4.0 Estate Modeli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Captain Cagi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,155

Captain Cagi

Ana Kamp
Merhaba Disco 2000 veya 2001 4.0 estate modelleri ile alakali goruslerinizi alabilirniyim.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Etiketler
Benzin istasyonun biriyle ortaklığınız veya sahip olma durumunuz varsa alın tadından yenmez...
Yoksa sıkıntı...
100 km 30 litreye yakın tüketimi var
Lpg de çok karlı değil malüm lpg benzine yetişti nerdeyse , artı lpg nin dezavantajları konusu var
Lpg de 100 km tüketim 40 litreyi bulabilir

Son düzenleme:

Benzin istasyonun biriyle ortaklığınız veya sahip olma durumunuz varsa alın tadından yenmez...
Yoksa sıkıntı...
100 km 30 litreye yakın tüketimi var
Lpg de çok karlı değil malüm lpg benzine yetişti nerdeyse , artı lpg nin dezavantajları konusu var
Lpg de 100 km tüketim 40 litreyi bulabilir
Lpg 2,37-2.49, benzin 5.10TL
15.07.2017, Bursa

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araba temiz gözüküyor ona diyecek bişey yok, şaselerde oynama yoksa ön kaput değişmeside çok önemli değil
Ama gel gelelimki benzinli ...
Benzinli araç 50000 lira yapmaz , çünkü tüketim aşırı fazla , km 100000 altı olsa belki...
Tüp takarım diye düşünüyorsanız , tüple birlikte değiştirmeniz gereken şeyler çıkacaktır muhakkak
Bence dizel alın ona masraf edin

Bende aynı aracın 2001 modeli var . Ankara'da günlük olarak kullanıyorum . İlk yıl benzin ile kullandım km 0.85 kuruş yakıyordu . Son bir yıldır BRC marka LPG kiti taktırdım ve bu şekilde şehir içinde kullanıyorum . LPG ile km başına tüketimi 0.55 kuruş . Son derece memnunum. Yorum yapan arkadaşların araçları nedir bilmiyorum . Ama Dizel araçlara hem çok km yapmış hemde temiz olanını bulmak pek kolay değil . Varsada çok daha fazla bedel talep edilmekte . Dizelin bakım ve yenileme maliyetleride ayrı bir konu . Dizel olan araçlarda en az LPG kadar yakıyor . Özetle dizele göre artı yönleride yok değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende aynı aracın 2001 modeli var . Ankara'da günlük olarak kullanıyorum . İlk yıl benzin ile kullandım km 0.85 kuruş yakıyordu . Son bir yıldır BRC marka LPG kiti taktırdım ve bu şekilde şehir içinde kullanıyorum . LPG ile km başına tüketimi 0.55 kuruş . Son derece memnunum. Yorum yapan arkadaşların araçları nedir bilmiyorum . Ama Dizel araçlara hem çok km yapmış hemde temiz olanını bulmak pek kolay değil . Varsada çok daha fazla bedel talep edilmekte . Dizelin bakım ve yenileme maliyetleride ayrı bir konu . Dizel olan araçlarda en az LPG kadar yakıyor . Özetle dizele göre artı yönleride yok değil.

Pardon anlayamadım yani benzinde gezerken 100 km de 16 litremi yakıyordunuz?

Bu arabanın motorunun benzinli olmasından başka dizelden ne farkı var donanımsal olarak ...şanzuman aynı şanzuman, defransiyeller aynı, arazi şanzumanı aynı,
Arabada tek sorunlu yer veya tek uğraşılan yer motormuş gibi konuşmayın
Ayrıca usta milletinin benzinli bir discovery 2 geldiğinde ... lem bu benzinli biraz az geçireyim dediğini sanmıyorum
Evet TD5 lerde az yakmıyor , ama sen 4.0 benzinli motoru 2,5 td5 le aynı yakıyora getirdin
2.0 hap kadar suzuki grand vitara bile benzinin anasını ağlatırken , 4.0 devasal disco nası 16 litre ile bide şehiriçinde dolaşıcak , kendini kandırıyorsun bence
0.85 kuruş dediğin kaç sene önceydi?
100 km de kaç litre yaktığını söyle bence

Son düzenleme:

Kulaktan dolma benzinli motorun dizelden masrafı az hikayesi dolanır durur forumlarda
Bence hiçbir farkı yok maliyet açısından, hatta benzinlilerin %90 nına lpg takıldığını düşünürsek 100000 ni lpg ile devirmiş benzinli aracın motoru çöptür bana göre

Vermiş olduğum istatistik bilgilerde hiç yalan yoktur . Ankara'da ikamet ediyor . Günlük olarak Yaşamkent Bilkent arasında kırk km yol yapıyorum. Eşkişehir yolu üzerinde bulunan M Oil den LPG alıyorum. Şuan fiyat 2.31. 100TL lik yakıt ile en az 180 km yol yapıyor . 90 litrelik tank var 170 liraya tam doluyor . Bir kısmı boş kaldığından ötürü tahminen en fazla 70/75 litre Gaz alabiliyor . Bununla 300 km yol yapabildiğini defalarca tecrübe ettim . Yani aşşağı yukarı benim hesaplamalarıma göre 24 litre LPG tüketiyor . Son bir yıldır benzinle kullanmadığım için vermiş olduğum bilgiler eski ölçülerim tahminime göre güncel benzin fiyatları ile şuan 1.00 liradan fazla yakacağını sanmıyorum . Şunu belirtmekte fayda var benim günlük güzergahım Eskişehir yolu üzeri olduğundan sürekli akan bir trafik mevcut . Çok fazla dur kalk olmuyor . Sizlere tüketimin düşük gelmiş olmasının sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

Hocam 4.0 estatenin benzinde yakıt tüketim verisi şehiriçinde 100 km de 23,5 litre , fabrika verisi bu
Artık yine eskiye döndük gibi, yakıta gün aşırı zam geliyor nerdeyse , o yüzden kuruş verisini 3,5 sene öncesinin kuruş bilgisiyle değil litreyle konuşulmalı diye düşünüyorum
Büyük şehirlerin ağır şehiriçi şartlarında (otaban harici) 28-29 litreden aşaşıya inmez benzinde
Lpg de tüketim hangi araba hangi marka olursa olsun benzinde yaktığının %20 ye yakın üstünde olur
Dolayısyla lpg tüketim aynı şehiriçi şartlarında 35 litrelere çıkar
Arkadaş bilgi soruyor, burda gazı okşayarak , şehiriçi diyip şehirler arası otoban değeri bilgisi paylaşmanın anlamı yok max mu söyleyeceksin
İstanbulda otoban kenarında oturup , hop otobana girip, iş yerine gidip gelmenin veya ankarada eskişehir yolundan işe gidip gelmenin verisi uzun yol verisinden çok farklı değil , bu tip kullanımlarda şehiriçi tabiri kullanmamınızı öneririm

Son düzenleme:

Şimdi bu arkadaş senin söylediğinle ,aaa az yakıyormuş diyip bu aracı alsa , sonrada bu araçla araziye çıksaki bu arabanın tercih edilme sebebi arazi kabiliyeti , tamamen ağır ofroad olmasada ailemi alır hafta sonları kamp yaparım dağda bayırda diye heves ediliyor...yoksa otobanda her araba gidiyor
Ve yakıt tüketim 40-45 litrelere çıksa kulaklarını çınlatmazmı??

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR