balı sadece 100t fsaafasfsaffas bir an kaybettim kendimi gaza geldim bak neler oluyor bal ile uğraşınca :smiley: şaka bir yana içinden gelip yazdığın için cidden teşekkür ederim kaç kişi giriyor konuya yazmıyorlar birşey.

Bu konuşmalardan eminim iyi bir sonuç çıkaracaksındır. Sana inanıyorum...

Doğru konusunda son bir söz;
Doğru tektir. Ona göre, buna göre doğru diye bişey yoktur...

Ve, bir ölçü;
İnsanlar inandıkları gibi yaşamazlarsa, YAŞADIKLARI GİBİ İNANMAYA BAŞLARLAR. (HZ. öMER r.a.)

Herşey gönlünce olsun kardeş...

Sağol güzel abim. Peki bana doğasını denizini sevdiğin daha önce gittiğin önerebileceğin bir yer var mı? Listeye yazıcam. Bi de Ben niye özel mesaj atamıyorum? Var mı bilgin :(

TimeTraveler' Alıntı:
Sağol güzel abim. Peki bana doğasını denizini sevdiğin daha önce gittiğin önerebileceğin bir yer var mı? Listeye yazıcam. Bi de Ben niye özel mesaj atamıyorum? Var mı bilgin :(

2 mesaj sonra özel mesaj atabilir hale gelirsin. site ile ilgili... benim için de karanlık kanyon'a git o zaman :smiley:

kardaşim öncelikle şunu söylemek istiyorum kalektersiz adam yazmışsın,ya ben katılmıyorun ,yapacağın bu gezi pilanı doğayı sevmen hayatta herşeyin para olmadğını malmülk olmadığını bilmen ,ömrunün geçtiyi allah uzun ömür versin geriye dönüp baktığında dolu dolu yaşadıyını anlıyacaksın,benbu gezini gönülden destekliyorum inşallah herkeze,de nasip olur allah yolunu açiketsin mutlu güzel sağlıklı yaşamve gezi diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR