750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 442,782
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba Sami bey,

İlândaki fotoğrafta görünen cam tavan yok, sineklik ve perdeler yok, karavan basamağı yok, tuvalet yok. Resimlere göre gidip inceledik ve bu yanıtı aldık. Bütün bu saydıklarım ekstra imiş. Seçtikçe fiyata ekleniyor.

Asıl önemlisi, hafif karavan umudu ile gittim. Ancak kesinlikle 750 kg üzeri. Buna bir de güneş paneli ve karavan yaşamı için gerekli olmazsa olmaz malzemeyi de eklersek, bu karavan kesinlikle %10 aşım marjını da geçer.

Sevgilerimle,

Etiketler
Madem Ortiz karavan da durum böyle sıkıntılı,hem O1 belgesi yok,hem sınırda 750 kg,hem de gerekli şeyler ekstra koyarak 50 bine satmaya çalışıyor ortiz

Bu durumda erba karavana gidip oradaki durumu görmek ve karavanı tartmak ,O1 belgesini görmek lazım,tepe havalandırma,perde vb bunlar bildiğim kadarıyla fiyata dahil erba karavanda

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar,

ORTİZ'in belirttiği modeli yapması çok iyi olmuş. Hemen listemizi yenileyelim:

1- Caretta - Uncle (4 Kişilik) ve Junior (2 Kişilik)

2 - May - 360 (4 Kişilik)

3- Saly - Carabinata (4 Kişilik)
ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

4- Carpento - 360 (4 Kişilik)
ve 310 (2 Kişilik)

5- Eks - 3600 (4 Kişilik)

6- Güney Karavan - Maxi (4 Kişilik)
ve Midi (3 Kişilik) ve Mini (2 Kişilik)

7-Erba - 4.10 (4 Kişilik) ve 3.40 (2 Kişilik)

8- Ortiz Karavan - 3,90 (4 Kişilik)

9-Pino - P280 Cacholete (2 Kişilik + 1 Çocuk) - 3 Metre

10- Leyli-2.40 (2 Kişilik)

11-Dolly - Weekend (2 Kişilik)

12-Aydos- Niewiadow Nt 126 (İthal) (2 Kişilik)

13-Hymer Eriba - Touring (İthal) (2 Kişilik)

-----------------------------------------------------

Ortiz iç dizaynında Carpento kokusu gözükmüyor değil. Ama bu bir kopyadan ziyade kavak kontra ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Birde ziyan yapısının aynı olması ile ilgili.

Carpento'nun en büyük avantajı, 750 kg altı diyip, 740 kg çıkarmıyor olmaları. Yani donanım eklemek için yaklaşık 80-90 kg kalıyor. Birde %10 opsiyonu düşünürsek, ağırlığı düşünmeden donanım ekleyebiliyoruz.

Ortiz tam sınırda kalmış gibi. (Net ağırlık yazmıyor ama ben böyle düşündüm.) Bu durum iç aksesuarlar ve tasarımla ilgili olabilir. Net tartı ağırlığını bildikten sonra bu konuda daha iyi yorum yapabiliriz.

Tek eleştirip, pencere donanımlarının standart olmayışı. Yani kasetli tuvaletin standart olmayışını anlarım ama camın standart olmayışı komik olmuş.

Şu bir gerçek ki, eksik donanım da olsa 35.000 TL lerin konuşulması bence iyi. Çünkü bu donanımlarda Carpento'da yanlış hatırlamıyorsam 50.000 TL leri görmüştük. Hatta ek donanımlarla 80.000 TL ye çıktığımı hatırlıyorum. Bu durumda tüm opsiyonel donanımlar eklendiğinde ve güneş enerjiside düşünüldüğünde Ortiz 60.000 TL altında kalıyor.

Madem Ortiz karavan da durum böyle sıkıntılı,hem O1 belgesi yok,hem sınırda 750 kg,hem de gerekli şeyler ekstra koyarak 50 bine satmaya çalışıyor ortiz

Bu durumda erba karavana gidip oradaki durumu görmek ve karavanı tartmak ,O1 belgesini görmek lazım,tepe havalandırma,perde vb bunlar bildiğim kadarıyla fiyata dahil erba karavanda

Vesile ile O1 belgesi nasıl bir belgedir, tanım olarak değil görünüş olarak. Kimlik kartı veya ruhsat gibi midir yoksa A4 çıktısı gibi midir ? O1 belgesi resmi var mı herhangi bir karavan için.

Ayrıca bu O1 belgesi, her bir karavan şasesine ayrı mı düzenleniyor yoksa üretici ilgili model için O1 belgesi alıp bir örneğini alıcıya mı veriyor.

Vesile ile O1 belgesi nasıl bir belgedir, tanım olarak değil görünüş olarak. Kimlik kartı veya ruhsat gibi midir yoksa A4 çıktısı gibi midir ? O1 belgesi resmi var mı herhangi bir karavan için.

Ayrıca bu O1 belgesi, her bir karavan şasesine ayrı mı düzenleniyor yoksa üretici ilgili model için O1 belgesi alıp bir örneğini alıcıya mı veriyor.

Tam olarak şöyle bir belgedir;

http://www.guneykaravan.com/mynet_resimlerim/taramalar_m_002.jpg

Ortiz O1 belgesini alır. Şuanda yaz döneminde hızlı bir giriş yapmak istediler. Çünkü gerçekten "kampçılık-karavancılık" yükselmiş durumda. İzmir bölgesi için şunu söyleyebilirim, önceden kiralık ev tutar 1 ay kalırım, dinlenirim dediğiniz noktalarda bir ev yok, iki kira için neredeyse araba parası isteniyor.

Bu yüzden kapm ve karavan alanlarında yer yok şuanda İzmir çevresinde. Birde şuan insanlar bilinçlendikçe 750 kg altı karavanın çok mantıklı olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden karavan alanlar onları tercih etmeye başladı.

Ortiz'de daha yaz döneminde hızlı bir giriş yapıp, ismi ile satmak istiyor.

İlerde O1'ini alır ve diğer karavan modelleri gibi bu modeline de "Classic", "Sakre" ve "Çara" modellerini ekler ve harika bir karavan olarak herkesin gözdesi olur.

Ben inanıyorum...

Ortiz O1 belgesini alır. Şuanda yaz döneminde hızlı bir giriş yapmak istediler. Çünkü gerçekten "kampçılık-karavancılık" yükselmiş durumda. İzmir bölgesi için şunu söyleyebilirim, önceden kiralık ev tutar 1 ay kalırım, dinlenirim dediğiniz noktalarda bir ev yok, iki kira için neredeyse araba parası isteniyor.

Bu yüzden kapm ve karavan alanlarında yer yok şuanda İzmir çevresinde. Birde şuan insanlar bilinçlendikçe 750 kg altı karavanın çok mantıklı olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden karavan alanlar onları tercih etmeye başladı.

İlerde O1'ini alır ve diğer karavan modelleri gibi bu modeline de "Classic", "Sakre" ve "Çara" modellerini ekler ve harika bir karavan olarak herkesin gözdesi olur.

Ben inanıyorum...
Perdeyi,tavan havalandırması vb ekstra deyip 45 bin isterse iş yapamaz
İnsanlar araştırıyor
Erba karavanda perde,vc hepsi var
36 bin+kdv

Merhaba,

Ortiz in modeli gerçekten çok şık ve kaliteli duruyor. Almayı düşünüyoruz ancak kilosunun kaç olduğuna dair açık bir bilgi olmaması bizi carpento ya itiyor.

Carpento da fiyat olarak bütçemizin üzerinde kalıyor:(

Bu durumda Ortizi bekleme kararı aldık. İnşallah @demirak ın dediği gibi güncelleme yapar ortiz.

Bu arada 01 belgeli bir karavan aldıktan sonra, yurt dışına çıktığımızda tartıya çıkartıyorlar mı? Hiç böyle bir olay başına gelen var mı? O 750 kg bandı illaki aşılacak anladığım kadarıyla:smiley:

EDİT: Sahibinden ilanında O1 belgesi satışta verildiği belirtilmiş.

Son düzenleme:

Erbanın 750 kg olduğununu ve O1 belgesi olduğunu teyid edebilecek sakarya veya yakınında olup,buna zaman ayıracak bir üyemiz yada potansiyel alıcımız olsa ne iyi olurdu
Ben daha önce Erba karavandan 5.25 almıştım
Çok ağır olması dışında bir sorun yaşamadım
Bu nedenle ağırlık konusunda endişelerim var

Ben inanıyorum...

sahibinden ilanında satışta O1 belgesi verildiğini belirtmişler.

@omnitemporal

Abi işte Erbaa da kilo sorunundan bahsediyorsunuz. Eğer 700 kg lardaysa evet dediğin gibi, fiyat anlamında daha mantıklı. Net bilgi geldikçe daha iyi olacak.

Perde ve camla ilgili zaten bende eleştirdim. Bu model ayrımları ile (Classic, Sakre, Çara) düzeltirler diye düşünüyorum. Belki biraz fiyat artar ama göreceğiz bakalım :smiley:

@kara.kartal1903

Tamam o halde, sadece net ağırlığı bilmemiz kaldı. Onuda arar öğreniriz.

01 belgeli bir karavan aldıktan sonra, yurt dışına çıktığımızda tartıya çıkartıyorlar mı? Hiç böyle bir olay başına gelen var mı?

Tekrar merhaba,

Ortiz ile görüştüm, tavan ve camlar yokken yani standart donanımda 740 kg net ağırlığı varmış. Dolayısıyla güneş paneli vs geçtim, cam eklettiğiniz zaman bile 750 kg aşılıyor. %10 opsiyonu düşünseniz bile ağırlık güneş enerjisi vb işine de girerseniz bana göre 900 kg'ı geçer.

Keşke 700 kg altı çıkarabilselerdi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri