Yaşam Aküsü Boşalması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karacaoglan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,113
Hazır şarj cihazı konusu yakalamışken tecrübesi olan arkadaşlara benimde bir sorum olacak. Bende şarj cihazlarında Bosch C7 ve Noco Genius G 7200 arasında kaldım, Noco Genius daha iyi gibi geldi bana, hangisini tavsiye edersiniz ?

Etiketler

Hazır şarj cihazı konusu yakalamışken tecrübesi olan arkadaşlara benimde bir sorum olacak. Bende şarj cihazlarında Bosch C7 ve Noco Genius G 7200 arasında kaldım, Noco Genius daha iyi gibi geldi bana, hangisini tavsiye edersiniz ?

Ilker Bey, bir cihaz hakkında bilgi edninmek istersem, ilk önce Amazondaki en negatif yorumları okurum. Bosch C 7 iҫin Amazona girince ilk dikkatimi ҫeken 137,04 € fiyatı oldu. Türkiye fiyatı 679 TL. Yorumlara gelince, așağıdaki linkte görüldüğü gibi Amazonda en kötü yoruma 1 yıldız, en iyi yoruma da 5 yıldız veriliyor. Bu cihaza bir yıldız veren ve negatif yorum yazanlar, 5 yıldız verenden daha fazla.

Galiba Bosch C 7 Almanya‘ da satılmadığı iҫin Türkiye’de ucuza satılıyor. Ișin ilginҫ tarafı Türkiye’de hemen herkes iyi yorum ve 5 yıldız vermiș.

Noco Genius G 7200 artık Amazonda satılmıyor, ama aldığı iyi yorumlar Bosch C 7’den ҫok fazla ama, eski teknik olabilir.

Tercih kolay olmayacak, :( kolay gelsin. Ben alacak olsam Noco Genius‘ u tercih ederim.

https://www.amazon.de/NOCO-Genius-Boost-G7200EU-Ultra-sicheres/dp/B00CG354CS

Bosch 0189999070 mikro işlemci pil şarj cihazı C7, 12 V ve 24 V için, dengeleme şarjlı: Amazon.de: Auto

https://www.hepsiburada.com/bosch-c7-aku-sarj-cihazi-pm-HB000002WI6G

Son düzenleme:

İlginç..
Türkiyedeki bir kaç sitenin yorumlarının hepsi pozitif..
..................................
Bosch C7 Akü Şarj Cihazıteşekkürler orjinal ürün, kargo harika tamamen
boşalmış varta 12 volt 60 amp. akümü 12 saatte full doldurdu ..
-------------------------------
Ürün Harika
Ürünü kullanmaya başladım göstergesi siyah olan Mutlu 60 amper akümü 3 saat gibi bir sürede şarj etti
ve şarj ederken hiç çok ısınma gibi sorunlar olmadı ısısı gayet normal derecedeydi
hızlı ve temiz şarj
Ürün bugün elime geçti agm 12 v 80 ah yarı dolu akümü yaklaşık 3 saatte full doldurdu.
Güvenli bir cihaz hava sıcak olmasına rağmen fazla ısınmadı bittiğinde otomatik kapandı.
Bosch kalitesini bu cihazda da göstermiş.
--------------------------
Yorumlar heppozitif ama ...
Hüseyin Beyin açıklamaları kafamı karıştırdı... !??
Acaba Genius 3500 bundan gerçekten çok üstün bir cihaz mı..?
Sorgulamayı ve araştırmayı çok severim.
Akıllı öneri ve yorumları değerlendirmeyi de çok severim..

Ilker Bey, bir cihaz hakkında bilgi edninmek istersem, ilk önce Amazondaki en negatif yorumları okurum. Bosch C 7 iҫin Amazona girince ilk dikkatimi ҫeken 137,04 € fiyatı oldu. Türkiye fiyatı 679 TL. Yorumlara gelince, așağıdaki linkte görüldüğü gibi Amazonda en kötü yoruma 1 yıldız, en iyi yoruma da 5 yıldız veriliyor. Bu cihaza bir yıldız veren ve negatif yorum yazanlar, 5 yıldız verenden daha fazla.

Galiba Bosch C 7 Almanya‘ da satılmadığı iҫin Türkiye’de ucuza satılıyor. Ișin ilginҫ tarafı Türkiye’de hemen herkes iyi yorum ve 5 yıldız vermiș.

Noco Genius G 7200 artık Amazonda satılmıyor, ama aldığı iyi yorumlar Bosch C 7’den ҫok fazla ama, eski teknik olabilir.

Tercih kolay olmayacak, :( kolay gelsin. Ben alacak olsam Noco Genius‘ u tercih ederim.

https://www.amazon.de/NOCO-Genius-Boost-G7200EU-Ultra-sicheres/dp/B00CG354CS

Bosch 0189999070 mikro işlemci pil şarj cihazı C7, 12 V ve 24 V için, dengeleme şarjlı: Amazon.de: Auto

https://www.hepsiburada.com/bosch-c7-aku-sarj-cihazi-pm-HB000002WI6G

Hüseyin abi teşekkür ederim, benim için yeterince aydınlatıcı oldu. Noco Genius un banada artısı fazla gibi gelmişti. Bir ara çok araştırmuştım Bosch ile çok ciddi bir fiyat farkıda yoktu. Ctek in Türkiye’de satışı ve fiyatı hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

İlginç..
Türkiyedeki bir kaç sitenin yorumlarının hepsi pozitif..
..................................
Bosch C7 Akü Şarj Cihazıteşekkürler orjinal ürün, kargo harika tamamen
boşalmış varta 12 volt 60 amp. akümü 12 saatte full doldurdu ..
Ürün Harika
Ürünü kullanmaya başladım göstergesi siyah olan Mutlu 60 amper akümü 3 saat gibi bir sürede şarj etti
ve şarj ederken hiç çok ısınma gibi sorunlar olmadı ısısı gayet normal derecedeydi
hızlı ve temiz şarj
Ürün bugün elime geçti agm 12 v 80 ah yarı dolu akümü yaklaşık 3 saatte full doldurdu.
Güvenli bir cihaz hava sıcak olmasına rağmen fazla ısınmadı bittiğinde otomatik kapandı.
Bosch kalitesini bu cihazda da göstermiş.
--------------------------
Yorumlar heppozitif ama ...
Hüseyin Beyin açıklamaları kafamı karıştırdı... !??
Acaba Genius 3500 bundan gerçekten çok üstün bir cihaz mı..?
Sorgulamayı ve araştırmayı çok severim.
Akıllı öneri ve yorumları değerlendirmeyi de çok severim..

6 V batarya kullanmıyorsanız, Genus 3500 yerine 7200 tavsiye ederim.

Genus 3500 yerine 7200 tavsiye ederim.
----------------------------
3500 ün doldurma kapasitesi 120Ah olarak belirtilmiş..
Benim aküm bu sınırı tutuyor.

Bu arada, bir kanaatimi belirteyim,
hızlı ve yüksek amperde şarj eden cihazlar,
aküleri çabuk şarj diyor,
ama çabuk da öldürüyor..

Son düzenleme:

----------------------------
3500 ün doldurma kapasitesi 120Ah olarak belirtilmiş..
Benim aküm bu sınırı tutuyor.

Bu aradabir kanaatimi belirteyim,
hızlı ve yüksek amperde şarj eden cihazlar,
aküleri çabuk şarj diyor,
ama çabuk da öldürüyor..

Genius u araştırırken, anladığım kadarı ile şarja bağlanan aküyü tespit edip cinsine ve amperine göre şarj ediyor bunun için 7200 ü önerdim 6V kullanılmıyorsa ilerleyen zamanda kapasite arttırımı gerekirse aynı cihazla devam edebilirsiniz. Karavanda benimde çok uçuk enerji tüketmi gibi düşüncem yok. Ama bu tip ürünlerde deneme, yanılma yerine nokta atışı yapmak istiyorum.

Son düzenleme:

Hayır, daha yüksek Ah bir akü düşünmüyorum.
Gereksiz fazla para vermemek iyidir.
Bizlerde genel bir hastalıktır bu, almışken...ile başlar ...

Bir dönem Almanyada arkadaşımın evinde kaldım.
Hanımı bir gün bana danıştı.

Bir çamaşır makinası almak istiyordu.
Ön seçimleri kendi yaptı,
bana , "Sen mühendissin bak bakalım uygun mu", diye sordu.
Seçim kriterlerine hayran kaldım..

Bizimkiler 35 programlı, sıcak - soğuk - ılık musluklu..1.800 D/dk ! :p ? kurutmalı,süper boyalı mal alır.
Kadın 6 programlı, "Daha fazlası gereksiz, bu 6 program her şeyi yıkar"
"Yüksek sıkma deviri bana gereksiz, en alt devir iyidir, zira hala kullandığım, iyi bir sıkıcım var"
"Bu özelliklerde iyi markalı, hesaplı, servisi yakın bir makinayı sipariş edeceğim."

"Sen ne diyorsun" dedi.
Şapka çıkarttım.
Aldığım ders çok çok iyiydi..
Hep aklımda tutarım..

Biraz özel sohbet oldu ama, benim gibi ders alanlar olur diyorum.
Ne dersiniz..

Son düzenleme:

Hayır, daha yüksek Ah bir akü düşünmüyorum.
Gereksiz fazla para vermemek iyidir.
Bizlerde genel bir hastalıktır bu, almışken...ile başlar ...

Bir dönem Almanyada arkadaşımın evinde kaldım.
Hanımı bir gün bana danıştı.

Bir çamaşır makinası almak istiyordu.
Ön seçimleri kendi yaptı,
bana , "Sen mühendissin bak bakalım uygun mu", diye sordu.
Seçim kriterlerine hayran kaldım..

Bizimkiler 35 programlı, sıcak - soğuk - ılık musluklu..1.800 D/dk ! :p ? kurutmalı,süper boyalı mal alır.
Kadın 6 programlı, "Daha fazlası gereksiz, bu 6 program her şeyi yıkar"
"Yüksek devir bana gereksiz, en alt devir iyidir, zira hala kullandığım, iyi bir sıkıcım var"
"Bu özelliklerde iyi markalı, hesaplı, servisi yakın bir makinayı sipariş edeceğim."

"Sen ne diyorsun" dedi.
Şapka çıkarttım.
Aldığım ders çok çok iyiydi..
Hep aklımda tutarım..

Biraz özel sohbet oldu ama, benim gibi ders alanlar olur diyorum.
Ne dersiniz..

Beyaz eşya uzmanlık alanım, şu ana kadar hiç kimseye tavsiye olarak marka ve model önerisinde bulunmadım. Çünkü cihaz on yıl sonra arıza yapsa bile senin dediğini aldık ama diye başlayıp şikayetlerin ardı, arkası bitmiyor.

.
Noco Genius G 7200 ün Türkçe kullanım kılavuzu aşağıda.

ABD yapımı alet, İsveç Ctek ile eşdeğer özelliklere sahip !
İthal eden şirketi (Freeze) garanti için muhatap alabilmek avantaj olmalı.

Kılavuz dolaylı olarak, çağdaş bir şebeke dolum çihazının nasıl olması gerektiği üzerine bütün öğretici bilgileri kaliteli bir Türkçe ile yazmakta.
Okunması herkese salık verilir.

.

Almanya’da Amazon’daki 649 eleştiri içinde en çok yararlı bulunan @amcaoğlu333 rumuzlu kişiye ait.

amcaoglu333 *****
Doğrulanmış Satın Alma İncelemesi:
Almanya' 29 Kasım 2018
Toplam ürün derecelendirmesi 5 üzerinden 4,5 yıldız

Test ve karşılaştırma için Ctek MXS 5.0 ve Noco Genius 7200 sipariş ettim. Her iki üretici de 5 yıl garanti veriyor. Bu yüzden Amazon'a sordum.
Amazon: "Amazon'da garanti 2 yıldır. Bu durumda, bir ürünün daha büyük bir garantisi varsa, üreticiyle iletişime geçebilirsiniz".

Noceo Genius 7200 veya CTEK MKS 5.0 satın almak isteyenlere;
Noco Genius 7200 şarj için ortam sıcaklığı: 0 ° C ile +40 ° C
Ctek MXS Şarj için 5.0 ortam sıcaklığı: -20 ° C ile +50° C

.

Son düzenleme:

Arkadaşlar bu tür ürünler rafta duran aküleri şarj etmek için. Karavan içi kullanıma çok uygun değil. Karavanı kullanmıyorsunuz, aküsünü şarj etmek ve şarjlı tutmak için kullanırsınız tamam bunu anlarım. Yani seyyar cihaz olarak akü şarj için güzel cihaz. Şarj edebileceği akü kapasitesini Ah olarak verilmesi de ilginç. Şarj akımları bile tam verilmemiş. Mesela Genius G7100 7.2A ile şarj ettiğini ve 40 ila 230Ah akü arasını şarj ettiğini yazmışlar. 11. sayfada grafik ve şarj modları verilmiş ama ne akım var ne gerilim, ben bir şey anlamadım. Kampingte 12V buzdolabı ile 12V televizyon kullanımında bile akünüz şarj olmak yerine deşarj olur. Bu cihazlarda akü şarj olurken kullanımı unutun ya da 12V tesisatını ayrı 12V güç kaynağından besleyin derim. Araç üzerinde kullanmalık şarj cihazı olarak daha yüksek akımlı olması tercih edilmelidir. İncelediğim Meanwell PB-360 gibi cihazlar daha kullanışlı bence. Yine de siz istediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

Arkadaşlar bu tür ürünler rafta duran aküleri şarj etmek için. Karavan içi kullanıma çok uygun değil. Karavanı kullanmıyorsunuz, aküsünü şarj etmek ve şarjlı tutmak için kullanırsınız tamam bunu anlarım. Yani seyyar cihaz olarak akü şarj için güzel cihaz. Şarj edebileceği akü kapasitesini Ah olarak verilmesi de ilginç. Şarj akımları bile tam verilmemiş. Mesela Genius G7100 7.2A ile şarj ettiğini ve 40 ila 230Ah akü arasını şarj ettiğini yazmışlar. 11. sayfada grafik ve şarj modları verilmiş ama ne akım var ne gerilim, ben bir şey anlamadım. Kampingte 12V buzdolabı ile 12V televizyon kullanımında bile akünüz şarj olmak yerine deşarj olur. Bu cihazlarda akü şarj olurken kullanımı unutun ya da 12V tesisatını ayrı 12V güç kaynağından besleyin derim. Araç üzerinde kullanmalık şarj cihazı olarak daha yüksek akımlı olması tercih edilmelidir. İncelediğim Meanwell PB-360 gibi cihazlar daha kullanışlı bence. Yine de siz istediğiniz tercihi yapabilirsiniz.
ferhat bey,
ben akümü uzun ömürlü olsun diye ayda bir evden şarj etmek için kullanacağım bir akü şarj cihazı arıyorum. akü normal durumda ise solar panel tarafından şarj edilecek. elimdeki şarj cihazı 2 fazlı ve 1.2 A çıkışı var. (black decker bdv090) 210 amperlik jel aküme yetersiz geleceği için bu tarz cihazlara bakıyorum. siz ne dersiniz. 1.2 A çıkışlı bu cihaz uzun sürede bile olsa akümü şarj etmez mi? etse de sağlıksız mı eder. aküm zamanla sülfatlaşır mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR