750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 443,498
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yakın zamanda bende Erbayı ziyaret edeceğim. Birde White Pigeonun 750 kg altını inceleyeceğim. 750 kg altı bir karavan için KDV dahil 35.000 tlden fazla vermek istemiyorum. Extraları kafama göre sonrasında hallederim . İyice araştıracağım.
Dostum önce white pigeonu ziyaret etmeni öneririm zira erba dan sonra gidersen hayal kırıklığı olabilir çünkü benim öğle oldu :smiley:

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
@muratoto

KDV dahil satıyorsa Saly, daha önce bahsettiğim gibi Carabinata şuan için iyi bir fırsat. Freni 5-6.000 TL'ye taktırıp, 44-45.000 TL ye sahip olabilirsiniz. Bence çok iyi...
Bilgi için teşekkürler.

@Gkhn060638

NK Karavanda düzeltme vardır. Bende buna inanmak istiyorum. Fakat, yerli karavanlarda karavana uygun olmayan malzemeleri eleştiriyoruz. Ancak NK Karavanda karavan dışını geçtim direk ev donanımları uygulanıyor. Bu biraz bana garip geliyor. Duşakabin, bildiğini öğrenci evi duş bataryası vb ilk gördüğüm tespitler.

Resimlerde gördüğüm kadarıyla ışık sistemi yetersiz. Ek LED ile desteklenmesi gerekiyor. İç mobilya kavak mı bilmiyorum ama ilanlarında plastik yazıyordu, böyle ise sağlıksız olur.

Hatırladığım kadarıyla mobil ocak var, yani karavan içi gaz bağlantılı ocak yok, istediğinizde bunlar hep ek maliyet oluyor.

Birde yine hatırladığım kadarıyla su deposu sağ tarafta ranza altında. Buda eğer dolu kullanırsanız sağ tarafa ciddi çekme yapar. Ve dengesizlik yaratır diye düşünüyorum. Bakir bir yere gidecekseniz min 50 litre doldurabilme önerisi çok geçerli olmayabilir.

@omnitemporal

Demekki peynir ekmek gibi satılmıyormuş

Yine enterasan bir yorum...

Fiat Egea 1.3 M.Jet 95 HP modelinde 15.000 TL liste fiyatından indirim yapmış. Bu onun satılmadığı anlamına mı geliyor? Hala C segment sedan satışlarda İlk 3 içinde satılıyor? Niye 15.000 TL indirim yapıyorlar?

Dediğim gibi kendinize fayda sağlayacak yorumlardan ziyade hepimize fayda sağlayacak yorumlar bekliyoruz sizden.

Saly Carabinata'nın indirim yapma sebebi stok eritmekten başka birşey değil.Elinde kalan Carabinata'ları yeni modelelrden önce satmak için fiyat silahını çektiler. Ama KDV Dahil 48.000 TL ye 2 ay önce olan kişiler Sosyal medyada neler söylüyorlar...

Buda önemli... 2 ay önce 48.000 TL ye aldığınız karavanı sırf stok eritmek için 38.000 TL ye satıp, mevcut müşterilerini madur ediyorlarsa buda ayrı düşünülmesi gereken birşeydir.

Bu arada pasolvon söylemiş ama bende belirteyim. Zaten birden çok marka karavanlarının satış fiyatları 40-45.000 TL arası. Sadece Başoğlu, Carpento, EKS ve Ortiz gibi markalar yüksek satıyorlar. (yerlilerde)

@Badadirciggin

Erba karavan ile ilgili resimleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kapıya sineklik ve Basamak yapamadıklarını söylememişlerdi. Gerçi 2 şey de halledilebilir şeyler...

Tuvaleti çok merak ediyordum ama sanırım çekemediniz...

@pasolvon

4 kişilik karavanda zatten her gün yattıktan sonra yatağı bozup masa yapmanız gerekir. Yani bundan kaçış yok.

Erba karavanda halledilemeyecek tek konu bana göre 720 kg ve üzeri ağırlığı ve plxi cam gibi değişikliklere yanaşmamasıdır.

@s.bulbul54

White Pigeon ile ilgili Nasıl bir hayal kırıklığı? İşçilikleri çok mu kötü?

Bir tek onlarla ilgili detaylı bilgimiz yok...

Son düzenleme:

Karavandaşlar dostlar ben 2 yıldır almayı düşündüğüm karavan için araştırmalar yapıp üreticilerle ve kullanıcılarla görüşüp ikinci elde satışını araştırıp duruyordum Sonunda kararımı verip Erba karavanın 4.10 Td modelini 02 Belgeli olarak Almış bulunmaktayım.Bu karavan ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarım

Karavandaşlar dostlar ben 2 yıldır almayı düşündüğüm karavan için araştırmalar yapıp üreticilerle ve kullanıcılarla görüşüp ikinci elde satışını araştırıp duruyordum Sonunda kararımı verip Erba karavanın 4.10 Td modelini 02 Belgeli olarak Almış bulunmaktayım.Bu karavan ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarım

Karariniz hayirli olsun.

Eminim ki en guzel tatilleriniz bu karavanda geçecek.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@muratoto

KDV dahil satıyorsa Saly, daha önce bahsettiğim gibi Carabinata şuan için iyi bir fırsat. Freni 5-6.000 TL'ye taktırıp, 44-45.000 TL ye sahip olabilirsiniz. Bence çok iyi...
Bilgi için teşekkürler.

@Gkhn060638

NK Karavanda düzeltme vardır. Bende buna inanmak istiyorum. Fakat, yerli karavanlarda karavana uygun olmayan malzemeleri eleştiriyoruz. Ancak NK Karavanda karavan dışını geçtim direk ev donanımları uygulanıyor. Bu biraz bana garip geliyor. Duşakabin, bildiğini öğrenci evi duş bataryası vb ilk gördüğüm tespitler.

Resimlerde gördüğüm kadarıyla ışık sistemi yetersiz. Ek LED ile desteklenmesi gerekiyor. İç mobilya kavak mı bilmiyorum ama ilanlarında plastik yazıyordu, böyle ise sağlıksız olur.

Hatırladığım kadarıyla mobil ocak var, yani karavan içi gaz bağlantılı ocak yok, istediğinizde bunlar hep ek maliyet oluyor.

Birde yine hatırladığım kadarıyla su deposu sağ tarafta ranza altında. Buda eğer dolu kullanırsanız sağ tarafa ciddi çekme yapar. Ve dengesizlik yaratır diye düşünüyorum. Bakir bir yere gidecekseniz min 50 litre doldurabilme önerisi çok geçerli olmayabilir.

@omnitemporal

Yine enterasan bir yorum...

Fiat Egea 1.3 M.Jet 95 HP modelinde 15.000 TL liste fiyatından indirim yapmış. Bu onun satılmadığı anlamına mı geliyor? Hala C segment sedan satışlarda İlk 3 içinde satılıyor? Niye 15.000 TL indirim yapıyorlar?

Dediğim gibi kendinize fayda sağlayacak yorumlardan ziyade hepimize fayda sağlayacak yorumlar bekliyoruz sizden.

Saly Carabinata'nın indirim yapma sebebi stok eritmekten başka birşey değil.Elinde kalan Carabinata'ları yeni modelelrden önce satmak için fiyat silahını çektiler. Ama KDV Dahil 48.000 TL ye 2 ay önce olan kişiler Sosyal medyada neler söylüyorlar...

Buda önemli... 2 ay önce 48.000 TL ye aldığınız karavanı sırf stok eritmek için 38.000 TL ye satıp, mevcut müşterilerini madur ediyorlarsa buda ayrı düşünülmesi gereken birşeydir.

Bu arada pasolvon söylemiş ama bende belirteyim. Zaten birden çok marka karavanlarının satış fiyatları 40-45.000 TL arası. Sadece Başoğlu, Carpento, EKS ve Ortiz gibi markalar yüksek satıyorlar. (yerlilerde)

@Badadirciggin

Erba karavan ile ilgili resimleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kapıya sineklik ve Basamak yapamadıklarını söylememişlerdi. Gerçi 2 şey de halledilebilir şeyler...

Tuvaleti çok merak ediyordum ama sanırım çekemediniz...

@pasolvon

4 kişilik karavanda zatten her gün yattıktan sonra yatağı bozup masa yapmanız gerekir. Yani bundan kaçış yok.

Erba karavanda halledilemeyecek tek konu bana göre 720 kg ve üzeri ağırlığı ve plxi cam gibi değişikliklere yanaşmamasıdır.

@s.bulbul54

White Pigeon ile ilgili Nasıl bir hayal kırıklığı? İşçilikleri çok mu kötü?

Bir tek onlarla ilgili detaylı bilgimiz yok...
38 bine satarak müşterilerini mağdur ediyorlar öyle mi?

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun
Yanlız O2 olunca ayrı plaka,her yıl muayene
Vergi vs olacak

Hayırlı olsun
Yanlız O2 olunca ayrı plaka,her yıl muayene
Vergi vs olacak

Öncelijle teşekkür ederim
Özellikle Ruhsatının olmasını istedim birde şahsi düşüncem şuan trafiksel anlamda problem yok fakat ileride,Şuan 750 kg altı diye aldığımız karavanlarda kilo fazlalığından problem yaşamak istemememden kaynaklı

@s.bulbul54

Rica ederim. İnşallah olur.

Peki hocam MAY' baktın mı? Onu niye tercih etmedin?
May Karavan ı birebir görmedim fakat inceledim yükleme alanı anlamında erba daha avantajlı geldi karavan üretim tecrübesi ve dış görüntüsü anlamında da erba 4.10 dan yana kullandım.Tabiki görsellik işlevsellik kişiye göre değişkendir.Birde mesafe olayı var Ben aslen Sakaryalıyım fakat Bilecikte yaşıyorum yani mesafe 100 km sıkıntı anında her türlü gidebilirim.Manisa 420 km civarında

May Karavan ı birebir görmedim fakat inceledim yükleme alanı anlamında erba daha avantajlı geldi karavan üretim tecrübesi ve dış görüntüsü anlamında da erba 4.10 dan yana kullandım.Tabiki görsellik işlevsellik kişiye göre değişkendir.Birde mesafe olayı var Ben aslen Sakaryalıyım fakat Bilecikte yaşıyorum yani mesafe 100 km sıkıntı anında her türlü gidebilirim.Manisa 420 km civarında

Bende Eskişehir'deyim,yakınmışız
Bu tarafa yolunuz düşerse karavanınızı görmek isterim
Hemde bir çay ikram ederim

Arkadaslar haftasonu Sakarya ve Manisa`ya iki arkadas iki karavan almak icin gittik.Izlenimlerimi aktarmak isterim.
*Ilk başogluna randevusuz gittik,cumartesi sabahi sadece bekci abi vardi sagolsun bizi gezdirdi,uncle modelini inceledik.Karavanin tavani cok alcak,icinde insan biraz rahatsiz oluyor.Fiyati yuksek oldugu icin bakmakla yetindik
*Oradan Saly e gectik.Müjgan Hanim sagolsun bizimle ilgilendi,arayip gitmistik.Saly i begendik,fiyatina gore kaliteli,3.25 boyuna ragmen uncle dan daha ferah.Dolap azligi ve boyuttan dolayi vazgectik.
*Sakaryada son olarak buyuk ihtimal almak uzere randevulu gittigimiz Erba 4.10 modeli icin Erbaya gittik.Açıkçası bekledigimiz ilgiyi gormedik,ellerinde hazirda 4.10 olmadigi icin 6-7 ay once sattiklari bir karavani gormeye gittik.Kullanilan mobilyayi begenmedik.5.25 teki mobilya gorunumunde ama ayni malzeme degil,6-7 ayda baya yipranmisti.Masasi da ilandaki masadan farkli daha hafif bir masa.Ici oldukca ferah 750 kg altinda en genis model belkide.Canli olarak gormeden Erba 4.10 a karar vermeyin.
*Gece otobuse binip Manisaya gectik.Orhan ustanin haberi vardi gelecegimizden.Sagolsun bizi agirladi,her sorumuza cevap verdi.2 sene once sattigi bir karavana gittik gercekten hala ilk gunku gibiydi cok begendik.
*Sonuc olarak Manisa`dan Haziran sonu Temmuz basi gibi teslim almak uzere 2 adet May3800 siparisi vererek donduk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri