Arama sonuçlarınız

1. yigit uygur

Mzkt Volat

MZKT Volat

2. yigit uygur

Karavan Ruhsatı Olmadığı Için Ceza

Profil fotoğrafımdaki aracın arkası, 12 yıldır yatak konumunda. Yatak için sabitlediğim bir kontra var. Önde iki koltuk arasında bir buzdolabı var ama sabit değil. Ben üstüne çadır da kuruyorum. Aracım ruhsatta "otomobil - arazi taşıtı" olarak geçiyor, "karavan" değil. Sabit tuvalet ve mutfak...
  3. yigit uygur

Yeni Offroadcuyum Tavsiyeleriniz Altın Niteliğinde

Önce bir Niva alın sonra da bir sponsor bulun. Çok ciddiyim. Sponsor varsa aracı da toplarsınız. Dif'ini, ağır hizmet takımlarını, roll cage'ini, lastiklerini taktırırsınız, sonra istediğiniz yerde off road yapın.

4. yigit uygur

Defender 2.5 Dizel Motor Kapağından Çıkan Hortum (boru)

İyi yönünden bakın, yeni motor sizi 15 yıl götürür. Aklınız rahat olur. Kolaylıklar dilerim.
  5. yigit uygur

Ağbi haklısın ama subap kapağınından bahsetmiyor arkadaş. Külbütör kapağındaki yağ doldurma ve havalandırma kapağını kastediyor. Ya da ben öyle anladım. Neyse bence bir tamirciye gözükse iyi olur. Sonuçta yoğun duman varsa, üflemeye işaret ediyor. İmola için bir de fotoğraf koydum. burada yer...

6. yigit uygur

Havalandırma hortumu o dediğiniz, yağın buharını atar. Normalde egzoz manifoltuna bağlı olması lazım. Manifotun üstünde girişi var. Kör tapa varsa bir bakın, bir mani yoksa takabilirsiniz ama dışarıya neden verildi acaba, tıkalı ya da bir şekilde kapanmış olabilir. Daha önemlisi motorda basınç...

7. yigit uygur

Bursa Defender

Fosilbulent arkadaşımız bir konu başlığı açıp bütün Defender ustalarını bir yerde topladı ama Bursa'dan bir usta ismi eklenmedi buraya. Linkini inceleyebilirsiniz: DEFENDER ''Ustalarını Arıyor - Anıyor'' Ancak Bursa için herkesin tavsiyesi, İzmit'ten Bager Kardeşler. İrtibat bilgisi: Bager...
  8. yigit uygur

Land Rover Defender 110 Önerileri

Örnek olarak koyduğunuz kırmızı karavan, 130'luktan yapılmış, sizin gösterdiğiniz yeşil Defender 110 kasa. Yani tam o boyda olmayacaktır sizinki. Bir de araçta kaporta işi var. Türkiye'de alüminyum kaporta yapan düzgün usta yok. Varsa da ben bilmiyorum. Komple değiştirseniz de, çok para. Bence...
  9. yigit uygur

Çiftlikte Defender

Eğer taktırmadıysanız, karter ve diferansiyel koruma taktırın. Ayrıca ön tampona vinç taktırırsanız, tarlada bahçede çok işe yarıyor, sadece aracın kendisi için değil, araç dışında her türlü şeyi çekmek için de çok işe yarıyor. Bir de Defender'a tekli pulluk takabilirsiniz basit bir düzenekle...

10. yigit uygur

Ruhsata Işlenmemiş Motor Ne Kadar Sorun Olur?

Trafikte polis durdurup motor numarasına bakmaz, TÜV belgesine bakar, orada da sizin dediğiniz gibi "Hafif Kusur" olarak yazılır. Ancak ruhsatınız dolup yenisini almaya gittiğinizde trafik size yeni ruhsat vermez. Gerçi şimdi ruhsatlar kalkacak ya da kalktı deniyor. Sadece TÜV belgesine...

11. yigit uygur

Ford Turbo Motor

Hay Allah pardon :)
  12. yigit uygur

Defender 110 Motor Sorusu

Trafikte her aracın şeceresi bulunur. 2.25 benzinliler zamanında İngiltere'den geldi ancak modellerini hatırlamıyorum, 88'den önce olsa gerek. Bir de "H" ibaresi 2.5 benzinlileri de kapsıyor, sadece 2.25 değil. Ve baştan 10. harf yani "B" harfi, 1985 - 1987 arası demektir. 1988 olsaydı "E" olurdu.

13. yigit uygur

Ford Turbo Motor

Bu araç Ford tdi motor değil. Orijinal düz dizel yazmış ama işaretlerken tdi işaretlemiş. Bahsettiğiniz motor Puma diye geçer, Ford transit için üretilmiş Puma değil, özellikle Defender için üretilmiş Puma motor ise alacağınız Defender'ın üstündeki motor, sorun yok. Bir de bu motorla r380...
  14. yigit uygur

Defender Almak Istiyorum Yardim

Yok aslında ustası filan değilim, sadece altına yata yata öğreniyorsunuz, biraz da merak var :)
  15. yigit uygur

Dincer Bey ve Serdar Bey, ne zaman isterseniz, özelden ya da genelden yazabilirsiniz. Memnun olurum, bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim.

16. yigit uygur

Rica ederim, yararlı oluyorsa biraz daha açayım. Biraz kestirme cevaplar yazmıştım. Mesela Motor, şanzıman, transmisyon (küçük şanzıman ya da arazi şanzımanı da deniyor) uyumlu mu derken; geçenlerde bir arkadaşın şanzımanı arıza yaptı. Sonra açtık baktık, şöyle bir konfigürasyonla karşılaştık...
  17. yigit uygur

Önce motor sağlam mı, ona bakın. Üfleme var mı, mavi duman atıyor mu, yağda beyaz köpük var mı? Motor, şanzıman, transmisyon uyumlu mu? Diferansiyel sağlam mı? Puma kaput, khan dodik en son iş ve hiç de lazım değil. Puma motor orijinal Defender motoru mu, Ford Transitten mi çıkma? Ayrıca...
  18. yigit uygur

Bafa Gölü Duyumlarım

:) Güzel geçtiğine sevindim. Sabahları gerçekten çok güzel oluyor.

19. yigit uygur

Bafa Gölü Duyumlarım

Kapıkırı'na geldikten sonra göl kenarından toprak yolu takip ederseniz, Kapıkırı'nın eski yerleşimine gelirsiniz. Burası terk edilmiş durumda. Köyün içinde kamp yapmanızı tavsiye etmem, kaldı ki pek elverişli yer yok. Haritada işaretlediğim nokta kamp için mükemmel bir yer. Akrep mutlaka vardır...
  20. yigit uygur

İlk Defender' Im

Güzel gelişmeler olmuş, ne güzel :) Direksiyonun geri toparlamamasının nedeni, özel bir durum yoksa, direksiyonu takarken fazla sıkıştırmış olması olabilir, benim başıma geldi.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri