Yeni Aracımız 2003 Land Rover Discovery 2 Td5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,349

Etiketler

özenme tamam da iyi şey kısmını çözemedim şimdi ben :smiley:
Ne işin var diyorum dertsiz başına dert alacaksın:smiley:)))

Şaka bir yana biz memnunuz, şekli şemali düzgün, hem günlük kullanılıyor hem de yarı klasik görüntüsünü koruyor, hobisel zevk de veriyor. Uzun yol da yapıyor hem de en kralından. Viraj kabiliyeti izolasyonu lüksü çoğu sıfır orta halli binektn üstün seviyede. Vergisi 2.5 lt üzerinden makul seviyede. Zebil gibi çıkma parça mevcut, hem yan sanayi hem orjinal sıfır parça sıkıntısı yok. Üstün Türk sanayisi sorunlarını çözmeyi öğrenmiş boza kıra. Ama benim ustayla hurdacıyla işim olmaz diyelere uygun değil, sevgi istiyor bakım istiyor. Benim bindiğim aracın içinden çıt çıtmayacak diyene de uygun değil. Bu dediklerim verir 150.000 TL, verir 6 ayda da 3000 TL vergi, biner asfaltta jipine :D Konsept bu, isteyene :D :D :D

Son düzenleme:

Bir de yazdan foto koyayım içimiz ısınsın :smiley:
SH100209

disco I dizel kullandım hastalıklarını biliyorum II de biraz düzelmiştir herhalde LR ye alışık biri olarak sorun yok

şu ara 4x4 camper arayışları içindeyim/içindeyiz birkaç araç var kafamızda ya disco II ve römork-mitsubishi L200 kasasını yeniden imal etmek-LR defender 130 mitsubishiye yapacaklarımızın aynısı olcak bakalım görücez yakında bir konu açarak herkesin fikirlerini alacağım römork dizaynı belli olunca

disco I dizel kullandım hastalıklarını biliyorum II de biraz düzelmiştir herhalde LR ye alışık biri olarak sorun yok

şu ara 4x4 camper arayışları içindeyim/içindeyiz birkaç araç var kafamızda ya disco II ve römork-mitsubishi L200 kasasını yeniden imal etmek-LR defender 130 mitsubishiye yapacaklarımızın aynısı olcak bakalım görücez yakında bir konu açarak herkesin fikirlerini alacağım römork dizaynı belli olunca
Hazır isterseniz Ankarada MKG-Mustafa Kemal Güner abi 130 Karavanını satacak diye biliyorum, geçen görüştüm. Tanıyorsanız ulaşın, veya özelden tel yollayabilirim. Uyduruk yapılmış araç değil.

o aracı biliyorum amaca biraz uzak kendi açtığım konuda birkaç örnek ile birkaç soru sordum bakalım ne cevaplar gelecek ve bizim araştırmamız ne yönde ilerliyecek göreceğiz bu baharı kaçırdık araç ararken ama önümüzdeki baharı kaçırma niyetinde değiliz

Aylardır lastik arıyordum. Amacım orjinal 18" jantlarımla beraber kullanmak için yaz kış tek takım BFG A/T almaktı. Ancak 255-55-18'leri illaki büyütmem gerekiyordu. 265-65-18 de %5 falan farkediyor, kıyamadım yine büyük bir azim sergileyerek lastik konusunda da standart dışına çıkmamaya karar verdim. Tanesi 350 TL'ye 255-55-18 Kumho KC15 kışlık vakumlu lastik bulunca da aklın yolu bir diyerek onları taktırdım. Vakumlularla muhtemelen bu arabayla kışın uzaya bile gideriz :D :D :D 245-60-16 BFG A/T'li 16 jantlarımı da bu aralar satacağım zaten, sök tak yaparak 18'leri kullanacağım artık.
20151101 124946
20151101 130525

16 jant candır her türlü versiyonu var :D AT MT ne ararsan
Öyle ama 18 jantın asfalt stabilitesini D2'de sürmeniz ve görmeniz lazım. Yoksa ikisi de var bende, ama 16'ları satıyorum direk.2 inç lift ile arazide kullanacak araç yapsam direk 16 ile devam ederim ama standart ağırlıklı kullanımda direk 18 fark ediyor.

:smiley:))))))))))
Şeytana uysam bile başka bir D2 alıp onu yaparım, makyajlı kasaya kıyamam hem hanım beni taş eder medusa gibi:D Ayrıca çelik tampon vs makyajsız kasa D2'ye daha çok yakışıyor bence:D

valla korkulur o zaman konu içinde medusa varsa sat sen makyajsız kasa alcak bütçe ayarlarsan uygun bir 16 jant bakarız sana artık :D

valla korkulur o zaman konu içinde medusa varsa sat sen makyajsız kasa alcak bütçe ayarlarsan uygun bir 16 jant bakarız sana artık :D
:smiley:))))))))))))) 120 ay ev kredimin 79 "aycığı" kaldı. Bitmesine 24 ay kala küçük hanımın kolej masrafı eklenecek. Daha ben uzuuuuun yıllar asfalt lastikli D2 kullanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.