4.0 Estate Modeli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Captain Cagi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,145
Beyler ben burada bu arkadaşa aracımı pazarlama derdindemiyim? Burada maksat bilgi paylaşımı olsun diye deneyimlerimizi yazmakla kötü mü yapıyoruz? Ben 2001 model 4.0 V8 aracı iki yıldan fazla süredir kullanan biri olarak deneyimlerimi paylaştım. Diğer yorum yapan arkadaşlarda aynı araç var mı ? Çünkü 40 45 litre tüketimlerden bahsedenler olmuş . Bunlar pek kabul edilir değerler değil.Kullandığım güzergah ne ise ona göre deneyimlerimi iyi niyetle paylaştım . Bu arkadaşımızın güzergahı trafik yoğunluğu farklı ise ona göre artı eksi bir öngörü de bulunabilir. Ufak tefek farklılıklar olabilir . Bunu anlarım . Ama hiç gerçekçi olmayan iddialar ile kafa karıştırmak doğru değil.Daha fazla uzatmak istemiyorum. Herkese iyi günler dilerim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Etiketler
Beyler ben burada bu arkadaşa aracımı pazarlama derdindemiyim? Burada maksat bilgi paylaşımı olsun diye deneyimlerimizi yazmakla kötü mü yapıyoruz? Ben 2001 model 4.0 V8 aracı iki yıldan fazla süredir kullanan biri olarak deneyimlerimi paylaştım. Diğer yorum yapan arkadaşlarda aynı araç var mı ? Çünkü 40 45 litre tüketimlerden bahsedenler olmuş . Bunlar pek kabul edilir değerler değil.Kullandığım güzergah ne ise ona göre deneyimlerimi iyi niyetle paylaştım . Bu arkadaşımızın güzergahı trafik yoğunluğu farklı ise ona göre artı eksi bir öngörü de bulunabilir. Ufak tefek farklılıklar olabilir . Bunu anlarım . Ama hiç gerçekçi olmayan iddialar ile kafa karıştırmak doğru değil.Daha fazla uzatmak istemiyorum. Herkese iyi günler dilerim .

Hocam sana arabanı arkadaşamı pazarlıyorsun diyen oldumu??
Kendi kendine tribe girme istersen...
3 sene öncesinin benzin fiyatına göre km de şu kadar kuruş yakıyorum demeklemi gerçekçi olunuyor!!
Ben o bindiğin arabanın 2001 senesinde sıfırını epeyce bi süre kullandım ne yaktığını iyi biliyorum
Uzatma bencede...

Bugun bir adet v8 4.0 estate ve 3.9 v8 baktim...
Kafamda deli sorular
1) 7 koltuk kullanilabiliniyor mu cunku tupun bagaj haricinde takilacagi yer yok galiba
2) kapi ve ko dosemeleri vites topuzlari ve vites bolumu asinmis
3) sunrof un oldugu yerler tavan dosemeleri biraz gevsek
4) 1 cita eksik
5) arazi görmemiş 99 model 150 km, 00 model 220 km de
6) tum arac kaplama ne tutar ?

Aracın her tarafi duzgun ise bu bahsettigim masraflar ne kadar tutar acaba...

Lpg isini cozersem alacam bu araçlardan 1 tanesini ama 7 kisilik koltuk ihtimalini kullanmak istiyorum.

Görüşleriniz nedir acaba....

Saygilarimla,

GT-N5105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankara'da bir araç var ? Tanıyan bilen var mi acaba bu araci ?

Sahibinden ilan nosu 457304922

Hocam sana arabanı arkadaşamı pazarlıyorsun diyen oldumu??
Kendi kendine tribe girme istersen...
3 sene öncesinin benzin fiyatına göre km de şu kadar kuruş yakıyorum demeklemi gerçekçi olunuyor!!
Ben o bindiğin arabanın 2001 senesinde sıfırını epeyce bi süre kullandım ne yaktığını iyi biliyorum
Uzatma bencede...

Vaaaaww; Türk filmi tadında bir cevap vermişsiniz . Zengin fabrikatörün oğlu fakir ama gururlu genci parası ile ezmek ister ! Demek benim 16 yıl sonra binme imkanı bulduğum aracı siz 2001 yılında kullandınız .Geçti ve gitti sizin için.Allah size daha iyilerini binmeyi nasip etsin ne diyelim . Ama görüyorum ki eskiye olan ilginiz ve alakanız halen devam ediyor . LPG konusundaki bilgi ve alakanızda ayrıca takdire şayan . İlerde bizde çok çalışır kazanır bu araçların sıfırına binme imkanı elde ederiz , sizler gibi ,kim bilir . Buralarda hiç istemesekte manasız yazışmaların içine girmek mecburiyetinde kalmayız .Hoşça kalın ...

Son düzenleme:

Vaaaaww; Türk filmi tadında bir cevap vermişsiniz . Zengin fabrikatörün oğlu fakir ama gururlu genci parası ile ezmek ister ! Demek benim 16 yıl sonra binme imkanı bulduğum aracı siz 2001 yılında kullandınız .Geçti ve gitti sizin için.Allah size daha iyilerini binmeyi nasip etsin ne diyelim . Ama görüyorum ki eskiye olan ilginiz ve alakanız halen devam ediyor . LPG konusundaki bilgi ve alakanızda ayrıca takdire şayan . İlerde bizde çok çalışır kazanır bu araçların sıfırına binme imkanı elde ederiz , sizler gibi ,kim bilir . Buralarda hiç istemesekte manasız yazışmaların içine girmek mecburiyetinde kalmayız .Hoşça kalın ...

• Sahibiydim demedim , kullandım dedim ikisi arasındaki farkı idrak edicek kapasiteden yoksunuz sanırım
  • Sende gerçeği sapıtma eğilimi var genel anlamda
  • Hoşçakal

Ankara'da bir araç var ? Tanıyan bilen var mi acaba bu araci ?

Sahibinden ilan nosu 457304922

bu araçlara bende baktım, LPG takınca bagaj ve koltuklar ölür, bir de bagajı açınca o kötü LPG tankı görüntüsü de cabası..
LPG siz kullanımla ihtimali var ise alınca bence, yoksa girmeyin derim ben.

bu araç yanlış hatırlamıyorsam uzun süre istanbul da bir galeride satılıktı, sonra sanırım bunlar aldı, benim de ilanlarına çok baktığım bir araçtı, hem rengi hem de temizliği güzel duruyor.

bu model araçlar alınırken (Jeep / Range fark etmez) çok çok iyi baktırmak ve geçmişini bilmek gerek. sonrasında da çıkabilecek arızalar için de cepte en az 5000 TL olmalı (LPG için demiyorum dikkat! arızalar ve yenilemeler).. kim derse ki 5 kuruş masrafı yok inanmayın (sıfır masraflı aracı da kimse 50 ye satmaz, zaten çok para harcamıştır kullanır sefasını sürer..)

5000 lirayla kalınsa iyi, bugune kadar bütün işçilikleri aşağı yukarı ben yaptığım halde 12000 liraya yakın para harcadım , dahada masraf var bitmedi tam anlamıyla...
motor içine girmeden bu rakam bide , motora girilirse geçmiş olsun

selam gençler,biraz gerilmiş ortam sanırım lakin kırılmaya gerek yok,kişisel bilgiler sahsı bağlar.atışmak çözüm değil.
konu buradan yürür olmaz ise naçizane fikrimdir.

günümüz yakıt maliyetlerine bakacak olursak 4.0 aracın benzinli hali epey yüksek,gaz ile kullanımıda randımanlı gaz ayarı ve kullanımı diye düşünürsek ancak ortalama bir arazi aracı değerlerine düşer diye düşünüyorum ki şahsi tercihim aracın orjinal yakıtı ile kullanmak.benzinse benzin dizel ise dizel.gaz öyle taktım az yakıyorum demekle olmuyor,yazı ayrı kışı ayrı ayarı ayrı markasına göre türlü türlü derdi var.

şu taraftan bakacak olursak ta eğer bir discovery sevdası varsa işin içinde bi gönül verilmişse bu discovery 2 kasaya tavsiyem td5 motor bir discovery dir.mümkümse 2003 hatta bulabilirseniz 2004.

son olarak 7 koltuk olmasada olur 5 koltuk hayli hayli yeter,çoook geniş bir bagaj olur,tadından yenmez.

456813497 sahibinden ilgilendigim arac bu 135000 km arac diri motor vs kontrol edilecek ama soylediginiz rakamlar biraz urkutucu yakittan dolayi td5 bakiyorum ama dusuk km yok yada cok pert....bu Tara araci alinca en kritik 've ilk bakilmasi dikkat edilmesi gereken ne olurdu acaba tsk ederim degerli gorusleriniz icin

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Mevcutta kia Sorento var ve 4 yilda 40000 km yapmisim.. hani cok ta araci kullanmiyorum uzun yol genelde ve bazi sehir ici kullanim hava kosullari el vermedigi surece

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Yahu arkadaşlar Kaptan doğru söylüyor. Bu tip araçlarda lpg hiç mantıklı gelmiyor bana da.
Ha paran varsa gömücem parayı diyorsan al V8 bin benzinli bence şahane.
Fakat çılgınlık olur.

2001 TD5im var yakıtından çıok memnunum.
1999 V8 Tahoe im vardı tüplü Allah kurtardı.
Nasıl sattım bilmiyorum.

Bir de bagaj konusu var. Bagajın yarısı iptal. Camlı bu araçların bagajı orada bir tip. Sürekli aracın içine tip kokusu filan.
Bana korkutucu geliyor bu tip işi zaten..

Arkadaşlar merhaba siteye yeni üyeyim üye olmadan önce birçok sitede fikir alışverişi yaptım fakat hiç birinde beni tatmin edecek cevaplar alamadım son 4 aydır gezenbilir sitesini takip ediyorum yapılan yorumlar ve cevaplar oldukça ikna edici konu hakkında birçok fikir sahibi insanlar bilgileri ile çoğu yanlış bilinen doğruların cevaplarını bu sitede gördüm diyebilirim. benim nacizane sizlere sorum şu arkadaşlar. 2001 model Land Rover Discovery 4.0 Estate 165 binde beniz lpg li bir araç almayı düşünüyorum araç hakkında sizlerin görüşlerini alarak bana yardımcı olması açısından bilgi vermenizi sizlerden rica ediyorum. çok şey söyleniyor araç hakkında inanın kafam karıştı, konu hakkında bana yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR