87 Defender 110 2.5 İcin Trafik Sigortasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Boo-ra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,942

Boo-ra

Yeni Üye
Yer
Izmir
Oncelikle herkese merhaba!

Araniza yeni katildim, off road ve 4x4 konularinda cok cahilim desem abartmis olmam, o yuzden herkesin bilgisine ve tecrubesine ihtiyacim var diyebilirim.

Izmir, Urla'da yasiyorum. Yaklasik 2 hafta once 87 model bir defender 110 2.5 satin aldim. Bu hafta ruhsat islerini halletmek icin zorunlu trafik sifortasi yaptirmam gerekiyor. Bir kac tanidik sigortaciyi aradim ve resmen soka girdim. Hemen hemen en ucuz police tutari 600tl'nin uzerinde. Yasim 34, 19-20 yaslarimda yaptigim ufak tefek 1-2 kaza var, toplam tutari 5000tl'yi bulmaz. Zaten 2005-2012 yillari arasinda Tr'de bile degildim. 87 Model bir araca bu kadar yuksek sigorta bedeli istemelerini ben anlayamadim. Bu konu da beni yonlendirebilir misiniz acaba?

Simdiden tesekkur ederim.

Sevgilerimle,

Bugra Astek

87 Defender 110

Etiketler
Oncelikle herkese merhaba!

Araniza yeni katildim, off road ve 4x4 konularinda cok cahilim desem abartmis olmam, o yuzden herkesin bilgisine ve tecrubesine ihtiyacim var diyebilirim.

Izmir, Urla'da yasiyorum. Yaklasik 2 hafta once 87 model bir defender 110 2.5 satin aldim. Bu hafta ruhsat islerini halletmek icin zorunlu trafik sifortasi yaptirmam gerekiyor. Bir kac tanidik sigortaciyi aradim ve resmen soka girdim. Hemen hemen en ucuz police tutari 600tl'nin uzerinde. Yasim 34, 19-20 yaslarimda yaptigim ufak tefek 1-2 kaza var, toplam tutari 5000tl'yi bulmaz. Zaten 2005-2012 yillari arasinda Tr'de bile degildim. 87 Model bir araca bu kadar yuksek sigorta bedeli istemelerini ben anlayamadim. Bu konu da beni yonlendirebilir misiniz acaba?

Simdiden tesekkur ederim.

Sevgilerimle,

Bugra Astek
Merhaba Buğra bey geç bir cevap belki ama bir sigortacı olarak teknik cevabı şu şekilde ve birkaç sebebi var bu işin
1. Araç eski model teknik sorun olabileceği anlamına gelir, bu da kaza ihtimali yüksek araç demektir.
2. Sigortalanan Araç bedeli trafik poliçe priminde kriter değildir sebebi ise trafik poliçesi diğer araçlara ve kamu malına verilen zararları karşılar dolayısıyla 6.000 TL lik şahin ve türevi araçların 750.000 TL lik bir ferrariye veya 100.000 TL lik bir mondeoya çarpma olasılığı trafikteki diğer araçlarla aynı hatta daha yüksek araçların teknik yaşlarının yüksek olmasından ötürü .
3. Fiyatların bu sene özellikle yüksek olmasının sebebi ise şirketlerin çok uzun süredir bakkal usulü rekabet etmelerinden kaynaklanıyor yanı kısacası bıçak kemiğe dayandı iflas noktasına gelince çareyi rakamları yükseltmekte buldular.
4. Ölümlü kazalarda ödenen yüksek rakamlar da zararları arttırmaktadır.
5. Bunlar başlıca sebepler daha onlarca kriter var . İyi günler .

Beni ciddiye alan tek kisi siz oldunuz. Site sakinlerine biraz kirildim, o yuzden uzun suredir de siteye girmemistim =) sizin yorumunuzu gorunce ne yalan soyleyeyim sevindim. Zaman ayirip aciklama yaptiginiz icin cok tesekkur ederim. Sanirim 2016 Sigorta primim daha da yuksek olacak, bu ise girdik bir kere, mecbur odeyecegiz artik... Tekrardan tesekkur ederim paylastiginiz bilgiler icin. Iyi gunler.

1 ay once aldigim 110 dizel defenderim e 525 lira sigorta odedim ayriyetten kamyonet olarak gecyor ruhsatta benimki otomobil olsa daha dusuk cikardi

1 ay once aldigim 110 dizel defenderim e 525 lira sigorta odedim ayriyetten kamyonet olarak gecyor ruhsatta benimki otomobil olsa daha dusuk cikardi

Benim Defender ruhsatta binek otomobil olarak geciyor ama Temmuz 2015'te 650TL odedim trafik sigortasi icin. Tahmin ediyorum Izmir'de ikamet ediyor olmamdan kaynaklaniyor fiyat farki. 2016'da ne kadar cikaracaklar cok merak ediyorum.

Selam arkadaslar. 10 gun önce 92 moden düz dizel defender aldim. Ruhsatta kamyonet olarak geciyor. Bugun sogorta yaptirmak icin yaptigim arastirmalarda şok oldum. Sorduğum şorketlerde En az 1400 tl en fazla 2300 tl. Ankarada ikamet ediyorum. Bildiğiniz ucuz sigarta yapan bir şirket var mı?

Selam arkadaslar. 10 gun önce 92 moden düz dizel defender aldim. Ruhsatta kamyonet olarak geciyor. Bugun sogorta yaptirmak icin yaptigim arastirmalarda şok oldum. Sorduğum şorketlerde En az 1400 tl en fazla 2300 tl. Ankarada ikamet ediyorum. Bildiğiniz ucuz sigarta yapan bir şirket var mı?

Merhaba,

Geçen sene ben de aynı şoku yaşamıştım, ne kadar yere sorduysam minimum bedel 10 liradan fazla değişmedi, yani 1400TL'nin çok altında bir sigorta bulabileceğinizi zannetmiyorum ama yine de soruşturmaktan zarar gelmez. Ben geçen Temmuz'da 650TL ödemiştim, yeni gelen zamlarla birlikte tahmin ediyorum ben de 1400-1500 TL civarında bir prim ödeyeceğim. Yıllardır hile hurdayla sigorta şirketlerinden para koparanların cezasını topyekün ödeyeceğiz. Acı ama gerçek...

Eğer daha uygun bir poliçe bulursanız lütfen bizi de bilgilendirin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR