Arama sonuçlarınız

1. S

Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?..

Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?.. Magpul industriesin yaptığı çalışma harika ama Türkiye'de bürokratik engellere takılma riski çok yüksek gibi, kamyonet sınıfı aracı, minibüse yada arazi aracı sınıfına sokmak, bir de bir sürü modifikasyon ve değişiklik yapmak çok zor gibi. Projesi, TSE...

2. S

Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?.. Size kolay gelsin, Unimog gelince dediğinizi yapalım, ama dedemandan ziyade birlikte araziye çıkalım bence.... ;D
  3. S

Ynt: Unimog TR Kullanıcısı Kaç Kişi ?.. Hayırlı olsun benim de 1976 Unimog 406 serisi var. 2 sen önce baştan sona revizyondan geçirmiştim aracı, çok zahmetli bir iş size kolay gelsin. Bu arada ben de Antalaya'dayım. Serdar Timur

4. S

Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Teşekkür ederim. İnşallah size daha iyisi nasip olur. Saygılarımla Serdar Timur
  5. S

Satılık - Suzuki Diferansiyel Kilidi (%100)

Ynt: Satılık - Suzuki Diferansiyel Kilidi (%100) Bildiğim kadarıyla differansiyel kilidi lock right mekanik kilitlerdendi ancak Özer Bey kilidi Antalya'da sattı diye biliyorum.

6. S

460 kasa 280 GE

Ynt: 460 kasa 280 GE Hayırlısı olsun, en kısa zamanda sorunlarınızı aşmanızı dilerim. Saygılarımla Serdar Timur

7. S

460 kasa 280 GE

Ynt: 460 kasa 280 GE Mesajlarınızı zevkle takip ettim, gerçekten çok güzel bir araç. Ben de heveslenip sahibinden.com da mercedes g piyasasına bir bakayım dedim ve sizin aracın ilanıyla karşılaştım. Çok şaşırdım, büyük hevesle ve zevkle aldığınız aracı neden satıyorsunuz? Serdar Timur
  8. S

Jeep WJ, Offroadcu.com ile Toplanıyor

Ynt: Jeep WJ, Offroadcu.com ile Toplanıyor Daha önce tampon değişikliği yaptıran bazı arkadaşların tecrübelerine dayanak ben de küçük bir öneride bulunmak isterim. Orjinal ön tamponun alt kısmında radyatörün hava almasını sağlayan ızgara vardır, yeni yaptığınız tamponda ise radyatörün alttan...
  9. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Nadir Bey Unimog konusunda benim her zaman güvendiğim değerli bir bilgi ve tecrübe kaynağıdır. Daha önce de birçok konuda kendisinden yardım aldım ve Nadir Bey de hiç bir zaman yardımlarını ve bilgisini esirgemedi sağolsun. Saygılarımla

10. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Yorumlarınız için teşekkürler, bildikleriniz benim için önemli, Unimoglardan anlayan gereckten cok fazla kişi yok bu nedenle bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı herzaman beklerim. Saygılarımla Serdar timur

11. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Teşekkür ederim. Aracın tente mekanizmasını benim isteğim üzerine tornacı Zeki Usta tasarladı ve yaptı. Tente için proje düzenlettirmediğim için muayene dönemlerinde sorun çıkmasın diye böyle bir yola başvurduk, güzel de oldu tek problemi hareketli olan...
  12. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Kitap unimog 406 u900 ün 2 ciltlik tamir kitabı, yani benim aracımla ilgili. Eksik dediğim parçalar da aslında tornacı da yaptırılabilecek basit parçalar, kupayı ön bağlantısından şase üzerinden sabitleyip yükselten 2 çelik parça ve kupanın öne doğru...

13. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Peki öyle olsun. Dediğiniz gibi tehlikeli işlere gerek yok.
  14. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Teşekkürler, spin attırmak için 2x4 de arka diffleri kitleyip toprak yolda sert manevra yapmak mı gerekir acaba...?
  15. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Zaten bronz balatadan bulamadık ve Ankara'dan dediğiniz gibi asbestli balata aldık. Kullanımda bir problem yok şimdilik.

16. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Daha sonra diff kilitleme esnasında oluşan hava kaçağı problemini çözmeye odaklandık. Ankara'dan Erdem Ustayı arayıp sorunu ilettik, bize differansiyellerin içindeki contaların değişmesi gerektiğini söyledi. Çok ucuz bir malzeme ancak onlara ulaşmak için...
  17. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Aracı aldığım ilk günden beri mevcut olan bir başka problem de havalı sistemle diferansiyelleri kitlediğimde hava kaçağına bağlı olarak en fazla 5 dk sonra hava basıncının düşmesine bağlı olarak diff kilitlerinin açılmasıydı. İlk başlarda idare ederim...
  18. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Aracın kullanım kitabında bazı özel parçalar ile kupa öne doğru yatırılarak debriyaj balatası değiştirilebileceği belirtilmiş, ancak kitapta bahsedilen parçalar bende olmadığından kupayı doğrudan kaldırdık. Debriyaj değişiminden sonra aracın performansı...

19. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Şanzımanın motorsuz görüntüsü
  20. S

Ynt: Unimog 406 ve Yenilenme Aşamaları Debriyaj balatası çiktığında bizi biraz şaşırttı. Bronz balata denen bir balata çıktı. Bronz balata oldukca sert bir malzeme olduğundan volan diskinde belirgin aşınma yapmıştı. Normal balataya göre çok daha yüksek performans sağlayan bu balatanın sanırım...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri