Arama sonuçlarınız

1. trek71

Kaş - Gedefehan Kamp Yeri - Sıradışı Uygun Fiyat

Merhaba dostlar, Bir arkadaşımız Kaş'ta yeni bir tesis işletmeye başladı. İsmi: GEDEFEHAN . (gedefehan.net) Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerinde 5 dönüm kadar bir yer düzlük ve çadır/karavan kampı için uygun nitelikte. Tesis yeni açıldığı için karavanla kalacaklar için oldukça cazip fiyat...

2. trek71

Yeni Karavan Kampı Fizibilite Anketi

Merhabalar, Gezenbilir camiasına bir sorayım dedim. Şöyle bir kamp alanı düşünün: Antalya Kaş'a 20km (araçla 20 dakika), Kekova Uçağız'a 22km (araçla 30 dakika), Demre'ye 30km (araçla 35 dakika) anayoldan 4km kadar içerde, buğday tarlalarına komşu vadi manzaralı sessiz, bol yıldızlı bir...
  3. trek71

Güneye Yerleşen Ailenin Tekne Seçimine Yardımcı Olur Musunuz?

Güneye Yerleşen Ailenin Tekne Seçimine Yardımcı Olur Musunuz? Sevgili Dostlar Merhaba, Karavancılıkla ilgilenenler beni ilgili forumdan bilirler zannediyorum ama ilk defa Tekne ve Yelkenli forumuna yazmak kısmet oldu :) Çok da mutluyum :) :) Forumu ve verilen linkleri şöyle bir inceledim...

4. trek71

Portatif Jeneratör Alacaklar: Dikkat!

Merhaba, 3 sene önce kışın acil ihtiyaçlar için kullanmak üzere Aksa AAP2000i model portatif jeneratör almıştım. Aldığımızdan beri toplamda 47 saat kullanmışız. Geçenlerde baktım biraz yük altında (100W gibi) jeneratör arıza (overload) uyarısı veriyor. Aldım bir servise götürdüm. Oradan...
  5. trek71

Bundan Böyle Ver Elini Yunanistan

Merhabalar, Şimdi malum sebepleri yazmayalım: Bundan böyle çekme karavanımızla Yunanistan'ı mekan tutmaya karar verdik. Gezenbilir forumlarından kamp yerleri hakkına genel bilgi edindim; yazanlara buradan çok teşekkürler :) Sıkıcı bir belge toparlama süreci sonunda 1 yıllık Schengen vizemizi...

6. trek71

Bizim Hikayemiz - Bir Karavancılık Makalesi

The Great Wildlife dergisinin Ocak-Şubat 2016 sayısında yayınlanan yazımı paylaşıyorum. Pazar günü için keyifli bir okuma dilerim :) sayfaları birkaç seferde paylaşıyorum. sevgiler,

7. trek71

2011 Actyon Sports Vinç Uygulaması

Merhaba, aracıma vinç takmak istiyorum ancak 2011 modelde ön tarafta tampon yüzünden doğrudan uygulama kolay değil gibi. Tamponun bir kısmını çıkartmak vs. de istemiyorum. Diyorum ki ön tarafa şöyle yakışıklı bir koruma demiri monte etsek; tamponla arasında da bir vinçi oturtacak kadar yer...
  8. trek71

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

Herkese Merhaba, Bursa Misi Kamp'ta dinlenirken zaman ayırıp bana sürekli sorulan "hangi araçla çekiyorsunuz?", "aracım şu marka; 6m karavan çeker mi?" vs. tarzı sorulara biraz da teknik açıklama getirerek yanıt vermek istedim. Gezenbilir'in bazı başlıkları altında bu bilgilerin -gözümden...
  9. trek71

İkinci Defa Karavan Alımına Dair Deneyimler

Merhaba Dostlar, Biliyorum ki bir süredir ikinci karavanımızla nasıl bir deneyim yaşadığımızı merak edenler var. Ancak önceki yazılarımızda anlattığımız hikayelerden sonra "sütten ağzı yanan .." deyişine uygun olarak biraz daha temkinli davranmak istedik; o yüzden bu yazıyı ilk 1.5 aylık...

10. trek71

2000 Pathfinder/qx4 4x4 Uyarı Işığı

Arkadaşlar Merhaba, 2000 model Infinity QX4 (3.3lt 168hp VG33E) ile bir senedir 1.3 Ton ağırlığında karavanımızı çekiyoruz. Araç Pathfinder ile aynı olduğu için buraya yazmak istedim. Son bir aydır karavanla giderken, düz yolda, önce gereksiz vites değiştirmeler oluyor (yüksek devir vs.)...

11. trek71

Karavan Derneğine Üye Olmak

Merhaba Dostlar, Yaklaşık 2 senelik karavancıyız ama daha bir derneğe üye olmadık... Bir karavan derneğine üye olmanın faydaları nelerdir? Derneklerimizin hepsi federasyon çatısı altında mıdır? Hangi derneğe üye olacağımıza sadece ikametgah durumuna göre mi karar vermek gerek? ..gibi bir konu...
  12. trek71

Karavan Alırken Sonradan Üzülmemek İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Merhaba Gezenbilir, Karavanlarımızla ilgili türlü türlü kalite sorunlarının yaşandığı, Gezenbilir arşivlerinde yerini almış trajikomik hikayelerin nesilden nesile aktarılageldiği bir ortamda karavancılığa ilk adımı atmak isteyenler haklı olarak tereddüt ediyorlar. Gezenbilir Facebook grubunda...

13. trek71

Pino Karavan : İzolasyon Şekli İçin Yorumlarınız

Merhaba Dostlar, Aşağıda Pino 4.25 karavanımızla yaptığımız Abant kampı sırasında çektiğim fotoğrafları göreceksiniz. Fotoğraflar çekildiği sırada dış ortam ısısı -5 derece, karavanın içi +21 derece santigrat idi. Görüldüğü üzere karavanın dış kaplamasında kare/dikdörtgen şeklindeki bölgelerde...
  14. trek71

2 Sistem Buzdolapları

Evet yanlış okumadınız. 3 değil 2 sistem buzdolabı. Bilindiği üzere 3 sistem (yani 220V-12V-LPG budolabları aslında absorbe sistem. Ve absorbe sistemi elektrikle çalıştırdığınızda harcadığı güç oldukça fazla. Bendeki 60Lt'lik bir model saatte 100W harcıyor. Bence ideal olan 2 sistem buzdolabı...
  15. trek71

Abant Kampı (2015 Yılbaşı Dönemi)

Merhaba, Ailemiz açısından artık geleneksel hale gelen yılbaşı dönemine özel Abant Kampı için 23 Aralık 2014 günü yola çıkıyoruz. Bildiğiniz gibi Abant Milli Park'ı içinde elektriği de bulunan bir konaklama yeri mevcut. 23 Aralık 2014 - 5 Ocak 2015 arasında Abant ve yöresinde olacağız. Bize...

16. trek71

Adria Çekme Karavan Fiyat/performans Hakkında Görüşleriniz

Sevgili Dostlar Merhaba, Bir off-road çekme karavan yapma projeme eşim içişleri ve maliye bakanı sıfatıyla son noktayı koydu; fizibiliteden geçemedik. :) Daha önceden gördüğümüz bir Hymer'i ve maltepe buluşmasında gelen başka bir Hymer'i yakından inceleyince "böyle bir şey alalım; hiç uğraşma"...
  17. trek71

Hikayenin Sonu (pino Karavan Bizi Nasıl Delirtti!)

Merhaba, İlk defa karavan alımına dair deneyimler başlıklı yazımızın/sohbetin sonunu ayrıca bir başlık altına almayı uygun gördüm. Hikayeyi bilmeyenler için 1. sezon linki aşağıda: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97307.0 Şimdi ise 2. sezona geçelim :)
  18. trek71

Meskun Mahal Dışında Koruma Amaçlı Tüfek Bulundurma?

Değerli üyeler, Avcılık ve atıcılıkla çok ilgili değilim ama soruyu burada yazmak uygun olur sanırım; yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hayat tarzı gereği karavanımızla daha çok meskun mahaller dışında geziyor/konaklıyoruz. Bu bir orman kıyısı, dağın tepesi vs. olabiliyor. Bazen de en...

19. trek71

Şanzıman / Transmisyon Soğutma

Merhabalar, Forumlarda bu konuyu nereye yazacağımı tam bilemedim; araştırınca da fazla bir bilgi bulamadım. Bir Nissan QX4 (2000 model, Otomatik, 3.3lt benzin/lpg) ile bütün yaz boyunca 1.5ton ağırlığında bir karavan çekeceğim. Araç temel olarak Nissan Pathfinder ile aynı. Yurtdışı forumlarda...
  20. trek71

İlk Defa Karavan Alımına Dair Deneyimler

Tüm Gezenbilir üyelerine merhaba, Siteyi son 1.5 aydır üye olmadan ziyaret ediyordum ve bu sürede edindiğim değerli bilgiler için hem üyelere hem de site yönetimine gerçekten teşekkür etmek isterim. Burada ilk çekme karavanımızı sipariş etme sürecinde yaşadıklarımızı benzer durumda olan...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri