Defender Almak Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omrfrk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,777
Ben de Defender almayı düşünüyorum. Ancak benim ki biraz farklı. Ben mevcut olan SW Focus aracımı satıp tek araç olarak böyle bir şey düşünüyorum. Uzun yolda yapmak, yaylalara çıkıp kamp da yapmak yani hepsini bir arada yapmayı düşünüyorum. Hal böyle iken, düz dizel bana çok ağır gelir. Yeğenimde 110 kasa kamyoneti var. Oldukça konforsuz. Konfor derken sürüş konforundan bahsediyorum. Araziye girip onca engebeli yerlerden geçerken aracın süspansiyonu kamyonet olmasına rağmen oldukça hoşuma gitti bu da ayrı. Sürüş karakteri olarak hız eskiden delilik boyutlarında idi. Ancak artık normal yolda da 90 - 120 km/h aralığında gidiyorum, otobanda da. Virajlarda da biraz daha hızımı düşürüyorum. Yani anlayacağınız hız olayı yok. Motosiklet kullanıcısıyım ancak motorumu Arama Kurtarma Köpeğim sayesinde satmak zorunda kaldım. Hal böyle iken de çok sevdiğim kamplarımı şuan ki aracımla da yapamıyorum. Duster düşündüm sıfır alayım, hem işletme maliyeti de düşük vs. ama bana küçük gelecek diye düşünüyorum.
Sorum şöyle olacak, tek araç ve uzun yol da yapacağı için, motor seçeneği ne olmalı? Şanzuman seçeneği ne olmalı? Yada kardeşim deli misin, defender alınır mı bu saydıkların için? Defender sadece haftasonu ormana dalıp kaybolmak için, uzun yol onun neyine mi dersiniz?

Etiketler
Ben de Defender almayı düşünüyorum. Ancak benim ki biraz farklı. Ben mevcut olan SW Focus aracımı satıp tek araç olarak böyle bir şey düşünüyorum. Uzun yolda yapmak, yaylalara çıkıp kamp da yapmak yani hepsini bir arada yapmayı düşünüyorum. Hal böyle iken, düz dizel bana çok ağır gelir. Yeğenimde 110 kasa kamyoneti var. Oldukça konforsuz. Konfor derken sürüş konforundan bahsediyorum. Araziye girip onca engebeli yerlerden geçerken aracın süspansiyonu kamyonet olmasına rağmen oldukça hoşuma gitti bu da ayrı. Sürüş karakteri olarak hız eskiden delilik boyutlarında idi. Ancak artık normal yolda da 90 - 120 km/h aralığında gidiyorum, otobanda da. Virajlarda da biraz daha hızımı düşürüyorum. Yani anlayacağınız hız olayı yok. Motosiklet kullanıcısıyım ancak motorumu Arama Kurtarma Köpeğim sayesinde satmak zorunda kaldım. Hal böyle iken de çok sevdiğim kamplarımı şuan ki aracımla da yapamıyorum. Duster düşündüm sıfır alayım, hem işletme maliyeti de düşük vs. ama bana küçük gelecek diye düşünüyorum.
Sorum şöyle olacak, tek araç ve uzun yol da yapacağı için, motor seçeneği ne olmalı? Şanzuman seçeneği ne olmalı? Yada kardeşim deli misin, defender alınır mı bu saydıkların için? Defender sadece haftasonu ormana dalıp kaybolmak için, uzun yol onun neyine mi dersiniz?
ben bu iş için discovery modeline veya muadil araçlara yönelmenizi tavsiye ederim günlük kullanım ve hafta sonu yayla geziside olur

yok illa defender derseniz günlük kullanım konforu için çok uğraşmanız lazım inanın sonucu harcadığınıza değmez en büyük nedeni devlet kurumu araçlarından alacağınızdan konfor ögelerini siz monte edeceksiniz motor olarak 100hp ve biraz üzeri seçenekler kullanılır nissan bd30 dan TDI motorlara oradanda pumaya kadar gider şanzıman Rn380 olmalı diye düşünüyorum yada yurtdışında otomatik monte ediliyor bulunabilirse günlük kullanım için çok ideal

ama yinede defender yerine aynı maliyetlerde bir discovery dizel veya muadil araçlara yönelin derim

Merhaba;

Bu ve türevleri araçlar her zaman ilgi odağı olmayı başarıyor. Burada önemli olan bu aracı hangi maksatla almak istiyoruz? Bir çoğumuz gündelik araç olarak da kullanmayı düşünüyor(!) -ki kullanılabilir ama ne kadar değişime soksanız da otomobil konforu alamazsınız; Kamp yapmayı sever misiniz? Arazi şartlarında araç kullanmayı sever misiniz? Bu kriterler benim yaşam felsefemin arasında var diyorsanız hiç durmamalısınız ama ben sadece arada sırada bunları yapabilirim diyorsanız ya uzak durunuz ya da ikincil araç olarak tercih ediniz.

Uzun zamandır ben de araştırıyorum. Bu aralar uygun fiyatlı defenderlar var. Ama motor şanzıman nasıldır bilemiyorum.
Kozmetik olarak yapılı kamyonetler bulunuyor. Sanıyorum bunların fiyatları daha düşük.
Ya da biraz daha uyguna niva almak var (Arazi aracı kullanmayı öğrenmek için). İlk arazi aracım olacağı için çok kararsız kalıyorum. Alacağım araç evin ikinci aracı olacak ve hafif off-road/kamp aktivitelerinde kullanacağız. Varsa başka tavsiyelerinize de açığım.
Nissan Terrano ve Opel Frontera da aklıma yatan bir başka seçenek. İstediğim bir defender alana kadar idare eder beni hiç değilse.

nissan terrano kullanmış biri olarak tavsiye ederim

pajero I olabilir hatta biraz daha konforlu defender diyebiliriz kullandığım memnun kaldığım bir araçtır pajero II de olabilir hatta bütçe uygunsa dizel bir pajero II edinebilirseniz çok uzun dönem kullanılacak bir araç sahibi olursunuz

lada niva alınışı ucuz masrafı ucuz bir araç yakıtı biraz fazla boyutları ufak

suzuki samurai masrafı az bir araç ufak boyutu haricinde pek sorunu yoktur çok üst kategori araçtan fazla iş yapar arazide

opel tavsiye etmem ilk araç için parça sıkıntısı olan bir araçtır diğer seçeneklere göre yoksa konforlu bir araçtır fakat modifiye aksesuarları yok denecek kadar azdır

Artık araştırmaktan teorik bilgileri okumaktan bıktım ve hepsi birbirine karıştı :smiley:.
Opel corsam var.Çok uzun yollara gitmiyorum beni idare ediyor.2. eldefazla bir para etmiyor. Dolayısıyla alacağım aracı ikinci araç olarak almaya karar verdim.
Terrano discovery vs alsam tek araç olarak kullanılabilir. Fakat bu araçlar elektronik ve çok yüksek km yaptıkları için ve sanayi tecrübem fazla olmadığından alıp elimde kalır diye çekiniyorum. Yoksa discoveryler benim çocukluk ve gençlik hayalim :smiley:
Lada nivalar da çok hoşuma gidiyor ama hem masraflı oluşu, satmasının da zor olması sebebiyle vazgeçtim sayılır.Çünkü alırsam bir süre deneyim kazandıktan sonra satmak isteyeceğim, biliyorum.
Eski japonları oldum olası severim fakat istediğim temizlikte henüz denk getiremedim.
Biraz yapılı bir defender buldum.30 civarına alabilirsem almayı planlıyorum. Mekanik bir araç olması diğer seçeneklere göre en büyük artısı.
Kötü durumda olup da alırsam toplayamam, hiç tecrübem yok.
110 luk kapalı kasa istiyordum fakat 90lık da şimdilik işimi görecek. Genelde kısa şasili araçları daha çok severim fakat 110 luk alırsam uzun yıllar kullanabilirim diye düşünüyorum.

şu var eski japon kolay arıza yapmaz düzgün bakımlı araç olursa bütçe 30bin civarı ise temiz terrano da bulunur pajeroda

defenderı kötülemek değil amacım eliniz anahtar tutmuyorsa yağlanmayı sevmiyorsanız defenderın mekanik olmasının eski japonlardan daha sıkıntısız olduğunu düşünmeyin defender için bir laf vardır eğer yağ akıtmıyorsa sorun vardır diye düşünülür yağ kalmadığı için akıtmıyordur

ilk aracınızda defender olursa ve dıştan güzelde içten yorulmuş bir araca denk gelirseniz sevdanız başlamadan biter heryerde defenderı kötülersiniz

şu var eski japon kolay arıza yapmaz düzgün bakımlı araç olursa bütçe 30bin civarı ise temiz terrano da bulunur pajeroda

defenderı kötülemek değil amacım eliniz anahtar tutmuyorsa yağlanmayı sevmiyorsanız defenderın mekanik olmasının eski japonlardan daha sıkıntısız olduğunu düşünmeyin defender için bir laf vardır eğer yağ akıtmıyorsa sorun vardır diye düşünülür yağ kalmadığı için akıtmıyordur

ilk aracınızda defender olursa ve dıştan güzelde içten yorulmuş bir araca denk gelirseniz sevdanız başlamadan biter heryerde defenderı kötülersiniz
Tam gozu kapali sabit fikirsin barb alone aklin cikmis adama korando dememek icin osuruktan terranayu onerip korandoyu mussoyu onermemek tam akil tutulmasi ,

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Artık araştırmaktan teorik bilgileri okumaktan bıktım ve hepsi birbirine karıştı :smiley:.
Opel corsam var.Çok uzun yollara gitmiyorum beni idare ediyor.2. eldefazla bir para etmiyor. Dolayısıyla alacağım aracı ikinci araç olarak almaya karar verdim.
Terrano discovery vs alsam tek araç olarak kullanılabilir. Fakat bu araçlar elektronik ve çok yüksek km yaptıkları için ve sanayi tecrübem fazla olmadığından alıp elimde kalır diye çekiniyorum. Yoksa discoveryler benim çocukluk ve gençlik hayalim :smiley:
Lada nivalar da çok hoşuma gidiyor ama hem masraflı oluşu, satmasının da zor olması sebebiyle vazgeçtim sayılır.Çünkü alırsam bir süre deneyim kazandıktan sonra satmak isteyeceğim, biliyorum.
Eski japonları oldum olası severim fakat istediğim temizlikte henüz denk getiremedim.
Biraz yapılı bir defender buldum.30 civarına alabilirsem almayı planlıyorum. Mekanik bir araç olması diğer seçeneklere göre en büyük artısı.
Kötü durumda olup da alırsam toplayamam, hiç tecrübem yok.
110 luk kapalı kasa istiyordum fakat 90lık da şimdilik işimi görecek. Genelde kısa şasili araçları daha çok severim fakat 110 luk alırsam uzun yıllar kullanabilirim diye düşünüyorum.
Hemen hemen sizinle aynı durumdaydım. Defender den, pikaplardan tutun da Galloper a kadar düşündüm. Ve en sonunda gidip bir WJ aldım. Çok da doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Konforu ve gücü bir arada bulabileceğiniz, eşinizin de rahatça kullanabileceği, kamp yapabileceğiniz, V8 in homurtusunun verdiği gücü hissedebileceğiniz, üstelik offroad tutkunuz yoksa uzun yolda 37-40 kuruş şehiriçi 50 kruş aralığında(yaklaşık 20 gündür doldurup doldurup ölçüyorum. Prince marka kit, LPG 2,36 TL) ekonomisi ile sizi fazla üzmeyecek bir araç. Benim de ilk arazi aracım. İkinci araç için ideal. Defender, Pajero, Disco gibi araçlar profesyonel, eli alet tutan, offroad çı arkadaşlar için ideal fakat benim gibi acemilerin başaçıkabileceği iş değil. Haddime olmadan naçizane tavsiyem budur. Selamlar..

Tam gozu kapali sabit fikirsin barb alone aklin cikmis adama korando dememek icin osuruktan terranayu onerip korandoyu mussoyu onermemek tam akil tutulmasi ,

ben kullanmadığım veya tecrübe etmediğim aracı siz memnun olacaksınız diye önermek zorunda değilim ki ayrıca ben bahsi geçen araçların sadece kyron modelini kullandım hiçte memnun kalmadım o yüzden çok kısa bir sürede sattım zaten alacak karşılığı almıştım o yüzden memnun kalmadığım aracı önermem ayrıca daha çok ekmek yemesi gerek bu firmanın bir mitsubishi bir land rover olabilmesi için

ben kullanmadığım veya tecrübe etmediğim aracı siz memnun olacaksınız diye önermek zorunda değilim ki ayrıca ben bahsi geçen araçların sadece kyron modelini kullandım hiçte memnun kalmadım o yüzden çok kısa bir sürede sattım zaten alacak karşılığı almıştım o yüzden memnun kalmadığım aracı önermem ayrıca daha çok ekmek yemesi gerek bu firmanın bir mitsubishi bir land rover olabilmesi için
Neden memnun kalmadiniz

Bide sizin onerdiginiz terranoyu musso arazide madar eder ayna mahruti oranlari bile yeterli ayrics terrano nissan bile degildir ispanyol bir firmanin nissan icin kendi uretimidir fason nissandir

Neden memnun kalmadiniz

bir trim tıkırtısını ve seslerini kesemedik ne yetkili servis ne de başka bir kaportacı yaptırıyorum haftasına sesler devam ediyordu şanzıman yüzünden iki defa yolda kaldım ki bundan hariç iki defa daha servise gitmek zorunda kaldı canıma tak dedi mali,yeti ve vakit kaybı ön takımda bir türlü dizen tutturamadık bi defa salıncak koparttım

Bide sizin onerdiginiz terranoyu musso arazide madar eder ayna mahruti oranlari bile yeterli ayrics terrano nissan bile degildir ispanyol bir firmanin nissan icin kendi uretimidir fason nissandir

terranoyu çok uzun km ler çok zporlayıcı bir şekilde kullandım hiçbir sorun yaşamadım nissan terranoII ford ile ortak üretimdir ford markasında da maverik olarak geçer model kodu

size şöyle izah etmeye çalışayım ben sadece keyif için hafta sonları arazide olan biri değilim gerek kendi ekibim gerek ise büyük inşaat firmalarında çalışmış biri olarak 16 yaşımdan beri arazide işlerim bu aile işim madencilik ve altyapı inşaatları ile uğraşıyorum inanın keyfimden çok işim dolayısıyla arazide cebelleşiyorum ve çoğu zaman işimde keyfimden daha çetin arazilerde ve zorlayıcı olarak araç kullanıyorum senelik aşağı yukarı 130-140bin km mesafe yollarda oluyorum ve bu mesafe arazi kar çamur kaymak asfalt stabilizeye kadar bu ülkenin yollarındayım inanın bir aracı önerdiysem benim tarafımdan canı çıkana kadar kullanılmıştır işimiz dolayısıyla öyle periyodik bakıma falanda gitmez araçlarımız ne zaman medeniyete ineriz ki o zaman bakım veya tamirat ile uğraşırız oda vakit varsa çoğu zaman birkaç ay medeniyet yüzü görmeden çalıştığımız olur

bahsini yaptığım araçlar kullandığım araçlar sizde korando kullanıp memnun iseniz tavsiye edin buna ben engel değilim bana göre tavsiye edeceğim bir araç değil nedeni kullanmadım her hangi bir tecrübem yok sizden başka benim etrafımda gerek arkadaş çevrem gerek sosyal medya tanıdıklarımdan bu aracı öneren veya kullanan kimse yok bunun içinde hayatımda bir kayıp hissetmiyorum hissetmeyeceğimde sayenizde

teşekkür ederim bu tartışmanın ve bana bu konuda atıflarda bulunmanızın son bulmasını temenni ederim ayrıca site yönetim den gerekli uygulamanın yapılmasını talep ederim

Ne trim sesi ss ler birkez kabi ici gurultusu en dusuk aractir ve bunu Q7 ile bile kıyaslarım kyron üzerindeki otomatik orjinal four matik mercedes bozdum dediniz demek ki merco ml i de bozarsınız, (bizdek btr merco bile değil) trim sesi de yapmaz kyron otomatiği de bozulmaz üzerindeki motor da vito motorudur , kısacası sizin kyrona birileri kaymış ya da siz bize mac gayvercılık yapıyorsunuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,098
Kaydolan Son Üyemiz
mesut44dg

SON KONULAR

Geri