Seyyah Yaşam Tarzı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TimeTraveler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,372
Ynt: Seyyah Yaşam Tarzı

bekirgümüş' Alıntı:
kardaşim öncelikle şunu söylemek istiyorum kalektersiz adam yazmışsın,ya ben katılmıyorun ,yapacağın bu gezi pilanı doğayı sevmen hayatta herşeyin para olmadğını malmülk olmadığını bilmen ,ömrunün geçtiyi allah uzun ömür versin geriye dönüp baktığında dolu dolu yaşadıyını anlıyacaksın,benbu gezini gönülden destekliyorum inşallah herkeze,de nasip olur allah yolunu açiketsin mutlu güzel sağlıklı yaşamve gezi diliyorum.

Teşekkür ettim bekir abi :smiley:. O halde bana, şuraya mutlaka gitmelisin diyebileceğin güzel bi yer söyler misin? Çok sevinirim :smiley:

Etiketler

Bu yolculuk dediğiniz gibi planlandığı gibi 1000ytl bütçe ile gerçekleşirse ve gidilmesi planlanan heryere gidilip dönülebilirse cimri şirketlerin birinde proje müdürü olarak iş bulabilirsiniz.

sakyuz' Alıntı:
Bu yolculuk dediğiniz gibi planlandığı gibi 1000ytl bütçe ile gerçekleşirse ve gidilmesi planlanan heryere gidilip dönülebilirse cimri şirketlerin birinde proje müdürü olarak iş bulabilirsiniz.

Dimi ;D Romayıda yakarım ben

Öncelikle 1000 TL ye Turkiye gezisi diye bir web sitesi, blog, facebook sayfası vb açmanızı da öneriyorum.. Aralıklarla girip yer bilgilerinizide yazıp geziniz sırasında fotograf çekerseniz gezip gördüğünüz yer bilgilerini, oraya ait bilgileri vb de siteye girecek kişiler ile paylaşabilirsiniz.. GEzi yazıları herzaman ilgi çekicidir.. Takip edecek kişi de çok olur.. Siz kimse bilmesin diyorsunuz ama gezinizin başlarına da bir şekilde yok göstermesini sağlayabilirisiniz.. Yurt dışında benzerini yapanlar var.. Buda benim önerim..

Blog sayfalarını hep sevmişimdir takip ettiğim bir sürü blog var ama hiç açmaya heves etmedim. Bi de aslına bakarsan drankara, Bu yolculuğu yaşarken rahat olmak istiyorum, blog flan açarsam oraya yazmam gerekicek boşuna ağırlık yapmasını istemiyorum kafamda, aklımın bi köşesinde hep o olacak yani. Zaten iyi bir yazıcı değilim becerebilirmiyim bilmiyorum. Ama yanıma sanırım bi günlük gibi bişey alıcam. "Alırsam eğer (çok ısrar var:smiley: ) ona not ederek biriktirebilirim. Kim bilir belki döndüğümde gözüm keserse blog açar yazarım. Gerçi bilmiyorum nasıl yapıldığını ama o zaman gelirse seni buralarda görürsem yardım isterim kaçışın yok :smiley:. Ha bi de 50 liralık telefonumla fotoğraf çekmesi var, demezler mi adama çamur gibi görüntü, hesap makinesiyle mi çektin diye :smiley:. Teşekkür ettim

TimeTraveler' Alıntı:
bi de 50 liralık telefonumla fotoğraf çekmesi var, demezler mi adama çamur gibi görüntü, hesap makinesiyle mi çektin diye :smiley:.

deriz. çok daha ağır da konuşabiliriz. o yüzden sen yaşadığın yerde ya da yakın bir yere git bu herkesin bildiği bir yer de olabilir ama kimse senin gibi görmemiştir daha önce...

yaz bakalım buraya. yükle buraya hesap makinesi ile çektiğin fotoğrafları...

bakalım neler gelecek başına :smiley:

TimeTraveler' Alıntı:
Kim bilir belki döndüğümde gözüm keserse blog açar yazarım. Gerçi bilmiyorum nasıl yapıldığını ama o zaman gelirse seni buralarda görürsem yardım isterim kaçışın yok :smiley:. Ha bi de 50 liralık telefonumla fotoğraf çekmesi var, demezler mi adama çamur gibi görüntü, hesap makinesiyle mi çektin diye :smiley:. Teşekkür ettim
Merak etme, web sitesinde yardım ederiz.. ama ayda bir de olsa gelişmeleri, gittiğin gezip gördüğün yerleri siteye bir sekilde yazmanı tavsiye ederim.. hem burada hemde blog sayfasında yazarsın.. en kötü ihtimalle benim www.gezginim.org web sitemde yazılarını at ki seni takip edebilelim bir şekilde..
böylece bizde bir şekilde seyehatinizin dönemlerini takip etmiş oluruz..
bu arada 50 TL lik telefon da olsa fotograf çekmesi yeter.. zaten çerçeveleyip asmak için değil, normal web sitesinde yer alacak o fotograflar.. Mevcut ortamı gosterebilsin, ortamı tanıtabilsin yeterli olur.. ;)

Aslında çok fazla yer görmedim.. Siteye göz attığından benim gezdiğim yerlerin kat ve kat fazlasını gezen sayısı oldukça fazla.. Fırsat, zaman ve para olsa gezilecek daha çok yer var.. şimdi sen söyleyince web sitesine dönüp baktım.. nerelere gidip gelmişim diye.. Kendi amatör web sitemede attığım yurt dışında gördüğüm yerler şunlar.. Yunanistandan Selanik, Kavala, Igometiza hattı ve Sakız adası; İtalya da Ankona, Roma, Pisa, Floransa, Bolonya, Padova ve Venedik, Fransada Paris, Belçikada Brüksel, Anwerpen ve Gent, Hollanda da Amsterdam, Malta ve avrupa dışında Kanada da Toronto ve Ottawa yı görmüşüm.. Gezmeyi planladığım bir sürü yer daha var ama yakın zamanda gitmem zor.. İş aile yaşamı denilince öyle kolay kolay bir yerlere gidilemiyor..
Aslında iyi bir ayarlama yaparsanız neredeyse Türkiyeden çok daha ucuza bir avrupa turu yapabilirsiniz. Trenle hatta bisikletle dolaşanlarda var.. Öyle çok yıldızlı otellerde kalmak yerine hostel tarzı yerlerde kalarak barınma ücretini düşürenlerde var.. veya bazı web siteleri, eğitim programları aracılığıyla karşılıklı olarak ev ayarlayanlarda var.. Ben bu yerlerin çoğuna eşimle turistik amaçla gittiğimden tabii asgari şartlara sahip otellerde kalmaya gayret gösterdim. Ulaşım ile ilgili biletlerinide çok önceden alarak ulaşım masraflarımı azaltmaya çalıştım.. Eşim ile birlikte ocak sonunda gittiğimiz Paris-Amsterdam Brüksel gezime ait masrafları siteyede atmıştım.

Yurt Dışı Gezi Hazırlıkları Ve Maliyeti başlığı altında gezi hazırlıklarım ve maliyeti ile ilgili ayrıntılı yazımı okuyabilirsin..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95920.0

Türkiyede bu geziyi yaptıktan sonra belkide gelecekte avrupayı da gezi planların içine alabilirsin.. olmayacak şey değil..

Merhaba,
Seyyah yaşam tarzı konusunu görünce elim ayağım dolandı.Çünkü kendimi gördüm o an.Sonra konuya girdim okudum ve profiline baktım.bir ortak yanımızı gördüm.İnto the wild.Çok radikal bir karar almışsın tebrik ederim.Bu tekdüze giden hayat artik iyice sıkmaya başladı insanları.Onlarda biliyorlar ama hepsi sistemin köpeği olmuş.(Ben dahil).doğ büyü okula git sbs ygs lys üniversite iş aile cocuk.neden herkes ayni neden biz ayniyiz ve nden kimse cikpta buna engel olamiyor.iste b u bni deli ediyor.dostum duşünclerimiz aynı.bende kesinlikle yapicam ama ailem ailem iste bu nokta hep bni durduruyor.hangi anne baba buna izin verir hadi diylmki kactn gittin bu onlar icinde buyuk yikim olur.bende yapicm ama nasil ve ne zaman yapicm bilmiyorum. sen bnden bi adim ondesin.cesaretini toplamissin.bn hala toplamak derdindeyim.ins toplarm.
Ben bu dunyaya ne icin geldim ne yapmam gerek vs gbi konular bni hep dusunmeye sevk etti into the wild seyrdncede tamam oldu bu is hayatin sfresini cozdum dedm.ama cesart olmadan olmuyor malesef
Bn bu hayatta bankada sabah8 aksam 6 calisip butun sene yazin gidecegi 2-3 gunluk tatili düşunmekle gecen cebinde paradan daha cok kredi karti ola.n biri olmak istemiyorum ben özgür olmak istiyorum.
Sana iyi yolculuklar dostum.Allah yardimcin olsn .senden tek istedgm burdn yada ozelden hayatn hakkinda bilgi vrirmisin aile yasami okul vs gbi???

drankara' Alıntı:
Aslında çok fazla yer görmedim.. Siteye göz attığından benim gezdiğim yerlerin kat ve kat fazlasını gezen sayısı oldukça fazla.. Fırsat, zaman ve para olsa gezilecek daha çok yer var.. şimdi sen söyleyince web sitesine dönüp baktım.. nerelere gidip gelmişim diye.. Kendi amatör web sitemede attığım yurt dışında gördüğüm yerler şunlar.. Yunanistandan Selanik, Kavala, Igometiza hattı ve Sakız adası; İtalya da Ankona, Roma, Pisa, Floransa, Bolonya, Padova ve Venedik, Fransada Paris, Belçikada Brüksel, Anwerpen ve Gent, Hollanda da Amsterdam, Malta ve avrupa dışında Kanada da Toronto ve Ottawa yı görmüşüm.. Gezmeyi planladığım bir sürü yer daha var ama yakın zamanda gitmem zor.. İş aile yaşamı denilince öyle kolay kolay bir yerlere gidilemiyor..
Aslında iyi bir ayarlama yaparsanız neredeyse Türkiyeden çok daha ucuza bir avrupa turu yapabilirsiniz. Trenle hatta bisikletle dolaşanlarda var.. Öyle çok yıldızlı otellerde kalmak yerine hostel tarzı yerlerde kalarak barınma ücretini düşürenlerde var.. veya bazı web siteleri, eğitim programları aracılığıyla karşılıklı olarak ev ayarlayanlarda var.. Ben bu yerlerin çoğuna eşimle turistik amaçla gittiğimden tabii asgari şartlara sahip otellerde kalmaya gayret gösterdim. Ulaşım ile ilgili biletlerinide çok önceden alarak ulaşım masraflarımı azaltmaya çalıştım.. Eşim ile birlikte ocak sonunda gittiğimiz Paris-Amsterdam Brüksel gezime ait masrafları siteyede atmıştım.

Yurt Dışı Gezi Hazırlıkları Ve Maliyeti başlığı altında gezi hazırlıklarım ve maliyeti ile ilgili ayrıntılı yazımı okuyabilirsin..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95920.0

Türkiyede bu geziyi yaptıktan sonra belkide gelecekte avrupayı da gezi planların içine alabilirsin.. olmayacak şey değil..

İnsan belli bir yaştan sonra hele ailesi ve işi varsa, yapacağı gezi pahalıya patlıyor, ister istemez, sizi çok iyi anlıyorum. Ama dediğiniz gibi çok düşük rakamlarada avrupa turu yapılabiliyor. Örneğin Ozan Kanbertay bisikletiyle 48 günde 7 ülke gezmişti ve günlük maliyeti 5 euro idi sanırım. Ucuzluk marketlerinden flan alışveriş yapıyordu gittiği yerlerde. Çadırı zaten vardı barınak sıkıntısı yoktu içecek suyuna bile para vermediğini söylüyordu. Sponsoru flan da yoktu herhalde bildiğim kadarıyla ama yol planını çok iyi hazırladığına eminim. Herneyse demek istediğim şu ki bu adam bunu avrupada yapıyorsa benim türkiyede çok daha rahat yapabilmem gerekiyor ki yapıcam. Ama yurt dışı için konuşmak erken :smiley:. Uzak gelecekte.

İyi günler
Kararlığınızı ve cesaretinizi taktir ediyorum,bir yıl Türkiye turu yapapacaksanız, gezeceğiniz yerleri mevsimlere göre planlamanız mantıklı olabilir.Yaz ayalarında kuzey ve iç anadulu,doğu anadolu,kış aylarında güney ve güney doğu anadolu gibi.Türkiyenin çoğu yerini görmüş biri olarak,bela aramadıktan sonra beleya bulaşmanız çok küçük bir ihtimaldir.Türkiye nin unutulmuş yörelerini gezmenizi tavsiye edebilirim çünkü unutulmuş yöreler de yaşıyan insanlarımızın unutmadıkları değerleri size çok katkı sağlıyabilir.Bana göre dünyanın en güvenlikli ülkelerin başında geliyoruz.Zora düştüğünüzde yardım istemekten çekinmeyin, çoğunluk (Değerlerini kaybetmemş olanlar) sizin zor durumdan kurtarmak için çaba harcıyacaktır.Gezi planı yapmak sizi sıkabilir,planlanmış uzun süreli gezi yerine, plansız ,hayatın akışına bırakılmış geziler sizi daha mutlu edebilir. Gezinizin huzurlu mutlu ve gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar

TimeTraveler' Alıntı:
Örneğin Ozan Kanbertay bisikletiyle 48 günde 7 ülke gezmişti ve günlük maliyeti 5 euro idi sanırım. ..... Herneyse demek istediğim şu ki bu adam bunu avrupada yapıyorsa benim türkiyede çok daha rahat yapabilmem gerekiyor ki yapıcam. Ama yurt dışı için konuşmak erken :smiley:. Uzak gelecekte.

günlük 5 euro... iyiymiş gerçekten.. tabii bisikletle yol almanın avantajlarıda var.. daha fazla günde yol yapabiliyor.. tabii deazvantajıda ototopla bir şekilde bir araca bisikletiyle binip gidemiyor.. kendi gücüyle bisikletle 7 ülkeyi dolaşmıştır..
Başta 1000 tll gibi bir başlangıç parasından bahsetmiştiniz.. ortalama yolculuğunuza 300 gün deseniz, günlük 3 tl gibi bir harcamaya denk geliyor.. belirli yerlerde kısa da olsa bir iş bulmanız gerekebilir..
listenizde var mı yokmu hatırlamıyorum ama balık oltası ve yedeği vb gibi yanınıza bazı ekipmanları da almanızda yarar var.. proteğin herzaman gerekli olacaktır.. ;)

Yazdıklarını okuyunca aklıma "Özgürlük Yolu - Into the Wild" ve repliği "İnsanı daha az seviyorum diyemem ama doğayı daha fazla" geldi nedense. Seni tanımıyorum ama filmin karakteri olabileceğin geldi aklıma. Umarım yaşamak istediğin hayat tarzını en iyi şekilde yaşarsın.

Bana görmem gereken yer söyle dediğini duyar gibiyim. :smiley: Hasankeyf, Adıyaman Nemrut, Mardin, kendi yaşadığım bölge ile ilgili yerler yazmak istedim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR