Defender Kupa Değişimi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m.sofuoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,566

m.sofuoglu

Yeni Üye
Mesajlar
8
Tepkime Puanı
0
Selamlar, defender 110 pick-up kupayı acaba 5 kapı kupaya çevirmek mümkünmüdür?
Images 6 1684077545591
IMG 20230514 181916

Bundan buna gibi?
 

Etiketler

Teker araları aynı mı?
Durum şöyleki ilk defa defender almak istiyorum(Hatta ilk arabam inşallah) fotoğraftaki araçları temsili olarak ekledim. Sanırım biraz eksik bilgi vermişim onun için kusuruma bakmayın.
2. Fotoğraftaki tipte çok pahalı oluyor onun için pick-up alıp 2. Ye dönüştürmeyi düşünüyorum (Defender110 lar arasında boyut farkı yoktur diye düşünüyorum)
 

Peki nasıl dönüştüreceksiniz? Böyle bi işlem için hazır kupa gerekir. Ve kabiliyetli bi kaportacı gerekir. Sonradan dönüşüm işi hazırından daha pahalıya mal olabilir. Birde ruhsat işi var. Proje çizilecek koltuk eklenecek vs uzun iş.
 

Kamyonetten otomobile dönüşüm yok diye biliyorum. Belki minübüs ruhsatlı yapılabilir. Yani mesele sadece kupa değiştirmekde değil.
 
Teşekkür ederim, bende bunları merak ediyordum zaten, dediğiniz gibi kamyonetten dönmez ise sıkıntı yaratır. Tekrardan teşekkür ederim.
Sonradan otomobil olmuyor diye biliyorum. Olsa dahi baya bi ötv çıkar. Zaten öyle bişey mümkün olsa millet elindeki doblo vb araçları hep otomobile çevirir. Otomobil olanlar daha pahalı malum.
 


Herkese merhaba, ben de 110 kasa bir defender alıp motor ve otomatik şanzıman değiştirip komple revizyon yapmayı düşünüyorum, yurt dışında tanıdıklar olduğu için motor ve parça getirtebilme imkanım var, hangi motor ve şanzıman tavsiye ederisiniz, bunların yanında yurt içinde pahalı olan hangi parçaları yurt dışından getirtmeyi tavsiye ederisiniz...
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,552
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst